Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Smartfon jako urządzenie do monitoringu klimatu w domu, czyli stacja pogodowa TFA WEATHER HUB

 • 2014-11-06 01:17 | aktualizacja: 2014-11-25 20:31
 • Pojawia się coraz więcej stacji pogodowych współpracujących z urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety i smartfony. TFA WEATHER HUB to właśnie taki produkt, który zamieni naszego smartfona w mobilne urządzenie do monitoringu klimatu. Możemy monitorować temperaturę i wilgotność nawet z 50 czujników, jako dodatkowe akcesorium jest dostępny czujnik alarmowy wody.
 • TFA WEATHER HUB SmartHome temperature monitor


  W zestawie TFA WEATHER HUB znajdziemy tzw. gateway i bezprzewodowy czujnik temperatury lub czujnik temperatury z wodoodpornym czujnikiem kablowym (do pomiaru np. temperatury wody). Gateway to element, który odbiera sygnał z czujników i przesyła dane do Internetu, podłączamy go przewodowo (RJ45) do routera. Do odczytu zmierzonych parametrów pogodowych potrzebna jest bezpłatna aplikacja WEATHERHUB, która jest dostępna na iPhone 4 (lub nowszy), iPad 2 (lub nowszy) oraz Androida.

  Aplikacja WEATHERHUB - dashboard Aplikacja WEATHERHUB - sensory


  Wszystkie dane z czujników są przechowywane przez ostatnie 90 dni. Mamy możliwość ustawienia limitów alarmowych, po przekroczeniu których zostaniemy poinformowani odpowiednim komunikatem.

  Aplikacja WEATHERHUB - alerty


  Dzięki dodatkowemu czujnikowi wody, który mierzy także temperaturę i wilgotność, będziemy natychmiast poinformowani, gdy np. z pralki wyleje się woda, czy "puści wężyk" w łazience. Umieszczając czujniki alarmowe wody w każdym pomieszczeniu, możemy błyskawiczne zareagować, gdy w mieszkaniu z jakiegoś powodu pojawi się woda.

  TFA WEATHER HUB - czujnik wody


  Czujnik temperatury znajdujący się w zestawie ma zasięg do 100 m i mierzy temperaturę w zakresie -29°C do +59°C. Cena WEATHER HUB to około 230 zł (55 EUR).

  Identyczną stacją monitorującą klimat w domu jest TechnoLine MOBILE ALERTS MA 10001. Cena MOBILE ALERTS MA 10001 to 239 zł, czujnik alarmowy wody kupimy za 129 zł, dodatkowe czujniki temperatury za 80 zł, a temperatury/wilgotności od 90 zł do 129 zł (ceny z Conrad).

  Warto dodać, że do WEATHER HUB i MOBILE ALERTS MA 10001 planowane są dodatkowe czujniki (prawdopodobnie będą dostępne w pierwszym kwartale 2015).  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Informacje i zdjęcia: TFA Dostmann GmbH & Co. KG
  Zdjęcia aplikacji WEATHERHUB: Google Play
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje