Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Nowe stacje pogodowe marki Bresser - kolorowe ekrany, przesyłanie do Weather Underground, UV oraz prędkość wiatru

 • 2019-09-30 10:38 | aktualizacja: 2019-10-18 16:39
 • Bresser wprowadza na rynek dwie interesujące stacje pogodowe o oznaczeniach 7002534 i 7002535. Obie posiadają atrakcyjnie wyglądające kolorowe wyświetlacze oraz możliwość przesyłania pomiarów do słynnego serwisu pogodowego Weather Underground. Jedna została wyposażona w pomiar promieniowania słonecznego i indeksu UV, a druga prędkości wiatru.
 • Bresser 7002534 (z czujnikiem światła) - razem z czujnikiem zewnętrznym Bresser 7002535 (z wiatromierzem) - razem z czujnikiem zewnętrznym
  Bresser 7002534 (UV) i Bresser 7002535 (prędkość wiatru)


  Bresser 7002534 i 7002535 to dwie różne, ale jednocześnie bardzo podobne domowe stacje pogody, różnią się głównie tym, że jedna ma pomiar natężenia promieniowania słonecznego i indeksu UV, a druga prędkości wiatru. Różnice można łatwo dostrzec patrząc na czujniki zewnętrzne, a także na konsole, bo tam gdzie w jednej na ekranie jest pomiar indeksu UV, to druga ma pomiar prędkości wiatru. Wszystko inne wygląda na identyczne - ułożenie na wyświetlaczu, obsługa, parametry techniczne i zakresy pomiarowe.

  Bresser 7002534 i 7002535 - przesyłanie pomiarów do serwisów pogodowych


  Oba produkty posiadają prognozę pogody, temperaturę i wilgotność (wewnętrzną i zewnętrzną), ciśnienie powietrza, fazy księżyca, a także możliwość automatycznego przesyłania pomiarów do serwisów pogodowych Weather Underground i WeatherCloud. Weather Underground to największy serwis zrzeszający użytkowników osobistych stacji pogodowych (PWS, z ang. Personal Weather Stations), zbiera informacje z ponad 250 tys. stacji pogodowych.

  Bresser 7002534 (z czujnikiem światła) - konsola Bresser 7002534 (z czujnikiem światła) - czujnik zewnętrzny
  Bresser 7002534


  Bresser 7002534 to produkt wyposażony w czujnik pomiaru światła, ma pomiar natężenia promieniowania słonecznego oraz indeksu UV. Co ważne, to promieniowanie słoneczne może być wyświetlane w jednostkach W/m2, a to może się nam przydać w przyszłości np., gdy będziemy się zastanawiać nad instalacją paneli fotowoltaicznych (stacje pogodowe przydatne w fotowoltaice). W tym modelu na wyświetlaczu znajdziemy także bardzo przydatną, szczególnie w lecie, informacje o tzw. "czasie oparzenia słonecznego" (sunburn time). Jeżeli będziemy przebywali na słońcu, bez żadnych zabezpieczeń, dłużej niż ten wyświetlany czas, to możemy się narazić na wystąpienie oparzenia słonecznego.

  Bresser 7002535 (z wiatromierzem) - konsola Bresser 7002535 (z wiatromierzem) - czujnik zewnętrzny
  Bresser 7002535


  Bresser 7002535 to stacja pogodowa wyposażona w tzw. "niepełny wiatromierz" z pomiarem prędkości wiatru, ale bez wskazywania jego kierunku. Na wyświetlaczu konsoli, oprócz informacji o sile wiatru i porywach, znajdziemy także temperaturę odczuwalną. Prędkość wiatru jest przedstawiona również graficznie w 12 stopniowej skali Beauforta.

  Obie stacje mają możliwość zdefiniowania alarmów typu "High/Low" dla temperatury i wilgotności oraz alarmu dla spadku ciśnienia atmosferycznego. W modelu z czujnikiem światła mamy także możliwość ustawienia alarmu typu "High" dla indeksu UV i promieniowania słonecznego, natomiast w stacji z wiatromierzem jest możliwość zdefiniowania alarmu dla średniej prędkości wiatru.


  Możliwość zdefiniowania alarmów High/Low


  Oba urządzenia mają możliwość kalibracji mierzonych parametrów pogodowych, jeżeli dysponujemy jakimiś dokładnymi pomiarami (np. z termometru wzorcowego), to możemy ewentualne rozbieżności w pomiarach skorygować.

  Do każdej stacji możemy podłączyć nawet 7 dodatkowych czujników temperatury i wilgotności. Czujniki znajdujące się w zestawie mają zasięg w terenie otwartym do 150 metrów.

  Oba produkty zostały wycenione przez producenta tak samo, kupimy je w cenie 129 EUR (około 550 zł), cena ta wydaje się być dość atrakcyjna.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Bresser GmbH
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje