Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Bresser MeteoChamp HD WIFI (7003510) - interesująca stacja pogodowa

 • 2022-04-18 22:07 | aktualizacja: 2022-04-24 21:40
 • Bresser MeteoChamp HD WIFI to bardzo ciekawa stacja pogody, wyświetlająca wiele przydatnych informacji pogodowych na 7 calowym kolorowym ekranie HD TFT. Pomiary mogą być przesyłane do internetowych serwisów pogodowych, takich jak np. Weather Underground, skąd za pośrednictwem przeglądarki internetowej, możemy je przeglądać z dowolnego miejsca na świecie. Dane pogodowe mogą być także archiwizowane.
 • Bresser MeteoChamp HD WIFI (7003510)


  Oprócz standardowego pomiaru temperatury i wilgotności, ciśnienia powietrza oraz prognozy pogody, w stacji pogodowej Bresser MeteoChamp HD WIFI (7003510) znajdziemy także informacje o kierunku i prędkości wiatru, opadach deszczu, a także o promieniowaniu słonecznym i indeksie UV. Na wyświetlaczu umieszczono również aktualną fazę księżyca oraz czasy wschodów i zachodów słońca oraz księżyca.

  Bresser MeteoChamp HD WIFI - wyświetlacz
  Bresser MeteoChamp HD WIFI - wyświetlacz


  Konsola może przesyłać dane pogodowe do serwisów ProWeatherLive (PWL), Weather Underground (WU), Weathercloud (WC) oraz AWEKAS za pośrednictwem routera WI-FI. Oczywiście, aby przesyłać dane i móc je później przeglądać przez Internet, wcześniej musimy się w tych serwisach zarejestrować.

  Co istotne, to mamy możliwość archiwizacji danych pogodowych mierzonych przez stację, wystarczy tylko do gniazda USB włożyć pamięć flash (tzw. pendrive), włączyć odpowiednią opcje w ustawieniach i wybrać interwał zapisu danych - 5, 10 lub 30 minut. Dane są zapisywane w plikach CSV, co 7 dni tworzony jest nowy plik, który nazywany jest według schematu "Data_YYYYMMDD_HHMMSS.csv". Zapisane dane pogodowe możemy przeglądać na ekranie stacji, także w formie wykresów, możemy je również przeglądać na komputerze, za pomocą programu Excel lub jakiejś innej przeglądarki plików CSV.

  Bresser MeteoChamp HD WIFI - konsola
  Bresser MeteoChamp HD WIFI - konsola


  Patrząc na tył konsoli, zwraca uwagę zewnętrzne gniazdo zasilające, umieszczone na kilku centymetrowym przewodzie. Takie rozwiązanie jest stosowane, gdy producent chce umieścić sensor pomiarowy temperatury/wilgotności na zewnątrz obudowy, aby grzejąca się w środku elektronika nie zafałszowywała pomiarów. Tak więc, wygląda na to, że pomiar temperatury i wilgotności wewnętrznej powinien być dokładny i realny.

  Bresser MeteoChamp HD WIFI - konsola (zdjęcie w domu)


  Do stacji MeteoChamp możemy podłączyć nawet 7 dodatkowych czujników temperatury i wilgotności. Każdemu czujnikowi możemy w sekcji konfiguracyjnej nadać własną nazwę (np. garaż, kuchnia). Stacja ma także możliwość ustawienia wielu różnych alertów (alarmów) typu high/low. Przykładowo, możemy ustawić alarm dla temperatury, gdy spadnie np. poniżej 10 stopni lub wzrośnie powyżej 30 stopni, możemy też ustawić alarm dla prędkości wiatru, gdy będzie wiało powyżej np. 20 km/h i wiele wiele innych.

  Bresser MeteoChamp HD WIFI - dodatkowy czujnik temperatury i wilgotności
  Bresser MeteoChamp HD WIFI - dodatkowy czujnik temperatury i wilgotności


  Mamy także możliwość kalibracji wszystkich mierzonych przez stacje parametrów pogodowych, jeżeli oczywiście dysponujemy jakimiś wzorcowym przyrządem pomiarowym.

  W zestawie ze stacją znajdziemy dwa czujniki, jeden zintegrowany czujnik zewnętrzny 7 w 1 (temperatura, wilgotność, prędkość i kierunek wiatru, opady deszczu, promieniowanie słoneczne i poziom UV) oraz jeden dodatkowy czujnik temperatury i wilgotności (typu High Precision, najprawdopodobniej na sensorach SHT3x). Pozytywny wpływ na zasięg oraz stabilność odbioru sygnału z czujników, ma zewnętrzna antena w konsoli.

  Bresser MeteoChamp HD WIFI - czujnik zintegrowany (7 w 1)
  Bresser MeteoChamp HD WIFI - czujnik zintegrowany (7 w 1)


  Zintegrowany czujnik zewnętrzny (7 w 1) został wyposażony w zasilanie słoneczne. Kąt pochylenia panelu słonecznego można regulować w pionie, w zakresie od 0 do 15°/30°/45° lub 60°. Pozwala to ustawić kąt nachylenia najbardziej odpowiedni dla naszej szerokości geograficznej, aby uzyskać optymalną moc przez cały rok.

  Kąt pochylenia panelu słonecznego


  Dane dotyczące natężenia promieniowania słonecznego mogą być wyświetlane w W/m², dzięki temu, a także dzięki archiwizacji pomiarów, stacja wydaje się dobrą propozycją dla osób interesujących się fotowoltaiką (stacje pogodowe przydatne w fotowoltaice).

  Ciekawą możliwością jest funkcja "CHECK SENSOR STATUS", która wyświetla informacje o konkretnym czujniku, takie jak stan baterii i kiedy była ostatnia transmisja danych.

  Cena Bresser MeteoChamp HD WIFI, na dzień pisania tego tekstu, to 1800 do 2200 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Bresser GmbH
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje