Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • EUROCHRON EIWS 1 - stacja pogodowa do serwisu Weather Underground

 • 2018-03-16 19:01 | aktualizacja: 2018-03-16 19:03
 • EUROCHRON EIWS 1 to stacja pogodowa, której głównym zadaniem jest przesyłanie pomiarów do serwisu Weather Underground. Produkt wyposażono w zintegrowany czujnik zewnętrzny, zasilany energią słoneczną, który posiada pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, opadów deszczu oraz promieniowania UV.
 • Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1


  Dane pomiarowe z czujnika zewnętrznego przesyłane są bezprzewodowo, w paśmie 868 MHz, do estetycznie wyglądającej jednostki bazowej, która łącząc się z routerem przez Wi-Fi, przesyła je dalej, do serwisu internetowego Weather Underground. Skąd możemy je przeglądać za pomocą przeglądarki lub aplikacji, dostępnej na urządzenia mobilne.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1 - zasada działania
  EUROCHRON EIWS 1 - zasada działania


  Konfiguracja stacji EUROCHRON EIWS 1 odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, podajemy dane routera, dane do serwisu Weather Underground oraz serwer czasu, z którego będzie aktualizowany czas. Jeżeli mamy dostęp do bardzo dokładnych danych pomiarowych, to jest możliwość kalibracji względnego ciśnienia atmosferycznego i indeksu UV.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1 - widok czujnika i bazy Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1 - widok czujnika z tyłu Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1 - stacja bazowa z tyłu Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1 - widok czujnika od dołu


  Czujnik zewnętrzny ma wbudowany moduł słoneczny, który zasila czujnik, gdy jest wystarczająca ilość światła słonecznego (np. w słoneczny dzień), natomiast w nocy lub przy zachmurzeniu, wykorzystywana jest energia z baterii. Czujnik ma zasięg do 150 metrów, ale dotyczy to idealnych warunków, bez przeszkód terenowych i zakłóceń radiowych.

  Stację pogodową EUROCHRON EIWS 1 można kupić w cenie 859 zł.

  Stacja pogodowa EUROCHRON EIWS 1 - co w zestawie
  EUROCHRON EIWS 1 - co w zestawie


  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Conrad Electronic SE
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2022 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje