Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • METEO SP76 - stacja pogody z 4 dniową prognozą z Internetu

 • 2018-09-12 08:06 | aktualizacja: 2021-03-13 23:25
  3.18 pkt
 • METEO SP76 to interesująca stacja pogodowa, która część informacji, wyświetlanych na kolorowym ekranie, pobiera z globalnej sieci. Z Internetu pobierane są, za pomocą Wi-Fi, dane o prędkości i kierunku wiatru, aktualnym ciśnieniu atmosferycznym, temperaturze odczuwalnej oraz prognozie pogody na dzień bieżący i najbliższe 4 dni.
 • Stacja pogodowa METEO SP76


  Oprócz informacji pogodowych z Internetu, METEO SP76 wyświetla także dane pochodzące z własnych sensorów pomiarowych. Urządzenie zostało wyposażone w pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), pomiary te są nie tylko wyświetlane na ekranie, ale także automatycznie przesyłane do Internetu, możemy je przeglądać za pomocą specjalnej aplikacji "WeatherSense", dostępnej na systemy Android i iOS.


  Aplikacja WeatherSense - ekran główny Aplikacja WeatherSense - ekran alertów Aplikacja WeatherSense - ekran ustawień
  Aplikacja WeatherSense (źródło zdjęć: App Store)

  Aplikacja WeatherSense - temperatura (wykres dzienny) Aplikacja WeatherSense - temperatura (wykres tygodniowy) Aplikacja WeatherSense - temperatura (wykres miesięczny) Aplikacja WeatherSense - wilgotność (wykres tygodniowy) Aplikacja WeatherSense - ciśnienie (wykres dzienny) Aplikacja WeatherSense - ciśnienie (wykres miesięczny)
  Aplikacja WeatherSense (źródło zdjęć: Fuzhou Emax Electronic)


  Aplikacja umożliwia przeglądanie aktualnych i historycznych pomiarów (temperatury, wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego), mamy także możliwość ustawienia alertów o zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze/wilgotności. Dane historyczne są przedstawione w formie wykresów, możemy jest zobaczyć uporządkowane w "rozbiciu" dziennym, tygodniowym lub miesięcznym.

  Co ważne, to informacje pogodowe pobierane z sieci mają być bardzo często aktualizowane, jeżeli będą dostępne nowe prognozy, to powinny się pojawić na wyświetlaczu już po godzinie.

  Prognoza pogody jest wyświetlana w postaci 20 symboli graficznych, które wszystkie możemy zobaczyć na poniższym obrazku.


  (źródło zdjęcia: Fuzhou Emax Electronic)


  Do poprawnego działania stacji konieczne jest podłączenie do zasilacza sieciowego, baterie służą tylko jako zasilanie awaryjne i do podtrzymania ustawień. Przy zasilaniu bateryjnym automatycznie odłączane jest WiFi, czyli nie ma możliwości pobierania prognoz z sieci, ani też wysyłania pomiarów do Internetu.

  Kolorowy wyświetlacz ma możliwość regulacji podświetlenia, mamy do wyboru 3 poziomy jasności i możliwość jego wyłączenia. Aktualny czas jest pobierany i aktualizowany z internetowych serwerów czasu (NTP). Produkt może współpracować z maksymalnie 3 czujnikami zewnętrznymi, pracującymi w paśmie 433 MHz, które mają zasięg do 60 metrów (w otwartej przestrzeni i w idealnych warunkach). Tylko jeden czujnik zewnętrzny znajdziemy w standardowym zestawie.

  METEO SP-76 kupimy w cenie około 240 zł (sprawdź aktualną cenę).

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: METEO (P.H.U. Metrex), Fuzhou Emax Electronic
 • Komentarze (40)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 3
   Stację udało mi się podłączyć i skonfigurować z siecią w domu. Urządzenie generalnie działa zgodnie z oczekiwaniami od chińskiej stacji pogodowej - jest dokładne +/-10% wilgotności i +/-0,5°C. Aplikacja fajnie pokazuje historie temperatur, na czym mi bardzo zależało, ale niestety pokazywane wartości są zaokrąglone do pełnych stopni - wykres się zmienia, a temperatura cały czas ta sama...
   Data: 2018-12-26 12:50:37
   Dodał: TK
  • 1
   Czy udało się komuś połączyć urządzenie z wifi ?
   Data: 2018-12-25 08:07:34
   Dodał: Paweł
  • 4
   Alerty temperaturowe podświetlają czerwoną ikonkę alarmową zupełnie niezrozumiale i nie dają powiadomień ani na e-maila, ani na sms-a. Bez dopracowania alarmów stacja traci mocno na wartości i przydatności.
   Data: 2018-12-17 00:03:45
   Dodał: Marko
  • 3
   Stacja sp76 ładnie się prezentuje, ale uruchomić ją do neta jest niemożliwe. Wywala net za każdym razem.
   Data: 2018-12-14 21:25:53
   Dodał: rsz
  • 4
   Wszystko pięknie, ale jak uruchomić apkę na Androida nie mając doktoratu - oto jest pytanie!!!
   Data: 2018-12-10 11:37:18
   Dodał: Stanisław
  «« 1 [2]
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2022 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje