Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Samowystarczalna stacja meteorologiczna GSM/GPRS: EUROCHRON EGWS1000

 • 2017-11-14 18:30 | aktualizacja: 2017-11-16 11:24
  5 pkt
 • EUROCHRON EGWS1000 to stacja pogodowa, która jest całkowicie samowystarczalna, nie potrzebuje dostępu do sieci energetycznej, bo zasilana jest energią słoneczną, nie potrzebuje sieci Wi-Fi i dostępu do Internetu, ponieważ pomiary przesyła za pomocą sieci komórkowej GSM (GPRS). Do działania stacji wystarczy tylko karta SIM z aktywnym numerem telefonu w sieci GSM (900 MHz).
 • Stacja meteorologiczna EUROCHRON EGWS1000


  EUROCHRON EGWS1000 możemy zainstalować dosłownie wszędzie, bo łączność komórkowa pokrywa praktycznie cały kraj. Nieważne, czy to będą trudno dostępne wysokogórskie rejony, czy jakieś niedostępne obszary leśne, jeżeli jest zasięg GSM, to stacja będzie działać. I co najważniejsze, cena tego urządzenia nie jest wygórowana, bo wynosi niecałe 200 EUR, czyli poniżej 850 zł.

  Produkt może być bardzo przydatny np. w rolnictwie, łatwo sobie wyobrazić, np. oddalone o kilka kilometrów od siebie winnice/sady itp. Dzięki tej stacji, właściciel będzie miał informacje o opadach i ilości docierającego słońca na poszczególnych polach, co może być dla niego bardzo istotną informacją.

  EUROCHRON EGWS1000 - główne elementy zestawu
  EUROCHRON EGWS1000 - główne elementy zestawu


  EGWS1000 ma możliwość automatycznego przesyłania pomiarów do serwisu Weather Underground, pomiary może także wysyłać na telefon (nawet na 3 numery), za pomocą krótkich wiadomości tekstowych SMS. Oprócz tego, zapisuje także dane na karcie microSD (format CSV), do późniejszej analizy na komputerze - można ustawić interwał zapisu od 5 do 240 minut.

  Co ciekawe, to za pomocą SMS-ów wysyłanych na numer stacji pogodowej, możemy nią także sterować np. włączyć/wyłączyć alarm, uzyskać aktualne dane pogodowe, otrzymać dane maksymalne/minimalne, a także informacje diagnostyczne o stanie niektórych elementów urządzenia (np. o karcie microSD).

  EUROCHRON EGWS1000 - stacja bazowa EUROCHRON EGWS1000 - panel słoneczny
  EUROCHRON EGWS1000 - stacja bazowa i panel słoneczny


  Stacja EGWS1000 składa się z 3 podstawowych elementów, czujnika zewnętrznego z wiatromierzem i deszczomierzem, stacji bazowej oraz panelu słonecznego. Stacja bazowa posiada sloty na karty SIM i microSD oraz port USB, a także wbudowany akumulator. Do stacji bazowej, za pomocą 5 metrowego przewodu, podłączony jest panel słoneczny, a przy pomocy 50 metrowego przewodu, który można przedłużyć nawet do 500 metrów, czujnik zewnętrzny.

  EUROCHRON EGWS1000 - co znajdziemy w komplecie
  EUROCHRON EGWS1000 - co znajdziemy w komplecie


  Do produktu dołączono oprogramowanie "Weather Logger GSM", służące do początkowej konfiguracji stacji. Oprogramowanie umożliwia ustawienie daty i czasu, kalibracje wartości pomiarowych, ustawienie jednostek pomiarowych, konfiguracje GPRS, podanie numerów telefonów - na jakie będą wysyłane SMS-y z pomiarami, konfiguracje wysyłania danych do serwisu pogodowego, ustawienie alarmów oraz częstości zapisu danych na karcie microSD i częstości przesyłania aktualnych pomiarów SMS-ami.

  Oprogramowanie Weather Logger GSM
  Oprogramowanie "Weather Logger GSM"


  Za pomocą stacji EGWS1000 uzyskamy informacje o kierunku i prędkości wiatru, jego porywach, opadach deszczu, temperaturze i wilgotności, punkcie rosy, indeksie UV, promieniowaniu słonecznym oraz ciśnieniu atmosferycznym.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Conrad Electronic SE
 • Komentarze (1)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 5
   Jaka cena ?
   Data: 2024-04-09 01:31:49
   Dodał: Bartex
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje