Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Pomysł na prezent gwiazdkowy - stacja pogodowa

 • 2015-11-29 18:41 | aktualizacja: 2023-11-11 14:37
  5 pkt
 • Zbliżają się święta, wiele osób staje przed corocznym problemem, co kupić pod choinkę. Takim fajnym prezentem gwiazdkowym, który przyda się całej rodzinie, może być stacja pogodowa. Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich stacji, w różnych cenach i o różnej jakości. Poniżej znajdziecie opisy kilkunastu ciekawych produktów, które według serwisu Stacje-Pogody.pl warto kupić.
 • Pomysł na prezent gwiazdkowy

  Stacje pogodowe w cenie około 140 do 160 zł.


  TFA Neo Plus to stacja pogodowa ze sterowanym radiowo zegarem (DCF), prognozą pogody, temperaturą i wilgotnością wewnętrzną i zewnętrzną oraz fazami księżyca. Czujnik zewnętrzny mierzy temperatury dochodzące do -40°C, ma zasięg do 100m i wykorzystuje pasmo 868 MHz. Cena około 140 zł.

  Stacja pogodowa TFA Neo Plus
  TFA Neo Plus


  TFA Bel-Air to termo-higrometr z dużym kolorowym wskaźnikiem komfortu, wewnętrzną i zewnętrzną temperaturą oraz wilgotnością. Na wyświetlaczu znajdziemy ikonki graficzne zalecające otwarcie lub zamknięcie okna. Czujnik zewnętrzny mierzy temperatury do -40°C, działa w paśmie 868 MHz (do 100m). Cena około 160 zł.

  Stacja pogodowa TFA Bel-Air
  TFA Bel-Air


  EUROCHRON EFWS 900 S to bardzo cienka stacja pogodowa ze sterowanym radiowo zegarem i z prognozą pogody w postaci 7 dużych symboli. Produkt mierzy ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu i na zewnątrz oraz wskazuje fazy księżyca. Na wyświetlaczu stacji mamy wykres słupkowy z ostatnich 24 godzin dla ciśnienia atmosferycznego, temperatury zewnętrznej i wilgotności zewnętrznej. Czujnik zewnętrzny mierzy temperaturę do -20°C, pracuje w paśmie 433 MHz i ma zasięg do 30m. Cena stacji to około 150 zł. Identyczną stacją pogodową jest Hama EWS-440.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EFWS 900 S
  EUROCHRON EFWS 900 S


  Stacje pogodowe od 200 do 400 zł.


  TFA Square Plus to stacja pogodowa z ciekawym designem. W tym modelu także znajdziemy prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne oraz temperaturę i wilgotność we wnętrzu i na zewnątrz. Mamy także informacje o zmianach ciśnienia z ostatnich 12 godzin (wykres słupkowy), a także o wschodach i zachodach słońca oraz fazach księżyca. Czujnik zewnętrzny mierzy temperaturę do -40°C, ma zasięg do 100m i działa w paśmie 868 MHz. Cena Square Plus to około 220 zł. Warto dodać, że identycznymi stacjami są La Crosse Technology WS9257IT+ i TechnoLine WS 9257-IT.

  Stacja pogodowa TFA Square Plus
  TFA Square Plus


  Oregon Scientific BAR218HG i RAR213HG to stacje pogodowe z nowej serii Weather@Home, dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, umożliwiają przeglądanie danych pogodowych na smartfonie lub tablecie. W BAR218HG znajdziemy prognozę pogody, temperaturę i wilgotność zewnętrzną/wewnętrzną, ostrzeżenia pogodowe (wysoka temperatura, duży wiatr, burza, mgła, oblodzenie), fazy księżyca oraz ciśnienie atmosferyczne (tylko w aplikacji). RAR213HG jest modelem podobnym, ale nie ma prognozy pogody, faz księżyca, ostrzeżeń pogodowych (tylko ma ostrzeżenie przed oblodzeniem) oraz ciśnienia atmosferycznego w aplikacji. Czujniki zewnętrzne w obu modelach mierzą temperatury do -20°C, mają zasięg do 30m i korzystają z łączności w paśmie 433 MHz. BAR218HG kupimy w cenie około 330 zł, natomiast RAR213HG w cenie 220 zł.

  Stacja pogodowa Oregon Scientific RAR213HG Stacja pogodowa Oregon Scientific BAR218HG
  Oregon Scientific RAR213HG i BAR218HG (z prawej)


  TFA KLIMA@HOME to termo-higrometr z radiowo ustawianym zegarem, który ma możliwość współpracy z systemem WeatherHub (Mobile Alerts). Za pomocą produktu możemy mierzyć temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, w którym jest umieszczone urządzenie i trzech dodatkowych miejscach np. ogrodzie, sypialni, pokoju dziecinnym. Dodatkowo dokupując do KLIMA@HOME zestaw startowy WeatherHub (za około 240 zł) będziemy mogli pomiary przeglądać na smartfonie/tablecie z dowolnego miejsca na świecie. Czujniki zewnętrzne mierzą temperaturę do -40°C, mają zasięg 100m i pracują w paśmie 868 MHz. Cena produktu to około 350 zł.

  Stacja pogodowa TFA KLIMA@HOME
  TFA KLIMA@HOME


  TechnoLine MA 10005 to ciekawy zestaw, składający się ze stacji TechnoLine WL 2000 i bramki internetowej (Gateway) przesyłającej dane do systemu Mobile Alerts. Główną zaletą WL 2000 jest to, że posiada pomiar jakości powietrza w pomieszczeniu, który wyświetlany jest w jednostkach ppm (według skali CO2). Oprócz tego stacja mierzy temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną (do -40°C) oraz wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki współpracy z Mobile Alerts do danych ze stacji mamy dostęp za pomocą smartfonów i tabletów. Czujnik zewnętrzny pracuje w paśmie 868 MHz i ma zasięg do 100m. Cena zestawu MA 10005 to około 380 - 400 zł. Samą stacje pogodową WL 2000 kupimy za około 200 zł.

  Stacja pogodowa TechnoLine MA 10005
  TechnoLine MA 10005


  Stacje pogodowe od 450 do 800 zł.


  TechnoLine MOBILE ALERTS MA 10050 to bardzo fajny zestaw systemu Mobile Alerts składający się z Gateway (bramki internetowej), czujnika temperatury i wilgotności, deszczomierza oraz wiatromierza. Gateway przesyła dane pogodowe do Internetu, skąd możemy je przeglądać na smartfonach lub tabletach. Wszystkie czujniki działają w paśmie 868 MHz i mają zasięg do 100m. Cena produktu to 470 do 750 zł. Warto wspomnieć, że identyczny zestaw w ofercie ma firma La Crosse Technology.

  Stacja pogodowa TechnoLine MOBILE ALERTS MA 10050
  La Crosse Technology MOBILE ALERTS MA 10050


  Stacja pogodowa Netatmo to produkt z ciekawym i oryginalnym designem, który poza pomiarem ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), umożliwia także pomiar stężenia CO2 i natężenia dźwięku. Wszystkie dane pogodowe przechowywane są online i stale dostępne, możemy je przeglądać na smartfonach i tabletach. Urządzenie możemy rozbudować o deszczomierz i wiatromierz. Cena Netatmo to około 590 do 750 zł, przed decyzją o zakupie warto przeczytać recenzje 3 miesiące ze stacją pogodową Netatmo.

  Netatmo stacja pogodowa do smartfonów
  Stacja pogodowa Netatmo


  Stacje pogodowe w cenie od 1000 do 1200 zł.


  TFA My Weatherbox (35.1138.02) to kolejny ciekawy i nowy na rynku produkt. Stacja pogodowa przesyła informacje z czujników do Internetu, możemy je przeglądać za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Mamy dostęp do aktualnych i historycznych danych z dowolnego miejsca na świecie. Produkt umożliwia pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności, a także siły i kierunku wiatru oraz opadów deszczu. Czujniki działają w paśmie 868 MHz i mają zasięg do 100m. Aktualna cena My Weatherbox w Polsce to około 1100 zł (w Niemczech 850 zł). Identycznym produktem jest stacja pogodowa Ventus W920 Lonobox.

  Stacja pogodowa TFA My Weatherbox
  TFA My Weatherbox (35.1138.02)


  Conrad HP 1001 to stacja pogodowa, której jedną z głównych zalet jest możliwość automatycznego przesyłania (przez Wi-Fi) danych do serwisu pogodowego Weather Underground. Zintegrowany czujnik zewnętrzny jest zasilany energią słoneczną, mierzy szybkość i kierunek wiatru, opady deszczu, temperaturę i wilgotność oraz promieniowanie słoneczne i UV. Stacja posiada bardzo dużą pamięć na dane pogodowe, a częstość zapisu do pamięci możemy regulować w zakresie od 1 do 240 minut. Cena HP 1001 to około 1200 zł. Warto dodać, że identyczną stacją pogodową, ale bez możliwości przesyłania danych do Weather Underground, jest Conrad HP 1003 (cena około 940 zł). Więcej informacji o stacjach HP 1001 i HP 1003.

  Stacja pogodowa Conrad HP 1001 - konsola Stacja pogodowa Conrad HP 1001 - zintegrowany czujnik zewnętrzny
  Conrad HP 1001


  Zaawansowane stacje pogodowe w cenie od 1600 do 3000 zł.


  Poniższe stacje pogodowe można nazwać "amatorskie profesjonalne", przeznaczone są dla osób, których zainteresowanie pogodą jest ponadprzeciętne. Oferują dobrą dokładność i jakość wykonania.

  Davis Vantage Vue to stacja pogodowa znanej amerykańskiej firmy, posiadająca zintegrowany czujnik zewnętrzny ISS (temperatura, wilgotność, wiatr, opady) zasilany słonecznie. Umożliwia pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), siły i kierunku wiatru oraz opadów deszczu. Urządzenie wykorzystuje łączność radiową FHSS w paśmie 868 MHz i ma zasięg do 300m. Cena Vue to około 1600 - 1900 zł.

  Stacja pogodowa Davis Vantage Vue - zintegrowany czujnik zewnętrzny Stacja pogodowa Davis Vantage Vue - konsola
  Davis Vantage Vue


  Davis Vantage Pro2 to stacja oferująca podobne możliwości co Vue, ale ma większą możliwość rozbudowy, inną konsolę i inny czujnik zewnętrzny. W tym modelu wiatromierz możemy umieścić dużo wyżej niż pozostałe czujniki (kabel standardowo ma 12m), deszczomierz jest dużo większy, także większa jest osłona radiacyjna czujnika temperatury i wilgotności. Cena Vantage Pro2 to około 2600 – 2800 zł.

  Stacja pogodowa Davis Vantage Pro2 - konsloa Stacja pogodowa Davis Vantage Pro2 - zintegrowany czujnik zewnętrzny
  Davis Vantage Pro2


  Oregon Scientific WMR300 to stosunkowa nowa stacja, będąca bezpośrednią konkurencją dla Davis Vantage Pro2, oferuje podobne możliwości. Główną zaletą tego modelu (w porównaniu do Vantage Pro2) jest to, że nie musimy nic kupować, aby analizować dane pogodowe na komputerze. Stacja ma wbudowaną pamięć, możemy zapisać w pamięci do 341 dni, przy interwale zapisu co 15 minut. Cena WMR300 to około 2900 zł.

  Stacja pogodowa Oregon Scientific WMR300 - konsola Stacja pogodowa Oregon Scientific WMR300 - zintegrowany czujnik zewnętrzny
  Oregon Scientific WMR300
  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji: Opracowanie własne na podstawie informacji producentów stacji pogodowych
  Zdjęcia: TFA, Oregon Scientific, Davis Instruments, Netatmo, Conrad, TechnoLine, La Crosse Technology
 • Komentarze (1)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 5
   Myślę, że to bardzo wartościowa informacja dla tych co "jeszcze się wahają". Dopisałbym tylko przy każdej stacji, czy współpracuje z "Cumulusem" czy nie.
   Data: 2015-11-30 07:20:07
   Dodał: Piotr
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje