Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Pomysł na prezent świąteczny pod choinkę - stacja pogodowa (cz. 4)

 • 2018-11-11 18:14 | aktualizacja: 2022-11-21 12:26
 • Wiele osób szuka inspiracji na dobry prezent gwiazdkowy, takim interesującym prezentem może być stacja pogodowa, urządzenie przydatne w każdym domu, tak jak termometr zaokienny. Na rynku pojawia się coraz więcej atrakcyjnych stacji, mających kolorowe wyświetlacze zmieniające kolor w zależności od temperatury, wysyłających dane do serwisów pogodowych, współpracujących z urządzeniami mobilnymi, wyposażonych w pomiar jakości powietrza i nowoczesne dokładne sensory pomiarowe. W tym poradniku opisano kilkanaście nowych produktów, które pojawiły się na rynku w 2018 roku lub nie zostały opisane wcześniej, i nad których zakupem warto się zastanowić.
 • Pomysł na prezent świąteczny pod choinkę - stacja pogodowa (cz. 4)


  Pod koniec tego poradnika prezentowego znajdziesz linki do poradników z lat ubiegłych, warto je przejrzeć, bo tegoroczny poradnik jest tylko uzupełnieniem poprzednich poradników.

  Stacje pogodowe w cenie do 200 zł  Stacja pogody HYUNDAI WS 2303 Stacja pogody HYUNDAI WS 2303 (2018)
  HYUNDAI WS 2303 (starsza i nowa wersja)


  HYUNDAI WS 2303 - to kolorowa stacja pogodowa, z radiowo sterowanym zegarem, prognozą pogody, temperaturą (wewnętrzną i zewnętrzną) oraz wilgotnością wewnętrzną. Stacja jest dostępna w dwóch wersjach, model na rok 2018 (HYUNDAI WS 2303 - 2018) ma zmieniony wyświetlacz oraz fazy księżyca, ale obsługuje tylko 1 czujnik zewnętrzny, starsza wersja współpracuje z 3 czujnikami. W tej stacji wewnętrzny czujnik temperatury i wilgotności został umieszczony na zewnątrz urządzenia. Produkt kupimy w cenie 140-170 zł.

  EUROCHRON WH1173
  EUROCHRON WH1173


  EUROCHRON WH1173 to typ stacji pogodowej znany od wielu lat, ale w tym przypadku, producent do znanej stacji dołączył czujnik zewnętrzny nowego typu. Dzięki temu, produkt powinien zyskać na dokładności pomiarów zewnętrznych (temperatury i wilgotności), bo nowe czujniki najprawdopodobniej wykorzystują dokładniejsze sensory pomiarowe (mogą to być np. SHT30, bo w tego typu czujnikach może być on stosowany). Cena WH1173 to 169 zł.

  Stacje pogodowe w cenie od 200 do 300 zł  Stacja pogodowa SENCOR SWS 5200
  SENCOR SWS 5200


  SENCOR SWS 5200 - to interesująca stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem, prognozą pogody oraz pomiarem temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Także w tym modelu wewnętrzny czujnik temperatury/wilgotności, dla większej dokładności pomiarów, został umieszczony na zewnątrz obudowy, na przewodzie z gniazdem zasilającym. Produkt kupimy w cenie 225 zł.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS-Color
  EUROCHRON EFWS-Color


  EUROCHRON EFWS-Color to stacja pogody z kolorowym ekranem, prognozą pogody, ciśnieniem atmosferycznym, temperaturą i wilgotnością oraz fazami księżyca. W produkcie wykorzystano kilka dobrych rozwiązań, takich jak czujnik wewnętrzny temperatury/wilgotności umieszczony na zewnątrz urządzenia, odbiór sygnału czasu (DCF) przez czujnik zewnętrzny. Warto dodać, że EFWS-Color ma możliwość zdefiniowania alarmów dla temperatury i wilgotności oraz może współpracować nawet z 8 czujnikami zewnętrznymi. Cena tego produktu to 235 zł.

  Stacja pogodowa METEO SP76
  METEO SP76


  METEO SP76 - to stacja pogodowa, w której część wyświetlanych informacji pogodowych pochodzi z własnych czujników (temperatura i wilgotność), a część jest pobierana z Internetu. Z Internetu pochodzi prognoza pogody na dzień dzisiejszy i kolejne 4 dni, prędkość i kierunek wiatru, aktualne ciśnienie powietrza oraz temperatura odczuwalna (Feels like). Dane o temperaturze i wilgotności (zmierzone przez stację) przesyłane są do Internetu, możemy je przeglądać na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji "WeatherSense". Produkt kupimy w cenie około 240 zł.

  Stacja pogodowa Bresser Temeo Life H (pionowa) Stacja pogodowa Bresser Temeo Life (pozioma)
  Bresser Temeo Life H (pionowa) i Temeo Life (pozioma)


  Bresser Temeo Life i Temeo Life H - to bardzo ciekawe stacje pogodowe, wyróżniające się kolorowymi wyświetlaczami wskazującymi temperaturę i wilgotność w postaci łatwych do odczytania dużych kolorowych ikon kropli i termometru. Kolor wyświetlanych informacji (temperatury i wilgotności) może się zmieniać w zależności od temperatury/wilgotności, możemy też ustawić stały kolor lub ustawić zmianę automatyczną. W urządzeniach znajdziemy również alarm wysokiej/niskiej temperatury oraz wilgotności. Stacje mogą współpracować z 8 czujnikami zewnętrznymi, mają odbiorniki DCF w czujnikach zewnętrznych oraz wewnętrzne sensory temperatury/wilgotności umieszczone na zewnątrz (na kablu z gniazdem zasilającym). Model Temeo Life został wyposażony w pomiar ciśnienia atmosferycznego. Identycznymi funkcjonalnie produktami są stacje pogodowe SENCOR SWS 8700 i SWS 8800. Cena Temeo Life to około 270 zł, a Temeo Life H około 260 zł.

  Stacja pogodowa SENCOR SWS 8400
  SENCOR SWS 8400


  SENCOR SWS 8400 to stacja pogodowa, której główną funkcją jest wskazywanie aktualnego czasu. Posiada prognozę pogody oraz pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Stacja ma kolorowy wyświetlacz zmieniający kolor od temperatury, kolor możemy też wybrać "na stałe" lub może się on zmieniać automatycznie (w pętli). Wewnętrzny czujnik temperatury i wilgotności umieszczono na zewnątrz urządzenia (charakterystyczne gniazdo do zasilacza), co wpłwa pozytywnie na dokładność pomiarów. Produkt kupimy w cenie około 285 zł.

  Stacje pogodowe w cenie od 300 do 500 zł  Oregon Scientific RAR502SX
  Oregon Scientific RAR502SX


  Oregon Scientific RAR502SX to stacja pogodowa z prognozą pogody, która na kolorowym ekranie wyświetla jednocześnie temperaturę i wilgotność z czterech miejsc pomiarowych. W zestawie znajdują się 3 czujniki z wyświetlaczem LCD. Jest to nowa wersja modelu RAR502S, główna różnica to większy zasięg czujników (100m zamiast 30m) i inna grafika na wyświetlaczu (ikony prognozy pogody). Cena tego produktu to 315-350 zł.

  Stacja pogody TFA Coloris Stacja pogody TechnoLine MA 10901
  TFA Coloris i TechnoLine MA 10901


  TFA Coloris i TechnoLine MA 10901 - to praktycznie identyczne stacje pogodowe, z kolorowym wyświetlaczem, który może zmieniać kolor w zależności od temperatury zewnętrznej. Kolor wyświetlacza możemy także wybrać „na stałe” lub może się on zmieniać automatycznie. Stacje mają radiowo sterowane zegary (sygnałem DCF), prognozę pogody oraz pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Oba produkty mają także możliwość przesyłania pomiarów do systemu Mobile Alerts / WeatherHub, po dokupieniu odpowiedniej bramki internetowe (Gateway). TechnoLine MA10901 kupimy za 339 zł, a TFA Coloris za 359 zł.

  Stacja pogodowa typu HP3000
  Stacja pogodowa typu HP3000


  Stacja pogodowa typu HP3000 - to w zasadzie termohigrometr, który może mierzyć temperaturę i wilgotność nawet w 8 miejscach. Na kolorowym ekranie urządzenia wyświetlane są jednocześnie informacje z 5 czujników, dodatkowo pomiary są przedstawione w formie wykresu liniowego. Dane są także archiwizowane na karcie pamięci microSD, dzięki temu można je później analizować na komputerze PC. Stacje typu HP3000 mają możliwość kalibracji pomiarów, a także możliwość ustawienia alarmów temperatury i wilgotności (dla każdego z czujników). Cena tego produktu jest dość zróżnicowana, w zależności od tego, gdzie kupujemy i pod jaką marką. Przeważnie za komplet z 5 czujnikami zewnętrznymi zapłacimy od 300 zł (np. Aliexpress) do 620 zł (np. Amazon).

  Stacje pogodowe w cenie od 800 do 1000 zł  Stacja pogody EUROCHRON EGWS1000
  EUROCHRON EGWS1000


  EUROCHRON EGWS1000 to całkowicie samowystarczalna stacja pogodowa, zasilana energią słoneczną, przesyłająca pomiary za pomocą sieci komórkowej GSM (GPRS) do serwisu pogodowego Weather Underground. Pomiary mogą być również wysyłane na telefon komórkowy, za pomocą krótkich wiadomości tekstowych SMS, dane są także archiwizowane na karcie microSD. EGWS1000 ma pomiar kierunku i prędkości wiatru, opadów deszczu, temperatury i wilgotności, punktu rosy, indeksu UV, promieniowania słonecznego oraz ciśnienia atmosferycznego. Produkt kupimy w cenie około 820 zł.

  Stacja pogody EUROCHRON EIWS 1
  EUROCHRON EIWS 1


  EUROCHRON EIWS 1 to stacja pogodowa, której główną funkcją jest automatyczne przesyłanie pomiarów do serwisu pogodowego Weather Underground. Urządzenie posiada pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, opadów deszczu oraz promieniowania UV. Stację wyposażono w zintegrowany czujnik zewnętrzny zasilany energią słoneczną. EIWS 1 kupimy w cenie 859 zł.

  Stacje pogodowe w cenie powyżej 1000 zł  Stacja pogody La Crosse Technology WS6868
  La Crosse Technology WS6868


  La Crosse Technology WS6868 to stacja pogodowa z atrakcyjnym wielokolorowym wyświetlaczem, prognozą pogody, radiowo ustawianym zegarem, pomiarem temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), pomiarem prędkości i kierunku wiatru oraz opadów deszczu. W zestawie znajdują się dwa czujniki zewnętrzne, jeden to zintegrowany wiatromierz i deszczomierz, jest zasilany energią słoneczną, drugi mierzy temperaturę oraz wilgotność. W produkcie mamy możliwość ustawienia alarmów (alertów) dla temperatury i wilgotności oraz opadów i prędkości wiatru. Decydując się na zakup WS6868 trzeba się liczyć z wydatkiem około 1030 zł.

  Bresser PROFI W-LAN WETTER CENTER (6 in 1)
  Bresser PROFI W-LAN WETTER CENTER (6 in 1)


  Bresser PROFI W-LAN WETTER CENTER (6 in 1) i GARNI 1055 Arcus to praktycznie identyczne funkcjonalnie stacje pogodowe, z kolorowym dużym wyświetlaczem i automatycznym przesyłaniem pomiarów do serwisu Weather Underground. Zostały wyposażone w zintegrowany czujnik zewnętrzny, który umożliwia pomiar wiatru, opadów deszczu, temperatury i wilgotności oraz promieniowania UV. W zestawie jest także dodatkowy czujnik temperatury i wilgotności, odpowiadający za pomiary w pomieszczeniu. Obie stacje mogą obsługiwać nawet 7 takich czujników wewnętrznych, które można umieść w pokojach lub na zewnątrz. W obu produktach znajdziemy także prognozę pogody, pomiar ciśnienia atmosferycznego, wschody i zachody słońca oraz informacje o fazach księżyca. Niektóre pomiary mogą być przedstawione także w formie wykresu słupkowego (z ostatnich 72 godzin). Cena tych stacji pogodowych to około 1200 do 1500 zł.  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęć: METEO (P.H.U. Metrex), Conrad Electronic SE, Bresser GmbH, Hyundai Electronics, Fine Offset Electronics, TFA Dostmann, SENCOR, La Crosse Technology, Oregon Scientific
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje