Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Stacja pogodowa typu HP3501 - to może być dobra stacja do domu

 • 2019-08-19 17:47 | aktualizacja: 2019-08-20 18:02
 • HP3501 to produkt, który ma wszystkie cechy, aby stać się dobrą i stosunkowo niedrogą domową stacją pogodową. Urządzenie posiada pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności, promieniowania słonecznego, siły i prędkości wiatru oraz opadów deszczu. Dane pogodowe mogą być przesyłane do serwisów pogodowych, mogą być archiwizowane na karcie pamięci, możemy je również przeglądać na kolorowym wyświetlaczu, także w formie wykresów, oraz analizować na komputerze PC.
 • Stacja pogodowa typu HP3501 - co w zestawie


  HP3501 to nowa konstrukcja, bo pojawiła się w sprzedaży zaledwie kilka miesięcy temu. Ogólnie można powiedzieć, że jest to wersja rozwojowa modelu HP3500, różni się głównie tym, że ma oddzielne czujniki zewnętrzne. Oznacza to, że każdy czujnik pomiarowy możemy umieści w najbardziej optymalnym dla niego miejscu. Nie musimy decydować się na kompromis, jak w przypadku czujnika zintegrowanego HP3500, czy bardziej zależy nam na pomiarze wiatru (umieszczamy wyżej), czy temperatury i wilgotności (umieszczamy niżej).

  Stacja pogodowa typu HP3501 to produkt o dużych możliwościach, zapisuje dane historyczne na karcie pamięci microSD, umożliwia także automatyczne przesyłanie pomiarów do serwisów pogodowych, takich jak Weather Underground, WeatherCloud, WOW i Ecowitt Weather (tu przesyła dane z wszystkich czujników). To bardzo dobre rozwiązanie, bo gdyby były jakieś problemy z wysyłaniem pomiarów (np. łączem internetowym), to zawsze mamy dane zarchiwizowane na karcie pamięci, nie stracimy ich także w przypadku awarii zasilania. Podobnie jak w HP3500 dane pomiarowe możemy także przeglądać na komputerze za pomocą oprogramowania EasyWeather 2.

  Stacja pogodowa typu HP3501 - konsola Stacja pogodowa typu HP3501 - wiatromierz Stacja pogodowa typu HP3501 - deszczomierz
  Konsola, wiatromierz i deszczomierz


  Konsola HP3501 jest identyczna jak w modelu HP3500, ma kolorowy wyświetlacz TFT o wielkości 4.3 cala. Na ramieniu wiatromierza, który jest zasilany energią słoneczną (bateria AA służy jako zasilanie awaryjne), umieszczono sensor promieniowania słonecznego. Tak samo jak w HP3500, także tu mamy oddzielny czujnik, który odpowiada za pomiar ciśnienia powietrza oraz temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

  Stacja pogodowa typu HP3501 - czujnik wewnętrzny
  Czujnik wewnętrzny - ciśnienie powietrza, temperatura i wilgotność


  HP3501 może obsługiwać nawet 8 czujników temperatury i wilgotności (WH31), a także po jednym czujniku wilgotności gleby (WH51) i jakości powietrza PM2.5 (WH41). Dużą zaletą produktu jest możliwość dokupienia czujnika PM2.5 - stosunkowo niewiele domowych stacji pogodowych ma taką możliwość, to duży plus. Myślę, że decydując się na ten produkt, warto od razu zakupić taki czujnik, będziemy wiedzieli czym oddychamy, a taka informacja może być bardzo przydatna dla alergików, czy rodziców z małymi dziećmi.

  Stacje HP3501 aktualnie możemy kupić pod marką Ecowitt (Ecowitt HP3501), za niecałe 270 USD, czyli po przeliczeniu będzie to około 1050 zł.

  Stacja pogody typu HP3500 - jedna z ciekawszych stacji do zastosowań domowych

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: ECOWITT
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje