Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Prezent na Boże Narodzenie - poradnik prezentowy (cz. 7)

 • 2021-11-17 20:47 | aktualizacja: 2022-11-21 12:22
 • Okres przedświąteczny to czas kupowania prezentów dla najbliższych, a stacja pogodowa może być jednym z najlepszych prezentów świątecznych pod choinkę. Taki prezent może dać wiele radości i być prezentem, który pamięta się przez lata. W tym poradniku znajdziecie kilka ciekawszych stacji pogodowych, które pokazały się w 2021 roku, a które nie zostały wymienione we wcześniejszych częściach poradnika.
 • Prezent na Boże Narodzenie - poradnik prezentowy (cz. 7)


  Przykładem tego, że stacja pogodowa może być świetnym prezentem świątecznym, jest np. historia Michaela ze stanu Tennessee, który 12 lat temu otrzymał od swoich rodziców stację pogodową Davis Vantage Vue. Stacja ta okazała się jego najlepszym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymał na Boże Narodzenie. Od momentu instalacji działa nieprzerwanie, przetrwała fale upałów, powodzie, a nawet tornado (źródło informacji: oficjalny blog Davis Instruments).

  Stacje wymienione w tym poradniku prezentowym zostały uszeregowane według segmentów cenowych. Przed wyborem stacji pogodowej warto zapoznać się z tekstem: Kilka informacji, które powinieneś wiedzieć kupując stację pogodową. Warto też przejrzeć poradniki z poprzednich lat, opisano tam dużo innych ciekawych produktów, linki znajdziecie na końcu tej strony.

  Stacje pogody w cenie do 100 zł  Stacja pogodowa METEO SP88
  Meteo SP88
  (źródło zdjęcia: METEO)


  Meteo SP88 to stacja pogodowa wyglądająca z daleka jak budzik, ale przeznaczana do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach. Wyświetla informacje o stężeniu lotnych związków organicznych (TVOC) oraz dwutlenku węgla (CO2) w mieszkaniu, ma także pomiar temperatury i wilgotności. Kupimy ją za około 100 zł (sprawdź aktualną cenę), to niewygórowana cena, zważywszy że podobny produkt firmy ADE (WS 1908) jest w cenie około 290 zł. Ale decydując się na zakup Meteo SP88 warto przeczytać recenzję Meteo SP88 - wrażenia po kilkunastu dniach użytkowania, jest tam bardzo przydatna informacja, jak wykonać kalibracje sensora pomiarowego.

  Stacja pogodowa METEO SP98
  METEO SP98
  (źródło zdjęcia: METEO)


  METEO SP98 to niedroga stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem, prognozą pogody, ciśnieniem atmosferycznym oraz pomiarem temperatury i wilgotności. Zmiany ciśnienia powietrza są zobrazowane na wykresie słupkowym. Produkt wyświetla także informację o aktualnej fazie księżyca. METEO SP-98 można kupić w cenie około 100 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Stacje pogody w cenie od 100 do 200 zł  Stacja pogodowa METEO SP96
  METEO SP-96
  (źródło zdjęcia: METEO)


  METEO SP96 to stacja pogody z atrakcyjnie wyglądającym kolorowym wyświetlaczem. Oprócz prognozy pogody i standardowego pomiaru temperatury i wilgotności, wewnętrznej i zewnętrznej, ma także pomiar ciśnienia powietrza. Zmiany ciśnienia możemy śledzić na wykresie słupkowym. Na wyświetlaczu znajdziemy również informacje o aktualnej fazie księżyca oraz czasach wschodów i zachodów słońca. METEO SP-96 można kupić w cenie 180-200 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Stacja pogodowa METEO SP92
  METEO SP-92
  (źródło zdjęcia: METEO)


  METEO SP92 to stacja sprzedawana w komplecie z trzema czujnikami temperatury i wilgotności. Informacje pochodzące z czujników są jednocześnie wyświetlane na kolorowym wyświetlaczu, dzięki temu łatwo zobaczyć różnice w pomiarach. W produkcie znajdziemy także prognozę pogody oraz informację o aktualnym ciśnieniu atmosferycznym. Na METEO SP-92 trzeba wydać około 190 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Stacja pogodowa METEO SP94
  METEO SP-94
  (źródło zdjęcia: METEO)


  METEO SP94 to stacja pogodowa wyróżniająca się możliwością bezprzewodowego (indukcyjnego) ładowania smartfonów, ale jest także możliwość tradycyjnego ładowania przewodowego (USB). Na szerokim kolorowym wyświetlaczu znajdziemy informację o temperaturze i wilgotności, ciśnieniu atmosferycznym oraz prognozę pogody. Podstawa może być podświetlana (256 barw), można ją odłączyć od wyświetlacza. METEO SP-94 kupimy za około 200 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Stacje pogody w cenie od 200 do 400 zł  Stacja pogodowa GARNI 419T Stacja pogodowa Bresser Tuya Smart
  GARNI 419T i Bresser Tuya Smart
  (źródło zdjęć: GARNI, Bresser)


  GARNI 419T i Bresser Tuya Smart to dwa bardzo podobne termo-higrometry kompatybilne z platformą Tuya. Mogą współpracować nawet z 7 czujnikami temperatury i wilgotności typu "High Precision" (zapewne na sensorach SHT3x). Pomiary mogą być przesyłane do Internetu, możemy je przeglądać w aplikacji "Tuya", także w formie wykresów. W aplikacji mamy możliwość zdefiniowania alarmów, dla wysokiej i niskiej temperatury oraz wilgotności. GARNI 419T kupimy w cenie około 390-400 zł (sprawdź aktualną cenę), natomiast kupno Bresser Tuya Smart to wydatek około 690-700 zł.

  Stacja pogodowa Marquant SMART (014331)
  Marquant SMART (014331)
  (źródło zdjęcia: Jula Poland)


  Marquant SMART (014331) to stacja pogody z wiatromierzem i deszczomierzem, pomiarem temperatury i wilgotności oraz ciśnieniem atmosferycznym. Współpracuje z jednym zintegrowanym czujnikiem zewnętrznym, zasilanym panelem słonecznym, oraz trzema dodatkowymi czujnikami temperatury i wilgotności. Jest to stacja bliźniaczo podobna do Meteo SP89, patrząc na zdjęcia obu produktów, mogą różnić się jakością wyświetlacza. Kolory na ekranie SP89 wyglądają zdecydowanie lepiej, przynajmniej na zdjęciach. Na Marquant SMART trzeba wydać około 400 zł (sprawdź aktualną cenę), w podobnej cenie kupimy Meteo SP89 (sprawdź aktualną cenę).

  Stacje pogody w cenie od 600 do 1000 zł  TFA Dostmann Weather PRO (35.1161)
  TFA Weather PRO (35.1161)
  (źródło zdjęcia: TFA Dostmann)


  TFA Dostmann Weather PRO (35.1161) to stacja pogody z klasycznym monochromatycznym wyświetlaczem LCD i kilkoma kolorowymi wstawkami. Ma radiowo sterowany zegar, prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne oraz pomiar temperatury i wilgotności. Ma także wiatromierz, zasilany energią słoneczną, oraz deszczomierz. Produkt możemy rozbudować o dwa dodatkowe czujniki temperatury i wilgotności. TFA Weather PRO kupimy w cenie około 640 zł.

  Stacja pogodowa SENCOR SWS 12500
  SENCOR SWS 12500
  (źródło zdjęcia: SENCOR)


  SENCOR SWS 12500 to stacja bardzo podobna do Bresser WIFI ClearView. Wyróżnia się dużym, 8.3 calowym, atrakcyjnym kolorowym wyświetlaczem typu "TRUE BLACK", ma również możliwość automatycznego przesyłania pomiarów do serwisów pogodowych typu Weather Underground i WeatherCloud. Produkt wyświetla informacje o prognozie pogody, ciśnieniu powietrza, temperaturze i wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, opadach deszczu, promieniowaniu słonecznym, indeksie UV, a także fazach księżyca oraz wschodach i zachodach słońca. SWS 12500 może współpracować nawet z 7 dodatkowymi czujnikami temperatury i wilgotności (typu "High Precision"). Produkt powinniśmy kupić w cenie około 800 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Stacja pogodowa GARNI 1025 Arcus Stacja pogodowa Bresser WLAN Comfort
  GARNI 1025 Arcus i Bresser WLAN Comfort
  (źródło zdjęć: GARNI, Bresser)


  GARNI 1025 Arcus i Bresser WLAN Comfort (7003300) to bardzo podobne produkty, wyróżniają się ciekawym, 5.7 calowym, kolorowym wyświetlaczem oraz możliwością przesyłania pomiarów do serwisów pogodowych takich jak np. Weather Underground. Znajdziemy w nich, oprócz prognozy pogody, temperatury i wilgotności, także wiatromierz i deszczomierz oraz pomiar promieniowania słonecznego. Mają także fazy księżyca oraz czasy wschodów i zachodów słońca. Mogą obsługiwać do 7 dodatkowych czujników temperatury i wilgotności. Bresser WLAN Comfort kupimy za około 1150 zł, natomiast GARNI 1025 Arcus za 900 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Stacje pogody w cenie powyżej 1000 zł  Bresser 4Cast WIFI (7003200)
  Bresser 4Cast WIFI (7003200)
  (źródło zdjęcia: Bresser)


  Bresser 4Cast WIFI (7003200) to produkt z 4 dniową prognozą pogody, na dziś i 3 kolejne dni, z wysoką i niską temperaturą oraz prawdopodobieństwem opadów. Prognoza pobierana jest z serwisu ProWeatherLive (PWL), do tego serwisu mogą być również przesyłane nasze pomiary, możemy je przeglądać na stronie internetowej lub wyświetlić w aplikacji PWL. Stacja ma pomiar temperatury i wilgotności, kierunku i prędkości wiatru, opadów deszczu oraz promieniowania słonecznego. Wyświetla także ciśnienie atmosferyczne oraz aktualną fazę księżyca. Może obsługiwać nawet 7 dodatkowych czujników temperatury i wilgotności. To jedna z nowych stacji marki Bresser, i tak jak wszystkie nowości, mogą być spore problemy z jej kupnem. Cena Bresser 4Cast WIFI to około 1070 zł.

  Bresser 4Cast PRO WIFI (7003210)
  Bresser 4Cast PRO WIFI (7003210)
  (źródło zdjęcia: Bresser)


  Bresser 4Cast PRO WIFI (7003210) to stacja z kolorowym wyświetlaczem i 6 dniową prognozą pogody, na dziś i 5 następnych dni. Prognoza pochodzi z serwisu ProWeatherLive (PWL). Także tu nasze pomiary mogą być automatycznie przesyłane do PWL. Stacja może obsługiwać wiele różnych dodatkowych czujników np. temperatury i wilgotności, wycieku wody, jakości powietrza PM 2.5/10, czy wyładowań atmosferycznych (piorunów). W produkcie, oprócz pomiaru temperatury i wilgotności, znajdziemy także ciśnienie powietrza, pomiar siły i kierunku wiatru, opadów deszczu oraz promieniowania słonecznego. Są również fazy księżyca oraz czasy wschodów i zachodów słońca. Za Bresser 4Cast PRO WIFI trzeba będzie zapłacić około 1400 zł. Także ta stacja jest nowym produktem, i także tu mogą być problemy z kupnem.

  Stacja pogodowa Bresser 4Cast PRO SF WIFI
  Bresser 4Cast PRO SF WIFI (7003220)
  (źródło zdjęcia: Bresser)


  Bresser 4Cast PRO SF WIFI (7003220) - stacja, która pokazuje wszystkie informacje o pogodzie w bardzo dużym formacie, została wyposażona w 10 calowy kolorowy wyświetlacz. Ma możliwość pobierania i wysyłania informacji do serwisów pogodowych. Prognozuje pogodę na 6 najbliższych dni, prognoza pobierana jest z serwisu ProWeatherLive (PWL), jest również możliwość wysyłania pomiarów do PWL. Stacja współpracuje z czujnikiem zintegrowanym, który jest zasilany ogniwami słonecznymi, ma wiatromierz i deszczomierz, pomiar temperatury i wilgotności oraz promieniowania słonecznego. Może obsługiwać wiele różnych czujników dodatkowych (temperatury i wilgotności, wycieku wody, jakości powietrza PM 2.5/10, wyładowań atmosferycznych), co jest dodatkowym atutem. Aktualna cena Bresser 4Cast PRO SF WIFI (na stronie producenta) to około 1500 zł. Jest to nowość, która niedawno się pojawiła, na pewno nie będzie łatwo ją kupić.

  Stacja pogodowa Bresser WIFI HD
  Bresser WIFI HD (7003500)
  (źródło zdjęcia: Bresser)


  Bresser WIFI HD (7003500) to bardzo ciekawa stacja pogodowa, z dużym 7 calowym wyświetlaczem HD TFT, wyposażona w zintegrowany czujnik zewnętrzny z pomiarem siły i kierunku wiatru, opadów deszczu, temperatury i wilgotności oraz promieniowania słonecznego. Czujnik wyposażony jest w FARS, co minimalizuje wpływ promieniowania słonecznego na pomiar temperatury. Pomiary mogą być zapisywane na dysku flash umieszczonym w porcie USB, mogą być też przesyłane do serwisów pogodowych, takich jak Weather Underground, możemy je również przeglądać na ekranie stacji, także w postaci wykresów. Aktualna cena Bresser WIFI HD, na stronie producenta, to około 2200 zł, ale jest to produkt dopiero wprowadzany na rynek, mogą być problemy z zakupem.  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2022 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje