Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Ventus W920 Lonobox - stacja pogodowa przesyłająca dane do Internetu

 • 2015-09-06 14:10 | aktualizacja: 2015-09-09 19:00
 • W920 Lonobox to stacja pogodowa, która dane pogodowe z czujników przesyła automatycznie do Internetu, skąd możemy je przeglądać za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Mamy dostęp do aktualnych i historycznych danych pogodowych z dowolnego miejsca na świecie. Stacja umożliwia pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności, siły i kierunku wiatru oraz opadów deszczu.
 • Ventus W920 Lonobox - widok ogólny


  Zasada działania Ventus W920 Lonobox jest prosta. Specjalny router (gateway), który znajduje się w zestawie, odbiera dane z czujników w paśmie radiowym 868 MHz i co 3 minuty przesyła je do serwera internetowego w „chmurze”. Gateway musi być podłączony za pomocą kabla (LAN) do sieci Internet.

  Ventus W920 Lonobox - czujnik temperatury i wilgotności Ventus W920 Lonobox - deszczomierz Ventus W920 Lonobox - wiatromierz Ventus W920 Lonobox - Gateway
  Od lewej: czujnik temperatury i wilgotności, deszczomierz, wiatromierz, gateway


  Aby zobaczyć dane z naszej stacji pogodowej, uruchamiamy specjalną aplikacje, która łączy się z serwerem internetowym i wyświetla potrzebne informacje. Dane możemy też przeglądać za pomocą przeglądarki internetowej na stronie lonobox.com (po zalogowaniu). Informacje pogodowe z naszej stacji, jak i innych stacji tego typu, możemy zobaczyć także na internetowej mapie świata.

  Ventus W920 Lonobox - aplikacja (mapa, kierunek wiatru) Ventus W920 Lonobox - aplikacja (wybór parametrów na mapie) Ventus W920 Lonobox - aplikacja (ustawienia)
  Od lewej: mapa świata (kierunek wiatru), wybór wyświetlanego parametru pogodowego, menu ustawień


  Mamy możliwość wyboru parametru pogodowego (w prawym górnym rogu), który chcemy zobaczyć na mapie, dostępne opcje to: temperatura, wilgotność, opady deszczu, prędkość i kierunek wiatru oraz ciśnienie atmosferyczne. W momencie pisanie tego tekstu, patrząc na mapę, działało online tylko 18 stacji pogodowych tego typu, głównie w Skandynawii i Holandii. Ale należy pamiętać, że stacja jest "super nowością", która dopiero wchodzi do sprzedaży.

  Aplikacja ma także możliwość wyświetlania danych historycznych, możemy zobaczyć np. trend zmian temperatury w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

  Ventus W920 Lonobox - aplikacja na smartfonie Ventus W920 Lonobox - aplikacja na tablecie Ventus W920 Lonobox - aplikacja na komputerze
  Aplikacja na smartfonie, tablecie i komputerze


  W920 Lonobox możemy kupić w cenie od 165 EUR (700 zł).

  Warto dodać, że identyczną stacją pogodową jest TFA My Weatherbox (35.1138.02).  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: NSH NORDIC A/S
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje