Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Nowa stacja pogodowa marki HYUNDAI z czujnikiem "High Precision"

 • 2023-10-08 13:55 | aktualizacja: 2023-10-08 13:55
 • Pod marką HYUNDAI pojawiła się nowa interesująca domowa stacja pogody o oznaczeniu WS 4380. To urządzenie z atrakcyjnym kolorowym wyświetlaczem, wyposażone w prognozę pogody oraz pomiar temperatury i wilgotności. Co ciekawe, to w zestawie znajdziemy czujnik zewnętrzny o wysokiej precyzji pomiarów.
 • Stacja pogodowa HYUNDAI WS 4380 - widok z przodu


  Cechą wyróżniająca ten model, od innych podobnych stacji, jest zastosowanie czujnika zewnętrznego "High Precision", czyli o wysokiej precyzji pomiarów. Takie oznaczenie najczęściej pojawia się, gdy w produkcie (czujniku) zastosowano lepsze (dokładniejsze) sensory pomiarowe np. typu SHT3x. Tak więc, kupując stację WS 4380, możemy liczyć na dokładniejsze pomiary temperatury i wilgotności zewnętrznej, niż w poprzednich modelach tej marki. Szkoda, że producent nie informuje, jakie sensory wykorzystał i jakiej dokładności pomiarów możemy się spodziewać.

  Stacja pogodowa HYUNDAI WS 4380 - czujnik zewnętrzny


  Dodatkowo do czujnika można podłączyć sondę pomiarową, umieszczoną na przewodzie o długości 1.5 metra. Sonda może być wykorzystana, gdy np. chcemy uniknąć problemów z bateriami w niskich temperaturach, wtedy możemy czujnik pozostawić w pomieszczeniu, a końcówkę sondy umieścić na zewnątrz.

  Drugą dobrą cechą tej stacji, którą możemy zobaczyć na zdjęciach, jest zewnętrzne gniazdo zasilające umieszczone na kilkunastocentymetrowym przewodzie. Takie rozwiązanie jest stosowane, gdy producent chce umieścić wewnętrzny czujnik temperatury/wilgotności na zewnątrz urządzenia, aby ograniczyć wpływ grzejącej się elektroniki na wyniki pomiarów.

  Stacja pogodowa HYUNDAI WS 4380 - widok z tyłu


  W produkcie znajdziemy także radiowo ustawiany i aktualizowany zegar oraz możliwość ustawienia alarmu dla niskiej i wysokiej temperatury zewnętrznej. Cena HYUNDAI WS4380 to około 310 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Hyundai Electronics
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje