Urządzenie początkowo wydawało się wadliwe, wyświetlało w mieszkaniu bardzo niskie, aż nierealne, niewiele się zmieniające, wartości CO2 (400-411 ppm) i TVOC (0.001-0.005 mg/m3). Zakrycie otworów, którymi wpływa powietrze do sensora pomiarowego, miało niewielki wpływ na wyniki.
Dopiero po włączeniu trybu kalibracji widać, że produkt jednak działa, zakrycie otworów powoduje natychmiastowy i gwałtowny skok odczytów. Po wykonaniu kalibracji pomiary są dużo wyższe, bardziej realne, bo przecież powietrze w mieszkaniach jest najczęściej dużo bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.
Brak informacji, w instrukcji obsługi, o możliwości "ręcznej" kalibracji sensora pomiarowego, czy resecie do ustawień fabrycznych, przez co produkt wydaje się nie działać, stale pokazując podobne wartości.
Jak przeprowadzić kalibracje sensora pomiarowego można przeczytać na tej stronie, w dziale recenzje i testy stacji pogodowych, w tekście "Meteo SP88 - wrażenia po kilkunastu dniach użytkowania".
Mimo tych problemów, dzięki temu produktowi mamy, za niewielkie pieniądze, jakąś informację o jakości powietrza w mieszkaniu. Nawet, jeżeli ta informacja nie będzie super dokładna, to pozwoli zidentyfikować ewentualne problemy i zainteresować się poważniej tym tematem.
Produkt
posiadam od
miesiąca
Zalety
- Niska cena
- Pomiar CO2 i TVOC
- Ciągłe pomiary przy zasilaniu z USB
- Temperatura i wilgotność
Wady
- Brak informacji o możliwości wykonania ręcznej kalibracji
- Na zasilaniu bateryjnym pomiary tylko "na życzenie" (po dotknięciu)
- Słabe kąty widzenia
- Brak regulacji jasności podświetlenia
- Duża wywrotność (szczególnie przy podłączeniu do USB)