Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • EUROCHRON EFWS-Color - stacja pogodowa z kilkoma dobrymi rozwiązaniami

 • 2018-07-15 22:00 | aktualizacja: 2018-07-29 14:04
 • Stacja pogodowa EFWS-Color to interesujący produkt, posiadający kolorowy wyświetlacz, prognozę pogody, pomiar ciśnienia atmosferycznego, pomiar temperatury i wilgotności oraz informacje o fazach księżyca. W urządzeniu zastosowano kilka dobrych rozwiązań, takich jak umieszczenie wewnętrznego sensora temperatury/wilgotności na zewnątrz, czy odbiór radiowego sygnału czasu przez czujnik zewnętrzny.
 • EUROCHRON EFWS-Color - widok w oknie


  Stacja EUROCHRON EFWS-Color (1615871) prognozuje pogodę na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego, a wyświetla ją w postaci 5 symboli pogodowych - słonecznie, lekkie zachmurzenie, pochmurno, deszczowo, śnieżnie.

  Na kolorowym wyświetlaczu zawierającym dużo informacji, wyróżniają się zdecydowanie pomiary temperatury i wilgotności, są dużo większe niż pozostałe elementy, a przez to łatwiejsze do odczytania z większej odległości. Ciśnienie powietrza może być wyświetlane jako bezwzględne lub względne - zmieniamy to przyciskiem umieszczonym z tyłu urządzenia.

  EUROCHRON EFWS-Color - wyświetlacz
  EUROCHRON EFWS-Color - wyświetlacz


  Przy pomiarach temperatury i wilgotności znajdziemy strzałki informujące nas o aktualnym trendzie zmian tych wartości pomiarowych, a także wskaźnik komfortu, w postaci emotikonu "buźki", która jest uśmiechnięta lub nie, w zależności od panującej temperatury/wilgotności. Na ekranie znajdziemy także informacje o punkcie rosy, indeksie ciepła (HEAT INDEX) oraz fazach księżyca. Wyświetlacz ma dwa poziomy jasności oraz tryb automatyczny, który automatycznie dopasowuje jasność oświetlenia do otoczenia.

  Stacja została wyposażona także w alarm temperatury i wilgotności. Można ustawić wartości graniczne, górny (HIGH) i dolny limit (LOW), po przekroczeniu których rozlegnie się sygnał dźwiękowy, a symbol alarmu zacznie migać. Alarm przekroczenia wartości granicznych możemy ustawić dla dowolnego czujnika zewnętrznego oraz pomiarów wewnętrznych.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS-Color - widok z przodu Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS-Color - widok z tyłu


  Patrząc na tył stacji pogodowej, można zauważyć, że gniazdo do zasilacza zostało umieszczone nie w obudowie urządzenia, a na kilkunastocentymetrowym przewodzie. Takie rozwiązanie jest stosowane, gdy w gnieździe zasilacza umieszczono także czujnik wewnętrzny temperatury i wilgotności. To dobry pomysł, bo grzejąca się elektronika i podświetlenie wyświetlacza nie wpływają na pomiar temperatury i wilgotności.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS-Color - widok przedni z góry Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS-Color - widok z boku


  Stacja pogodowa EFWS-Color może współpracować nawet z 8 czujnikami zewnętrznymi temperatury i wilgotności, które mają zasięg do 30 metrów (w wolnej przestrzeni). Co istotne, to czujnik zewnętrzny zajmuje się także odbiorem sygnału czasu (DCF), który następnie przesyła do stacji pogodowej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo nie musimy umieszczać stacji w miejscu, w którym nie mamy problemów z odbiorem DCF (np. na parapecie zachodniego okna), a wystarczy tylko odpowiednio umieścić czujnik, tak aby nie było problemów z synchronizacją czasu (np. od strony zachodniej, zachodnio-południowej).

  Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS-Color - co w zestawie
  EUROCHRON EFWS-Color - co w zestawie


  Cena EFWS-Color to 264 zł. Warto jeszcze dodać, że bardzo podobną, jak nie identyczną stacją, jest Bresser Meteo THBM Colour.

  Najważniejsze zalety stacji pogodowej EUROCHRON EFWS-Color

  + wewnętrzny czujnik temperatury i wilgotności umieszczony na zewnątrz urządzenia
  + czujnik zewnętrzny z odbiorem radiowego sygnał czasu (DCF)
  + możliwość zdefiniowania alarmów dla temperatury i wilgotności
  + możliwość podłączenia nawet 8 czujników zewnętrznych


  (W Internecie produkt ten może występować również pod nazwą "Eurochron 1615871")

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Conrad Electronic SE
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje