Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Co kupić pod choinkę - poradnik prezentowy (cz. 9)

 • 2023-11-09 21:37 | aktualizacja: 2023-12-10 16:09
 • Zbliżają się święta i coroczny problem z wyborem prezentów pod choinkę. Stacja pogodowa może być ciekawym i jednocześnie bardzo przydatnym prezentem dla każdego. W każdym domu potrzebny jest termometr, a stacja pogody to taki bardziej rozbudowany termometr. W wyborze odpowiedniego produktu pomoże wam ten poradnik.
 • Co kupić pod choinkę - poradnik prezentowy (cz. 9)


  W tym poradniku prezentowym znajdziecie informacje o ciekawszych stacjach pogodowych, które zostały wprowadzone stosunkowo niedawno, a nie zostały wymienione we wcześniejszych częściach poradnika. Warto przejrzeć także wcześniejsze części, bo jest tam opisanych dużo interesujących produktów, które mogą być świetnym prezentem. Dla ułatwienia stacje zostały uszeregowane w kilku segmentach cenowych.

  Stacje pogody w cenie od 100 do 199 zł  METEO SP102 - to stacja pogodowa z projektorem, który rzutuje czas i temperaturę na ścianę lub sufit. Ma kolorowy wyświetlacz, prognozę pogody, pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej) oraz ciśnienie powietrza. Jest także możliwość zdefiniowania alertów (high/low) dla temperatury i wilgotności zewnętrznej. Czas i data są automatycznie ustawiane za pomocą sygnału DCF. Na SP102 trzeba wydać około 120-130 zł.

  METEO SP-102
  METEO SP-102


  METEO SP88A - to stacja z pomiarem jakości powietrza, mierzy stężenie dwutlenku węgla (CO2) i lotnych związków organicznych (TVOC). Urządzenie o bardzo podobnych możliwościach co METEO SP88, ale ma inny wyświetlacz i regulacje jasności podświetlenia, co jest bardzo przydatne. Wskaźnik jakości powietrza bazuje na pomiarze CO2, a nie TVOC, jak jest to w modelu SP88. Produkt kupimy w ceni około 130 zł.

  METEO SP-88A
  METEO SP-88A


  Raddy WF-55C PRO to stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem, pomiarem temperatury i wilgotności, prognozą pogody oraz ciśnieniem powietrza. Urządzenie wyróżnia się dniem tygodnia, który może być wyświetlany w 15 językach, także w języku polskim. Jasność wyświetlacza można regulować (4 poziomy), jest też możliwość zdefiniowania alarmów (high/low) dla temperatury i wilgotności. Produkt można kupić w cenie około 135 zł.

  Raddy WF-55C PRO
  Raddy WF-55C PRO


  Bresser MeteoTemp W - to stacja pogodowa z dużym czytelnym monochromatycznym (czarno-białym) wyświetlaczem LCD, ma prognozę pogody i pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Jest także radiowo synchronizowany czas i data. Dzięki dużym cyfrom, temperaturę można odczytać nawet z dalszej odległości. Na MeteoTemp W trzeba wydać około 140 zł.

  Bresser MeteoTemp W
  Bresser MeteoTemp W


  Manta Windy i La Crosse Technology WS6206 to stacje z bardzo ciekawym designem, wyglądają tak, jakby cienki wyświetlacz LCD został położony na podstawce. Na czarnych wyświetlaczach znajdziemy kolorowe informacje o temperaturze i wilgotności, ciśnieniu atmosferycznym oraz fazie księżyca. Jest też prognoza pogody, a czas i data są ustawiane za pomocą sygnału DCF. Warto wspomnieć, że La Crosse Technology ma również w ofercie wersje z wyświetlaczem monochromatycznym (czarno-białym), która ma oznaczenie WS6207. Manta Windy kupimy za około 150 zł, La Crosse Technology WS6206 za około 350 zł.

  Manta Windy La Crosse Technology WS6206
  Manta Windy i La Crosse Technology WS6206


  METEO SP106 to stacja z kolorowym wyświetlaczem i 3 czujnikami zewnętrznymi w zestawie. Oprócz pomiaru temperatury i wilgotności, w produkcie znajdziemy także prognozę pogody oraz informacje o ciśnieniu powietrza. Czas i data są automatycznie ustawiane i korygowane za pomocą sygnału DCF. Meteo SP-106 kupimy w cenie około 160 zł.

  METEO SP-106
  METEO SP-106


  Stacje pogody w cenie od 200 do 399 zł  Raddy WM6 - to bardzo ciekawa stacja pogody, posiada wbudowany akumulator, który umożliwia pracę do 45 dni bez konieczności ponownego ładowania. Wydaje się, że stacja idealnie nadaje się do powieszenie - brak zwisającego kabla. Co ciekawe, to jest też możliwość dostosowaniu poziomu jasności wyświetlacza w określonych godzinach (np. ustawienie 60% jasności od 08:00 do 18:00) - to bardzo przydatna opcja. Dodatkową zaletą jest to, że urządzenie wyświetla dzień tygodnia w 15 językach, także w języku polskim. WM6 kupimy w cenie 200 zł.

  Raddy WM6
  Raddy WM6


  HYUNDAI WS 4380 to domowa stacja pogody z atrakcyjnym kolorowym wyświetlaczem, wyposażona w prognozę pogody oraz pomiar temperatury i wilgotności. Cechą wyróżniającą ten model jest zastosowanie czujnika zewnętrznego o wysokiej precyzji pomiarów "High Precision". Takie oznaczenie najczęściej pojawia się, gdy w czujniku zastosowano lepsze (dokładniejsze) sensory pomiarowe, takie jak np. Sensirion SHT3x. WS4380 można kupić w cenie około 200-300 zł.

  HYUNDAI WS 4380
  HYUNDAI WS 4380


  Manta Windy Smart to stacja pogody z pomiarem temperatury i wilgotności i 5 dniową prognozą pogody pobieraną z sieci Internet. Prognoza zawiera także informacje o temperaturze maksymalnej i minimalnej oraz indeksie UV. Urządzenie współpracuje z aplikacją Tuya Smart, umożliwia to monitorowanie temperatury i wilgotności, za pomocą np. smartfona, z dowolnego miejsca na świecie. Produkt kupimy w cenie około 220 zł.

  Manta Windy Smart
  Manta Windy Smart


  METEO SP101 to stacja pogody z prognozą pogody na 5 dni pobieraną z Internetu (Wi-Fi), współpracuje z aplikacją TUYA "Smart Life". W prognozie znajdziemy informacje o przewidywanej temperaturze maksymalnej i minimalnej w danym dniu oraz indeksie UV. Jest także pomiar temperatury i wilgotności, wewnątrz i na zewnątrz. Możemy odczytywać pomiary ze stacji na smartfonie lub tablecie, będąc w dowolnym miejscu na świecie. Produkt kupimy w cenie 235-280 zł.

  METEO SP-101
  METEO SP-101


  METEO SP105 - to domowa stacja pogodowa, która oprócz prognozy pogody, pomiaru temperatury i wilgotności, mierzy także jakość powietrza. Wykrywa w powietrzu stężenie dwutlenku węgla (CO2). Jest także radiowo sterowany zegar oraz informacja o aktualnym ciśnieniu powietrza. Można również ustawić alerty dla temperatury zewnętrznej oraz poziomu CO2. Wszystkie informacje są wyświetlane na kolorowym ekranie, którego jasność możemy regulować na 4 poziomach, jest również regulowany godzinowo tryb nocny. SP-105 kupimy w cenie około 250 zł.

  METEO SP-105
  METEO SP-105


  Ecowitt GW1104 - to "zestaw startowy", który umożliwia przesyłanie pomiarów do serwisów pogodowych. W zestawie jest bramka internetowa GW1100 (WiFi Gateway) i jeden wielokanałowy czujnik temperatury i wilgotności (WH31). Bramka umożliwia przesyłanie pomiarów, z podłączonych czujników, do serwisów pogodowych, takich jak Ecowitt Weather, Weather Underground, WeatherCloud, WOW, a także na własny niestandardowy serwer pogodowy. Do bramki można podłączyć wiele różnych czujników, np. temperatury i wilgotności, jakości powietrza, wilgotności gleby/liści, wiatromierz, deszczomierz, wycieku wody, wyładowań atmosferycznych i inne. Zestaw GW1104 kupimy w cenie około 255 zł.

  Ecowitt GW1104 Ecowitt GW1104 - obsługiwane czujniki
  Ecowitt GW1104


  Blaupunkt WS40 - to stacja pogody kolorowym wyświetlaczem i trzema czujnikami temperatury i wilgotności w zestawie. Ma prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne oraz pomiar temperatury i wilgotności, jest też faza księżyca. Informacje z wszystkich czujników są wyświetlane na ekranie jednocześnie. Produkt kupimy w cenie około 270-300 zł. Warto dodać, że podobnym produktem jest GoGEN ME 3397.

  Blaupunkt WS40
  Blaupunkt WS40


  TFA KLIMA@HOME 2 (30.3075) - to nowa stacja pogodowa niemieckiej marki TFA, wykorzystująca nowego rodzaju czujniki. Przeznaczona jest do monitorowania temperatury i wilgotności w maksymalnie 4 pomieszczeniach. W zestawie z urządzeniem znajdziemy 3 czujniki. Warto jeszcze dodać, że informacje z wszystkich czujników wyświetlane są jednocześnie, a czas i data ustawiane są za pomocą sygnału radiowego (DCF). Produkt można kupić w cenie 275 zł.

  TFA KLIMA@HOME 2 (30.3075)
  TFA KLIMA@HOME 2 (30.3075)


  Eve Weather - to niewielka stacja pogodowa z pomiarem temperatury, wilgotności oraz prognozą pogody. Komunikuje się z iPhonem i iPadem, przesyłając dane pomiarowe do dedykowanej aplikacji. Jest też pomiar ciśnienia powietrza, ale wyświetlany tylko w aplikacji. Aplikacja umożliwia dostęp do zarejestrowanych danych historycznych temperatury, wilgotności oraz ciśnienia powietrza. Urządzenie może zostać wykorzystane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (zakres pomiaru temperatury od -18°C, IPX4). Eve Weather kupimy w cenie około 290-300 zł.

  Eve Weather
  Eve Weather


  La Crosse Technology WS6283 to stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem i drewnianą ramą. Ma pomiar temperatury i wilgotności, prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne i radiowo ustawiany zegar. Na zakup WS6283 trzeba przeznaczy około 320 zł.

  La Crosse Technology WS6283
  La Crosse Technology WS6283


  TFA METEO JACK - to sympatycznie wyglądająca stacja pogodowa z prognozą pogody za pomocą symboli i postaci "Meteo Jack". "Meteo Jack" pokazuje zawsze odpowiednią odzież do aktualnej pogody i temperatury zewnętrznej. W produkcie, oprócz prognozy pogody, znajdziemy także pomiar temperatury i wilgotności, ciśnienie atmosferyczne, czasy wschodu/zachodu słońca i księżyca, długość dnia oraz fazy księżyca. METEO JACK kupimy w cenie około 320 zł.

  TFA METEO JACK
  TFA METEO JACK


  TFA SEASON 2 to interesująca stacja pogody z kolorowym wyświetlaczem z 4 poziomami jasności i funkcją automatycznego przyciemniania. Ma pomiar temperatury i wilgotności, ciśnienie atmosferyczne z wykresem słupkowym z ostatnich 24 godzin, fazy księżyca oraz radiowo sterowany zegar. Ikony prognozy pogody zmieniają się wraz z porami roku. Jest także możliwość zdefiniowania alarmów high/low dla temperatury i wilgotności. Na zakup TFA SEASON 2 trzeba przeznaczyć około 325 zł.

  TFA SEASON 2
  TFA SEASON 2


  Blaupunkt WS50 APP - to stacja pogodowa wyposażona w WiFi, współpracująca z platformą Tuya Smart. Posiada 5 dniową prognozę pogody, pobieraną z Internetu, z temperaturą maksymalną i minimalną oraz indeksem UV. Dzięki współpracy z Tuya Smart informacje o temperaturze i wilgotności możemy odczytywać z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą urządzenia mobilnego np. smartfona. Blaupunkt WS50 APP można kupić w cenie około 350 zł.

  Blaupunkt WS50 APP
  Blaupunkt WS50 APP


  Bresser Quadro Individio - stacja z trzema czujnikami w zestawie, wszystkie informacje z czujników są wyświetlane jednocześnie, jest także prognoza pogody i pomiar ciśnienia atmosferycznego. Można nadać każdemu czujnikowi własną nazwę na wyświetlaczu. Quadro Individio kupimy w cenie około 350 zł.

  Bresser Quadro Individio
  Bresser Quadro Individio


  Stacje pogody w cenie od 400 do 599 zł  VEVOR YT60231 i VEVOR YT60234 to dwie dość podobne stacje, główna różnica między nimi to możliwość przesyłania danych do serwisów pogodowych, takich jak Weather Underground. Obie stacje mają kolorowe wyświetlacze, zintegrowane czujniki zewnętrzne z pomiarem wiatru, deszczu, promieniowania słonecznego, indeksu UV oraz temperatury i wilgotności. W stacjach znajdziemy również prognozę pogody, fazy księżyca i informacje o ciśnieniu powietrza. Produkty mogą być przydatne w fotowoltaice, ponieważ promieniowanie słoneczne może być wyświetlane w jednostkach w/m2. VEVOR YT60231 kupimy w cenie około 450 zł, natomiast wersje z Wi-Fi (YT60234) i możliwością przesyłania danych do Internetu za około 490 zł.

  VEVOR YT60231 VEVOR YT60234 (WiFi)
  VEVOR YT60231 i YT60234 (WiFi)


  Sainlogic FT-0835 to ciekawie wyglądająca domowa stacja pogody, z kolorowym wyświetlaczem, na którym znajdziemy informacje o wietrze, opadach deszczu, ciśnieniu atmosferycznym oraz temperaturze i wilgotności. Jest również prognoza pogody i fazy księżyca. Mamy także możliwość ustawienia alarmów high/low dla mierzonych parametrów pogodowych. Urządzenie kupimy w cenie około 500 zł.

  Sainlogic FT-0835 / WS0835
  Sainlogic FT-0835/WS0835


  GARNI 204 OneCare - to stacja pogodowa, której głównym zadaniem jest pomiar jakości powietrza w pomieszczeniach. Mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 za pomocą bezprzewodowego czujnika. Można podłączyć maksymalnie 4 czujniki jakości powietrza. Jest także pomiar temperatury i wilgotności oraz radiowo ustawiany zegar. Na wyświetlaczu znajdziemy także wskaźnika jakości powietrza AQI (Air Quality Index). Jest również możliwość ustawienia alarmu AQI, który będzie nas ostrzegał przed wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Urządzenie kupimy w cenie około 520 zł.

  GARNI 204 OneCare
  GARNI 204 OneCare


  Raddy WF-100C Lite - to kolejna ciekawa stacja pogodowa marki Raddy, z dużym kolorowym wyświetlaczem i bardzo cienką obudową. Ma możliwość przesyłania danych do serwisów internetowych WeatherCloud i Weather Underground. Posiada zintegrowany czujnik zewnętrzny, zasilany energią słoneczną, wyposażony w wiatromierz i deszczomierz oraz pomiar temperatury i wilgotności. Jest prognoza pogody, fazy księżyca i ciśnienie powietrza. Można zdefiniować wiele różnych alarmów np. dla wysokiej/niskiej temperatury, wilgotności, opadów, wiatru, ciśnienia atmosferycznego. Produkt jest dostępny w cenie około 565 zł.

  Raddy WF-100C Lite
  Raddy WF-100C Lite


  La Crosse Technology LW3101 - to ciekawa stacja pogody, która może działać samodzielnie lub połączona z WiFi i aplikacją "La Crosse View". Pobiera prognozę pogody na 6 dni i 12 godzin z internetowego serwisu AccuWeather. W prognozie znajdziemy także informacje o przewidywanej maksymalnej i minimalnej temperaturze w danym dniu. Jeżeli stacja działa samodzielnie, to mamy prognozę pogody na najbliższe 12 godzin, którą stacja generuje na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego. Możemy zdefiniować alerty high/low dla temperatury i wilgotności. Mamy także dostęp do pomiarów ze stacji i czujników, z dowolnego miejsca, za pośrednictwem aplikacji "La Crosse View". Produkt kupimy w cenie około 590 zł.

  La Crosse Technology LW3101
  La Crosse Technology LW3101


  Stacje pogody w cenie od 600 do 899 zł  Froggit WH3900 - to stacja z kolorowym wyświetlaczem i najnowszą technologią Wi-Fi o niskim poborze mocy, która może być zasilana 2 bateriami AA i działa do 6 miesięcy. W produkcie znajdziemy prognozę pogody, temperaturę i wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, jest też wiatromierz i deszczomierz. Urządzenie może przesyłać pomiary do serwisów Ecowitt Weather, Weather Underground, Weather Cloud, WOW oraz na nasz własny serwer. Co ciekawe, to aby uzyskać dokładny odczyt temperatury i wilgotności wewnętrznej, czujnik temperatury i wilgotności umieszczony jest na końcu anteny, z dala od korpusu stacji. WH3900 kupimy w cenie około 670 zł.

  Froggit WH3900
  Froggit WH3900


  TFA VIEW PRO to stacja pogodowa wyposażona w możliwość podłączenia do sieci Internet, ale może być także wykorzystywana samodzielnie. Dzięki podłączeniu do globalnej sieci, urządzenie może korzystać z profesjonalnych prognoz pogody i spersonalizowanych komunikatów (ostrzeżeń) pobieranych z internetowych serwisów pogodowych, mamy także możliwość dostępu do danych historycznych. Stacja została wyposażona w wiatromierz i deszczomierz, jest także pomiar ciśnienia atmosferycznego. TFA VIEW PRO kupimy w cenie około 800 zł.

  TFA VIEW PRO
  TFA VIEW PRO


  Stacje pogody w cenie od 900 do 1200 zł  La Crosse Technology WS6863 to stacja z wiatromierzem, która może działać samodzielnie lub w połączeniu z siecią Internet i aplikacją "La Crosse View". Przy podłączeniu do sieci zyskujemy dodatkowe funkcje, takie jak np. dodatkowe ikony pogodowe, prognozę wartości maksymalnych i minimalnych, prawdopodobieństwo opadów, wykresy wartości historycznych, różne alerty i powiadomienia. Wszystkie informacje są wyświetlane na kolorowym ekranie o wysokiej rozdzielczości. Produkt kupimy w cenie około 930 zł.

  La Crosse Technology WS6863
  La Crosse Technology WS6863


  La Crosse Technology WS6869 to produkt o bardzo podobnych możliwościach co model WS6863, ale ma dodatkowo możliwość pomiaru opadów deszczu. Podobnie jak WS6863, stacja może działać samodzielnie lub możemy ją podłączyć do Internetu (Wi-Fi) i zyskać wiele dodatkowych funkcji. Stacje kupimy w cenie około 1070 zł.

  La Crosse Technology WS6869
  La Crosse Technology WS6869


  Ecowitt WN1981 - bardzo ciekawa stacja pogody z nowego rodzaju zintegrowanym czujnikiem zewnętrznym, zawierającym ultradźwiękowy wiatromierz i piezoelektryczny deszczomierz. Ma pomiar temperatury i wilgotności, promieniowania słonecznego, indeksu UV, jest też ciśnienie powietrza i prognoza pogody. Stacja może przesyłać dane do internetowych serwisów Ecowitt Weather, Weather Underground, Weather Cloud, WOW i na dowolny własny serwer. Warto dodać, że w obudowie zintegrowanego czujnika zewnętrznego znajduje się wbudowana płyta grzewcza do stopienia nagromadzonego śniegu/lodu. Produkt kupimy w cenie około 1170 zł.

  Ecowitt WN1981
  Ecowitt WN1981


  Stacje pogody w cenie powyżej 1500 zł  Bresser WLAN 4CAST MD (7003800) to jedna z najnowszych stacji pogodowych, jakie się ostatnio "pokazały". Ma 7 dniową prognozę pogody, pobieraną z serwisu ProWeatherLive (PWL), z diagramami temperatury (max/min, dzienna) i prawdopodobieństwem opadów. Jest także możliwość przesyłania pomiarów do serwisów pogodowych, takich jak np. Weather Underground. Zmiany godzinowe, ciśnienia powietrza, temperatury, wilgotności oraz opadów deszczu, z ostatnich 24 godzin, można śledzić na dużym wykresie. Wszystkie informacje są wyświetlane, na bardzo ciekawie wyglądającym, czarnym kolorowym ekranie typu "TRUE BLACK". Urządzenie ma możliwość rozbudowy o wiele opcjonalnych czujników, np. wycieku wody, CO2, HCHO z VOC, PM 2.5/10. Mamy także możliwość zdefiniowania alertów (Hi/Lo) dla wielu mierzonych parametrów pogodowych. Na zakup Bresser WLAN 4CAST MD trzeba przeznaczyć 1650-1750 zł.

  Bresser WLAN 4CAST MD (7003800)
  Bresser WLAN 4CAST MD (7003800)
  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęć: Raddy, MANTA S.A., La Crosse Technology, METEO (P.H.U. Metrex), Hyundai Electronics, Blaupunkt, VEVOR, TFA Dostmann, Bresser GmbH, Ecowitt, Froggit, Sainlogic, Eve Systems, GARNI technology
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje