Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Stacje pogodowe Bresser Temeo Life i Temeo Life H

 • 2018-04-15 18:16 | aktualizacja: 2021-03-14 11:53
 • Temeo Life i Temeo Life H to stacje pogodowe, które wyróżniają się kolorowymi wyświetlaczami z dużymi ikonami, w postaci termometru i kropli, wskazującymi aktualny poziom temperatury i wilgotności. Oba produkty są bardzo podobne, mają oprócz pomiaru temperatury i wilgotności, także prognozę pogody oraz radiowo sterowane zegary. Różnią się tylko rozmieszczeniem elementów na wyświetlaczu oraz ciśnieniem atmosferycznym, które posiada model Temeo Life.


 • W stacjach pogodowych Temeo Life i Temeo Life H kolor, w jakim będzie wyświetlana temperatura i wilgotność, możemy sobie wybrać, może się on zmieniać w zależności od temperatury (13 kolorów) lub wilgotności (7 kolorów), albo zmieniać się automatycznie, co określony czas (256 kolorów). Stacje zostały wyposażone także w alarm wysokiej (high alert) lub niskiej (low alert) temperatury i wilgotności. W produktach znajdziemy również budzik, alarm możliwości wystąpienia oblodzenia, a także alarm możliwości wystąpienia pleśni.

  Bresser Temeo Life H - zdjęcie 1 Bresser Temeo Life H - zdjęcie 2 Bresser Temeo Life H - zdjęcie 3
  Bresser Temeo Life - zdjęcie 1 Bresser Temeo Life - zdjęcie 2 Bresser Temeo Life - zdjęcie 3
  Temeo Life H (pionowa) i Temeo Life (pozioma)


  Bardzo ciekawie wyglądają duże ikony termometru i kropli, które poprzez poziom zabarwienia (napełnienia) wskazują, w jakim zakresie znajduje się aktualna temperatura lub wilgotność. Przykładowo, cała zabarwiona ikona termometru oznacza temperaturę powyżej +40°C, a termometr zabarwiony do połowy, to temperatury w zakresie od 15-20°C.

  Ikony termometru i kropli
  Ikony termometru i kropli


  Obie stacje mogą współpracować nawet z 8 czujnikami zewnętrznymi, które mierzą temperatury od -40°C i mają zasięg do 30 metrów (w wolnej przestrzeni, bez przeszkód terenowych). Co ciekawe, to czujnik zewnętrzny oprócz pomiaru temperatury i wilgotności odbiera także radiowy sygnał czasu i przesyła go do stacji pogodowej. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, bo przy problemach z odbiorem sygnału DCF77, nie musimy manewrować samą stacją w pomieszczeniu (np. przenosić na parapet zachodniego okna), a wystarczy tylko odpowiednio umieścić czujnik zewnętrzny.

  Czujnik zewnętrzny Bresser Temeo Life/Temeo Life H
  Czujnik zewnętrzny Bresser Temeo Life/Temeo Life H


  Warto jeszcze dodać, że w obu produktach najprawdopodobniej umieszczono wewnętrzne sensory temperatury i wilgotności na zewnątrz, na kilkucentymetrowym kablu z gniazdem zasilającym. Co może pozytywnie wpłynąć na dokładność pomiarów wewnętrznych, bo na pomiar nie będzie wpływać grzejąca się elektronika. Podobne rozwiązanie jest stosowane także w stacji Temeo TB.

  Bresser Temeo Life H - widok z tyłu
  Bresser Temeo Life H - widok z tyłu


  Bresser Temeo Life i Temeo Life H kupimy w podobnej cenie, około 370 zł (sprawdź aktualną cenę Temeo Life, sprawdź aktualną cenę Temeo Life H).

  Kolory w zależności od temperatury
  Kolory w zależności od wilgotności


  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Bresser GmbH
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2021 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje