Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Prezent na święta - stacja pogodowa (cz. 6)

 • 2020-11-12 18:58 | aktualizacja: 2023-11-11 14:41
 • Gigantycznymi "krokami" zbliżają się Mikołajki oraz święta Bożego Narodzenia. W tym roku będą zapewne nietypowe, ale jak co rok, także i w tym "bardzo nietypowym" 2020 roku trzeba zastanowić się nad wyborem prezentów dla najbliższych. Z myślą o tym powstał ten poradnik, bo domowa stacja pogody może być bardzo ciekawym i przydatnym prezentem gwiazdkowym, dla każdego. Znajdziecie w nim stacje pogodowe, które pojawiły się w 2020 roku i które zdaniem autora mogą być godne polecenia.
 • Prezent na święta - stacja pogodowa (cz. 6)


  Ten poradnik jest pisany "na bieżąco", będzie aktualizowany do świąt, jest uzupełnieniem poprzednich poradników prezentowych, warto zajrzeć tu za jakiś czas i przejrzeć też poprzednie części, bo jest tam bardzo dużo interesujących produktów (linki na końcu).

  Dlaczego warto kupić stację pogodową?


  Chyba każdy w domu ma termometr zaokienny, a stacja pogodowa to taki "rozszerzony termometr", który oprócz pomiaru temperatury może mieć także wilgotność, ciśnienie powietrza, prognozę pogody, czy bardziej zaawansowane modele pomiar wiatru i opadów deszczu.

  Otrzymujemy więcej informacji, które bardzo często są prezentowane w ładnej przejrzystej formie (na kolorowym wyświetlaczu, wykresach), często mogą też być przesyłane do serwisów pogodowych (np. Weather Underground), skąd możemy je przeglądać i analizować przez Internet. Często mamy możliwość ustawienia różnych alarmów/alertów (np. dla przekroczenia lub obniżenia temperatury). Tego nie da nam zwykły termometr zaokienny.

  Dlatego, moim zdaniem, warto kupić stację pogodową, tym bardziej, że produkty te stają się coraz dokładniejsze, bo coraz częściej są stosowane nowe dokładne sensory pomiarowe (np. typu SHT3x). Są też coraz "fajniejsze", bo gdy 11 lat temu tworzyłem ten serwis, to nie było tak ciekawych produktów o tak wielu możliwościach, aby np. przesyłać pomiary do Internetu, jeżeli nie mieliśmy Davisa z WeatherLinkIP, to trzeba było mieć stale włączony komputer z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem, teraz w ustawieniach stacji wybieramy serwer pogodowy, a dane za pomocą WiFi automatycznie przesyłane są do wybranego serwisu (np. Weather Underground). Obecnie jest też bardzo duży wybór produktów, które współpracują z urządzeniami mobilnymi, smartfonami i tabletami.

  Stacje w cenie do 250 zł  SENCOR SWS 7300
  SENCOR SWS 7300


  SENCOR SWS 7300 to niedroga stacja z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 5.4 cala, prognozą pogody, ciśnieniem atmosferycznym, pomiarem temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej) oraz fazami księżyca. Może obsługiwać nawet 8 czujników temperatury i wilgotności. SWS 7300 kupimy w cenie około 215 zł.

  Stacje w cenie od 250 do 400 zł  ADE WS1908
  ADE WS 1908


  ADE WS 1908 to bardzo ciekawa i przydatna w domu stacja pogodowa, której głównym zadaniem jest pomiar jakości powietrza. Na kolorowym wyświetlaczu znajdziemy informacje o lotnych związkach organicznych (TVOC) oraz CO2, jest też temperatura i wilgotność. Dodatkowo, jakość powietrza jest prezentowana w postaci dużej graficznej ikony (buźki). W urządzeniu wykorzystano szwajcarski sensor zanieczyszczeń powietrza. ADE WS1908 kupimy za około 290 zł.

  TFA WEATHER BOY 2020 (35.1159)
  TFA WEATHER BOY 2020


  TFA WEATHER BOY 2020 (35.1159) to nowa wersja znanej od wielu lat stacji pogody "WEATHER BOY". Ma prognozę pogody za pomocą symboli pogodowych i postać pogodynka (Weather Boy), który przedstawia zalecenia dotyczące odzieży, czyli jak powinniśmy się ubrać, aby dostosować do aktualnej pogody. Stacja wyświetla, oprócz temperatury i wilgotności, także czas wschodu i zachodu słońca wraz z długością dnia oraz aktualną fazę księżyca. Produkt powinniśmy kupić w cenie około 300 zł.

  National Geographic VA Colour RC
  National Geographic VA Colour RC (9070600)


  National Geographic VA Colour RC (9070600) to stacja sprzedawana pod znaną marką (magazyn National Geographic jest wydawany w 40 językach), ma kolorowy wyświetlacz, prognozę pogody (6 symboli), pomiar temperatury i wilgotności oraz ciśnienie powietrza. Mamy także radiowo synchronizowany zegar oraz możliwość ustawienia alarmów dla temperatury (Hi/Lo). Stację kupimy za około 300 zł.

  National Geographic VA Colour RC (9070710)
  National Geographic VA Colour RC (9070710)


  National Geographic VA Colour RC (9070710) to stacja z trzema czujnikami zewnętrznymi w zestawie, co ważne, to wszystkie dane z czujników są wyświetlane jednocześnie. Ma kolorowy wyświetlacz, prognozę pogody, radiowo sterowany zegar, pomiar temperatury i wilgotności oraz ciśnienie powietrza. Produkt kupimy w "okolicach" 300 zł.

  METEO SP89
  METEO SP89


  METEO SP89 to pierwsza stacja pogodowa marki METEO z wiatromierzem i deszczomierzem, ma duży kolorowy wyświetlacz, prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne oraz pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Produkt można kupić w cenie około 350-380 zł.

  Stacje w cenie od 400 do 700 zł  Steinberg Systems SBS-WS-400
  Steinberg Systems SBS-WS-400


  Steinberg Systems SBS-WS-400 to stacja, która nie tylko zapamiętuje pomiary we wbudowanej pamięci (3552 rekordy), ale ma też możliwość przesyłania danych do serwisów pogodowych. Zapisane w pamięci informacje możemy także przesłać do komputera PC i przeanalizować za pomocą dołączonego oprogramowania. Urządzenie ma prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność, pomiar prędkości i kierunku wiatru, opadów deszczu oraz promieniowania słonecznego. Informacje pogodowe są wyświetlane na dużym 6.9 calowym wyświetlaczu. Produkt kupimy za około 620-650 zł. Bardzo podobnym urządzeniem jest Froggit WH4000SE i Ecowitt WH2320, różnią się rodzajem czujnika zewnętrznego (typ "Y" w SBS-WS-400 i typu "I" w pozostałych).

  Stacje w cenie od 1000 do 1700 zł  Bresser WIFI ClearView (7002586) Bresser WIFI ClearView - czujnik zewnętrzny
  Bresser WIFI ClearView


  Bresser WIFI ClearView (7002586) to stacja pogodowa wyróżniająca się dużym kolorowym wyświetlaczem "TRUE BLACK" o przekątnej 8.3 cala. Ma prognozę pogody, pomiar kierunku i prędkości wiatru, opadów deszczu, promieniowania słonecznego, temperatury i wilgotności oraz ciśnienia powietrza. Jest także informacja o fazie księżyca oraz wschodach i zachodach słońca. Dane pomiarowe mogą być automatycznie przesyłane do serwisów pogodowych "AWEKAS", "Weather Underground" lub "Weather Cloud". Cena tej stacji to około 1000 zł.

  Explore Scientific WSX3001 GARNI 2055 ARCUS
  Explore Scientific WSX3001 i GARNI 2055 ARCUS


  GARNI 2055 ARCUS i Explore Scientific WSX3001 to stacje pogodowe (typu C6075A) z wiatromierzem i deszczomierzem. Wyróżniają się głównie aktywną osłoną radiacyjną (tzw. FARS) w czujniku zewnętrznym (temperatury i wilgotności), kolorowym wyświetlaczem, pomiarem natężenia światła oraz możliwością przesyłu danych do serwisów pogodowych takich jak Weather Underground. Stacje kupimy w cenie od około 1450 do 1650 zł.  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęć: Bresser GmbH, METEO (Metrex), GARNI technology, Steinberg Systems, SENCOR, ADE Germany GmbH & Co. KG
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje