Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Pomysł na prezent gwiazdkowy - stacja pogodowa (cz. 2)

 • 2016-11-29 01:15 | aktualizacja: 2022-11-21 12:27
 • Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i kolejny raz stajemy przed corocznym problemem wyboru prezentów "pod choinkę". Takim dobrym prezentem, bo przydatnym w każdym domu, może być stacja pogodowa. W tym roku pojawiło się sporo ciekawych produktów, które są już dostępne, a nie zostały opisane w poprzedniej części poradnika prezentowego. Tegoroczny poradnik będzie uzupełnieniem poprzedniego, znajdzie się w nim klika nowych stacji pogodowych, które z jakichś powodów się wyróżniają, i które mogą być warte zakupu.
 • Pomysł na prezent gwiazdkowy - stacja pogodowa (cz. 2)


  Stacje pogodowe do 200 zł.  Oregon Scientific BAR228 i EM221 to stacje pogodowe amerykańskiej firmy Oregon Scientific z nowej serii Weather+. Oba urządzenia dane pogodowe przesyłają za pomocą Bluetooth, do specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Model EM221 to w zasadzie termometr, bo posiada tylko pomiar temperatury. BAR228 to stacja pogodowa, w której znajdziemy prognozę pogody, pomiar temperatury i wilgotności oraz ciśnienie atmosferyczne. Oba produkty zostały wyposażone w pamięć, w której przechowywane są pomiary z 20 ostatnich dni. Cena EM221 w europejskim sklepie producenta to około 34.99 EUR (155 zł), natomiast BAR228 kupimy za około 39.99 EUR (177 zł).

  Stacje pogodowe Oregon Scientific Weather+
  Oregon Scientific Weather+


  TFA COSY RADAR to bardzo ciekawy termohigrometr z graficznym radarowym wskaźnikiem wilgotności. Produkt wyświetla na wyświetlaczu informacje o temperaturze i wilgotności wewnętrznej, ma także możliwość współpracy z systemem WeatherHub (Mobile Alerts) - po dokupieniu specjalnej bramki internetowej. Dzięki współpracy z WeatherHub możemy mieć dostęp do informacji z urządzenia na smartfonie. Cena COSY RADAR to 39,99 EUR (~180 zł), a w zestawie z bramką WeatherHub i czujnikiem zewnętrznym jest dostępny za 89,99 EUR (~400 zł). Ceny pochodzą z niemieckiego Amazona, który jest już po polsku, bo w naszych sklepach internetowych chyba tego produktu jeszcze nie ma.

  Termohigrometr TFA COSY RADAR
  Termohigrometr TFA COSY RADAR


  Stacje pogodowe od 200 do 350 zł  TFA Spring Breeze (35.1140.01) to jedna z najnowszych stacji pogodowych niemieckiej firmy TFA. Produkt posiada kolorowy wyświetlacz, radiowo sterowany zegar, prognozę pogody, pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej, zewnętrznej) oraz pomiar prędkości wiatru. Cena TFA Spring Breeze w polskich sklepach internetowych to 290-325 zł.

  Stacja pogodowa TFA Spring Breeze
  TFA Spring Breeze


  Oregon Scientific PRYSMA B (BAR223P), PRYSMA G (RRM222P) oraz PRYSMA R (RMR221P) to seria bardzo podobnie wyglądających kolorowych stacji pogodowych, wyposażonych w projektory, wyświetlające na ścianie lub suficie czas i temperaturę zewnętrzną. Wszystkie modele posiadają radiowo sterowany zegar, pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej (od -20°C) oraz obsługują do 5 czujników zewnętrznych (433 MHz, do 50 metrów). PRYSMA B posiada dodatkowo prognozę pogody, a PRYSMA G ma wbudowane radio FM. Stacje pogodowe PRYSMA B/G/R kupimy w cenie 280 - 350 zł.

  Oregon Scientific PRYSMA B (BAR223P) Oregon Scientific PRYSMA G (RRM222P) Oregon Scientific PRYSMA R (RMR221P)
  Oregon Scientific
  PRYSMA B / PRYSMA G / PRYSMA R


  Oregon Scientific PRYSMAchrome (BAR292) to także ciekawa stacja pogodowa, której "główną atrakcją" jest kolorowy wyświetlacz zmieniający kolor w zależności od temperatury zewnętrznej. Urządzenie posiada radiowo sterowany zegar, prognozę pogody oraz pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Do stacji możemy podłączyć do 5 czujników zewnętrznych (433 MHz), które należy umieścić w odległości nie większej niż 50 metrów (w idealnych warunkach i bez przeszkód). Cena PRYSMAchrome to około 310 zł.

  Oregon Scientific PRYSMAchrome
  Oregon Scientific PRYSMAchrome


  Stacje pogodowe powyżej 400 zł  Healthy Home Coach to nowy produkt firmy Netatmo, przeznaczony do monitoringu klimatu w pomieszczeniu. W urządzeniu umieszczono 4 precyzyjne czujniki, mierzące poziom CO2, temperaturę i wilgotność oraz poziom hałasu. Healthy Home Coach współpracuje ze smartfonami i tabletami poprzez aplikację, dostępną na systemy Android i iOS. Aplikacja wyświetla informacje z sensorów pomiarowych oraz indywidualne porady, co możemy zrobić, aby polepszyć klimat w naszym pomieszczeniu. Produkt wymaga do poprawnego działania routera Wi-Fi i dostępu do Internetu. Cena Healthy Home Coach w sklepie producenta to 99,99 EUR (440 zł).

  Netatmo Healthy Home Coach
  Netatmo Healthy Home Coach


  Renkforce WH2600 to stacja pogodowa, która nie ma wyświetlacza, a wszystkie dane pomiarowe przesyła automatycznie (wykorzystując Internet) do serwisu pogodowego Weather Underground. Produkt posiada pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), prędkości i kierunku wiatru, opadów deszczu oraz promieniowania słonecznego. Dzięki pomiarowi promieniowania słonecznego, urządzenie może być także przydatne dla osób, które potrzebują zbierać informacje o docierającej energii słonecznej np. zastanawiają się nad opłacalnością montażu paneli słonecznych. Cena Renkforce WH2600 to około 660 zł.

  Renkforce WH2600
  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji: Opracowanie własne na podstawie informacji producentów stacji pogodowych
  Zdjęcia: TFA, Oregon Scientific, Netatmo, Conrad
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje