Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Netatmo wprowadza Healthy Home Coach, nowe urządzenie do monitoringu klimatu w domu

 • 2016-10-16 21:37 | aktualizacja: 2021-03-14 19:43
 • Healthy Home Coach to domowy system monitoringu klimatu, dostarcza nam informacji, czy w naszym domu panuje zdrowy klimat i co możemy zrobić, aby go poprawić. Powietrze w mieszkaniach i innych budynkach, w których ludzie spędzają 90% swojego czasu, może być dużo bardziej zanieczyszczone niż powietrze, które znajduje się na zewnątrz w najbardziej uprzemysłowionych miastach (źródło: EPA).
 • Netatmo Healthy Home Coach
  Netatmo Healthy Home Coach


  Pomieszczenia mieszkalne są od 3 do 8 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz (źródło: Netatmo), co między innymi przyczynia się do powstawania alergii, rozprzestrzeniania się chorób, zmniejszenia koncentracji, a z upływem czasu może doprowadzić nawet do pogorszenia stanu zdrowia.

  Netatmo Healthy Home Coach to urządzenie, które zostało wyposażone w 4 precyzyjne czujniki, mierzące jakość powietrza (poziom CO2), temperaturę, wilgotność oraz poziom hałasu. Produkt współpracuje z urządzeniami mobilnymi (smartfonami, tabletami) poprzez bezpłatną aplikację, dostępną na systemy Android i iOS. Aplikacja oprócz wyświetlania informacji z sensorów pomiarowych, wyświetla także indywidualne porady, co możemy zrobić, aby polepszyć klimat w pomieszczeniu. Porady są uzależnione od wybranego profilu, mamy do wyboru 3 profile - dziecko, astmatyk (alergik), cała rodzina.

  Aplikacja Healthy Home Coach na smartfonach Aplikacja Healthy Home Coach na smartfonie
  Aplikacja Healthy Home Coach


  Jeżeli chcemy szybko ocenić, czy w domu panuje zdrowy klimat, wystarczy tylko spojrzeć na smartfona, na kolor tła w aplikacji. Możemy także, podobnie jak w stacji pogodowej Netatmo, dotknąć górnej części urządzenia, które wtedy zaświeci w odpowiednim kolorze (zielonym, żółtym lub czerwonym), będącym informacją o jakości powietrza w pomieszczeniu.

  Netatmo Healthy Home Coach - szybka ocena jakości powietrza


  Mamy możliwość otrzymywania powiadomień na urządzenie mobilne, gdy jakiś mierzony parametr przekracza wartość graniczną, np. temperatura jest za wysoka lub za niska. Jeżeli potrzebujemy informacji o klimacie panującym w kliku pomieszczeniach, możemy zakupić kilka takich urządzeń i kontrolować je za pomocą jednej aplikacji.

  Czym się różni Healthy Home Coach od stacji pogodowej Netatmo?


  Przede wszystkim nie ma czujnika zewnętrznego temperatury i wilgotności, nie ma też pomiaru ciśnienia atmosferycznego i nie współpracuje z wiatromierzem i deszczomierzem. Oba produkty mają pomiar jakości powietrza (CO2), pomiar hałasu oraz temperatury i wilgotności wewnętrznej. Oba urządzenia także współpracują z urządzeniami mobilnymi (smartfonami i tabletami) i mają możliwość wysyłania powiadomień o przekroczeniu lub obniżeniu określonych wartości granicznych mierzonych parametrów. Cena Healthy Home Coach jest 40% mniejsza niż cena stacji pogodowej.

  Czym się różni Healthy Home Coach od dodatkowego modułu wewnętrznego do stacji pogodowej Netatmo?


  Dodatkowy moduł wewnętrzny może mierzyć poziom CO2 oraz temperaturę i wilgotność, natomiast Healthy Home Coach ma także pomiar poziomu hałasu. Dodatkowy moduł wewnętrzny jest zasilany 4 bateriami AAA, Healthy Home Coach jest zasilany poprzez zasilacz sieciowy. Ze stacją pogodową Netatmo mogą współpracować 3 dodatkowe moduły wewnętrzne. Tak więc, za pomocą stacji pogodowej możemy uzyskać informacje o klimacie z maksymalnie 4 pomieszczeń. Dodatkowy moduł wewnętrzny jest tańszy o 30% od Healthy Home Coach.

  Co wybrać, stację pogodową Netatmo czy Healthy Home Coach?


  Sporo osób może się teraz zastanawiać, co się opłaca bardziej kupić, stację pogodową Netatmo czy Healthy Home Coach? Sprawdźmy jak to wygląda w zależności od liczby monitorowanych pomieszczeń, przyjmując, że nie zależy nam zbytnio na pomiarze hałasu, którego nie ma w dodatkowych modułach wewnętrznych do stacji pogodowej.

  Jeżeli chcemy monitorować klimat w 1 pomieszczeniu
  - Stacja pogodowa Netatmo - cena 169 EUR
  - Netatmo Healthy Home Coach - cena 99,99 EUR (tańsze rozwiązanie)

  Jeżeli chcemy monitorować klimat w 2 pomieszczeniach
  - Stacja pogodowa Netatmo - cena 238 EUR (169 EUR + 69 EUR dodatkowy moduł)
  - Netatmo Healthy Home Coach - cena 199,98 EUR (2 x 99,99 EUR) (tańsze rozwiązanie)

  Jeżeli chcemy monitorować klimat w 3 pomieszczeniach
  - Stacja pogodowa Netatmo - 307 EUR (169 + 2 x 69 EUR dodatkowy moduł)
  - Netatmo Healthy Home Coach - 299,97 EUR (3 x 99,99 EUR) (tańsze rozwiązanie)

  Jeżeli chcemy monitorować klimat w 4 pomieszczeniach
  - Stacja pogodowa Netatmo - 376 EUR (169 + 3 x 69 EUR dodatkowy moduł) (tańsze rozwiązanie)
  - Netatmo Healthy Home Coach - 399,96 EUR (4 x 99,99 EUR)

  Jak widać, jeżeli chcemy mieć informacje z maksymalnie 3 pomieszczeń, nie potrzebujemy ciśnienia atmosferycznego i temperatury/wilgotności zewnętrznej, to bardziej opłaca się kupić Healthy Home Coach. Jeżeli chcemy monitorować 4 pomieszczenia i nie zależy nam na pomiarze hałasu w każdym pomieszczeniu, to zakup stacji pogodowej jest bardziej opłacalny, a dodatkowo mamy czujnik zewnętrzny i pomiar ciśnienia atmosferycznego oraz możliwość rozbudowy o wiatromierz i deszczomierz. Jeżeli chcemy mieć informacje z więcej niż 4 pomieszczeń, to pozostaje nam tylko wybór Healthy Home Coach.

  Aktualna cena Healthy Home Coach  Recenzja stacji pogodowej Netatmo: 3 miesiące ze stacją pogodową Netatmo.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Netatmo
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje