Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • BRESSER Temeo TB - stacja pogodowa z wyświetlaczem w 256 kolorach

 • 2016-10-25 23:22 | aktualizacja: 2016-10-27 21:18
 • Temeo TB to stacja pogodowa niemieckiej firmy Bresser GmbH, znanego producenta urządzeń optycznych (teleskopów, lunet). Produkt posiada atrakcyjny wyświetlacz, który może pokazywać informacje pogodowe w jednym z 256 kolorów. Kolor wyświetlacza możemy sami wybrać, może się on zmieniać automatycznie lub może się zmieniać w zależności od temperatury zewnętrznej.
 • Stacja pogodowa BRESSER Temeo TB - widok z przodu (kolor biały) Stacja pogodowa BRESSER Temeo TB - widok z przodu (kolor czerwony)
  Stacja pogodowa BRESSER Temeo TB - widok z przodu (kolor żółty) Stacja pogodowa BRESSER Temeo TB - widok z przodu (kolor zielony)
  BRESSER Temeo TB - kolor wyświetlacza


  BRESSER Temeo TB posiada radiowo sterowany zegar (DCF) z budzikiem i funkcją drzemki, prognozę pogody z 5 symbolami pogodowymi oraz pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Stacja pogodowa może współpracować z 3 czujnikami zewnętrznymi, łączącymi się ze stacją w paśmie radiowym 433 MHz, czujniki możemy umieścić w odległości do 50 metrów (idealne warunki, bez przeszkód). Produkt jest zasilany poprzez zasilacz sieciowy, a do podtrzymania ustawień w przypadku zaniku zasilania jest wykorzystywana bateria CR2032.

  Stacja pogodowa BRESSER Temeo TB - widok z tyłu
  BRESSER Temeo TB z tyłu


  Wyświetlacz ma dwa poziomy jasności. Jeżeli wybierzemy zmianę kolorów wyświetlacza w zależności od temperatury, to kolor będzie uzależniony od aktualnej temperatury zewnętrznej. Wtedy już z daleka spoglądając na wyświetlacz, będziemy wiedzieli, jaka jest mniej więcej temperatura na zewnątrz. Stacja pogodowa ma zdefiniowanych 17 zakresów temperatury, każdemu zakresowi przyporządkowany jest inny kolor (np. w zakresie od 8,1°C do 12,0°C wyświetlacz zaświeci na żółto, a od 24,1°C do 28,0°C na czerwono).

  Wszystko wskazuje na to, że BRESSER Temeo TB ma czujnik wewnętrzny temperatury i wilgotności umieszczony na zewnątrz urządzenia, znajduje się on na kablu będącym jednocześnie gniazdem zasilacza. Co prawda firma BRESSER nie podaje nigdzie takiej informacji, ale potwierdzeniem tego może być to, że podobne rozwiązanie jest stosowane w praktycznie identycznej funkcjonalnie stacji pogodowej EMOS E8468. Takie umieszczenie czujnika powinno mieć pozytywny wpływ na dokładność pomiarów wewnętrznych, bo żadne elementy grzejące się we wnętrzu stacji nie będą zawyżać temperatury i zaniżać wilgotności.

  Stacja pogodowa BRESSER Temeo TB - czujnik wewnętrzny
  (miejsce umieszczenia wewnętrznego czujnika temperatury/wilgotności)


  Stację pogodową BRESSER Temeo TB możemy kupić w cenie 260-300 zł.

  Warto jeszcze dodać, że firma Bresser GmbH daje na swoje produkty 5 lata gwarancji. Aby skorzystać z tego przedłużonego okresu gwarancji, należy zarejestrować się na stronie internetowej producenta (w ciągu 3 miesięcy od momentu dokonania zakupu).

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Bresser GmbH
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2019 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje