PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)
Artykuły i porady
Stacje pogodowe marki VEVOR - YT60231 i YT60234
2024-04-16 12:21 | aktualizacja: 2024-04-17 09:06
VEVOR to marka znana przede wszystkim z dostarczania majsterkowiczom i profesjonalistom wytrzymałego sprzętu i narzędzi, ale ma w swojej ofercie także stacje pogodowe. Szczególnie ciekawie prezentują się dwa modele, YT60231 i YT60234, wyposażone w kolorowe wyświetlacze i zintegrowane czujniki zewnętrzne z pomiarem wiatru, deszczu, promieniowania słonecznego oraz temperatury i wilgotności.
Patrząc na VEVOR YT60231 i VEVOR YT60234, szczególnie na konsole (wyświetlacze), można odnieść wrażenie, że są to dwie dość podobne stacje. I rzeczywiście tak jest, bo główna różnica między produktami to WiFi i co się z tym wiąże, możliwość przesyłania danych do serwisów pogodowych Weather Underground i WeatherCloud.
VEVOR YT60231
Obie stacje zostały wyposażone w duże 7.5 calowe kolorowe wyświetlacze i zintegrowane czujniki zewnętrzne z pomiarem wiatru, deszczu, temperatury i wilgotności, a także promieniowania słonecznego oraz indeksu UV. Czujniki są zasilane za pomocą dużych paneli słonecznych. Co ważne, to promieniowanie słoneczne może być wyświetlane również w jednostkach W/m2, czyli oba produkty mogą być przydatne w fotowoltaice (Stacje pogodowe przydatne w fotowoltaice).
VEVOR YT60234 (z WiFi)
W obu stacjach znajdziemy także prognozę pogody, aktualną fazę księżyca oraz informacje o ciśnieniu atmosferycznym. Układ informacji na obu wyświetlaczach jest praktycznie identyczny. W obu konsolach możemy także zdefiniować alerty typu high/low dla większości mierzonych parametrów pogodowych (temperatury, wilgotności, wiatru, opadów, ciśnienia, promieniowania słonecznego i UV).
Wyświetlacz stacji pogodowych VEVOR YT60231/YT60234
Jak wcześniej wspomniałem, główne różnice pomiędzy oboma produktami to WiFi. Stacja o oznaczeniu YT60234 ma łączność WiFi i możliwość przesyłania pomiarów do serwisów pogodowych Weather Underground (WU) i WeatherCloud (WC).
Model z WiFi ma także czujnik zewnętrzny z innym (większym) panelem słonecznym, nie ma zegara sterowanego sygnałem DCF, ale synchronizuje czas z internetowymi serwerami czasu (NTP).
Pewnym minusem oprogramowania stacji z WiFi, jest brak możliwości przesyłania pomiarów na dowolnie zdefiniowany przez użytkownika serwer (stronę). To umożliwiłoby przesyłanie i archiwizowanie pomiarów na własnej stronie lub przesyłanie danych do innych serwisów pogodowych niż WU/WC (Jak na własnej stronie archiwizować pomiary ze stacji pogodowej?). Miejmy nadzieję, że producent w kolejnej wersji oprogramowania taką możliwość doda.
Ustawienie przesyłania danych do serwisów pogodowych (YT60234)
Stacje VEVOR YT60231 można kupić w cenie około 410 zł, natomiast wersja z WiFi i możliwością przesyłania danych do Internetu (YT60234) jest niewiele droższa, bo zapłacimy za nią około 30-40 zł więcej. Tak więc, model YT60234 wydaje się być lepszym wyborem.
Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
Źródło informacji i zdjęcia: VEVOR