Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • METEO SP76 - stacja pogody z 4 dniową prognozą z Internetu

 • 2018-09-12 08:06 | aktualizacja: 2018-09-16 22:03
 • METEO SP76 to interesująca stacja pogodowa, która część informacji wyświetlanych na kolorowym ekranie, pobiera z globalnej sieci. Z Internetu pobierane są, za pomocą Wi-Fi, dane o prędkości i kierunku wiatru, aktualnym ciśnieniu atmosferycznym, temperaturze odczuwalnej, oraz prognozie pogody na dzień bieżący i najbliższe 4 dni.
 • Stacja pogodowa METEO SP76


  Oprócz informacji pogodowych z Internetu, METEO SP76 wyświetla także dane pochodzące z własnych sensorów pomiarowych. Urządzanie zostało wyposażone w pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), pomiary te są nie tylko wyświetlane na ekranie, ale także automatycznie przesyłane na serwer, skąd możemy je przeglądać za pomocą aplikacji "WeatherSense", dostępnej na systemy Android i iOS.

  Aplikacja WeatherSense - ekran główny Aplikacja WeatherSense - ekran alertów Aplikacja WeatherSense - ekran ustawień Aplikacja WeatherSense - ekran wykresów
  Aplikacja WeatherSense dla systemu iOS
  (źródło zdjęć: App Store)


  Aplikacja umożliwia przeglądanie aktualnych i historycznych pomiarów (temperatury, wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego), mamy także możliwość ustawienia alertów o zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze/wilgotności.

  Co ważne, to informacje pogodowe pobierane z sieci mają być bardzo często aktualizowane, jeżeli będą dostępne nowe prognozy, to powinny się pojawić na wyświetlaczu już po godzinie.

  Prognoza pogody jest wyświetlana w postaci 20 symboli graficznych, które wszystkie możemy zobaczyć na poniższym obrazku.


  (źródło zdjęcia: Fuzhou Emax Electronic)


  Produkt może współpracować z 3 czujnikami zewnętrznymi, które mają zasięg do 60 metrów (w otwartej przestrzeni), ale tylko jeden znajdziemy w zestawie. Data i czas są aktualizowane z internetowych serwerów czasu.

  METEO SP-76 kupimy w cenie około 240 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: METEO (P.H.U. Metrex), Fuzhou Emax Electronic
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2018 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje