Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Inkbird IBS-TH1 - termohigrometr z pamięcią pomiarów i odczytem informacji na smartfonie

 • 2019-01-31 00:04 | aktualizacja: 2019-01-31 00:04
 • IBS-TH1 to bardzo ciekawy produkt, jest to niewielki, zasilany bateryjnie, czujnik temperatury i wilgotności, który dane pomiarowe zapisuje we własnej pamięci, a jeżeli jesteśmy w pobliżu, to przesyła je, za pomocą Bluetooth, do naszego smartfona. Oprócz tego, został wyposażony w zewnętrzną wodoodporną sondę przewodową, która umożliwia pomiar temperatury płynów.
 • Inkbird IBS-TH1 - czujnik, sonda przewodowa, aplikacja na smartfonie Inkbird IBS-TH1 - co w zestawie


  Inkbird IBS-TH1 może przechowywać w swojej pamięci 30000 rekordów (osobnych pomiarów), co przy standardowym interwale zapisu (1 minuta), wystarczy na zachowanie danych z ostatnich 20 dni. Ale interwał zapisu można bez problemu zmienić, może on wynosić od 10 sekund do nawet 30 minut. Przy zapisie co 10 sekund, pamięci wystarczy na 3 dni, a przy interwale 30 minut będziemy mieli dane z ostatnich 20 miesięcy.

  Do pobierania informacji z czujnika potrzebujemy specjalnej aplikacji "Engbird", dostępnej na systemy Android i iOS. Aplikacja umożliwia konfigurację czujnika (interwał zapisu, alerty temperatury i wilgotności) oraz przeglądanie aktualnych i historycznych danych, także w formie wykresów.


  Aplikacja Engbird - zdjecie 1 Aplikacja Engbird - zdjecie 2 Aplikacja Engbird - zdjecie 3
  Aplikacja Engbird - zdjecie 4 Aplikacja Engbird - zdjecie 5 Aplikacja Engbird - zdjecie 6
  Aplikacja Engbird (źródło zdjęć: Google Play)


  Inkbird IBS-TH1 wykorzystuje do komunikacji z urządzeniami mobilnymi Bluetooth, a to oznacza, że aby mieć aktualne dane pomiarowe na smartfonie i otrzymywać alerty, musimy być w pobliżu czujnika, czyli nie dalej niż w odległości 50 metrów.

  Aplikacja "Engbird" zainstalowana na jednym smartfonie, może współpracować z wieloma czujnikami IBS-TH1. Co ważne, to także jeden czujnik IBS-TH1 może być połączony z wieloma telefonami. Czyli kilka osób w domu, na swoich telefonach, może odbierać dane z tego samego czujnika. Aplikacja ma także możliwość eksportu danych w popularnym formacie CSV, czyli pomiary możemy przeanalizować np. w Excelu.

  Inkbird IBS-TH1 ma szeroki zakres zastosowań, możemy go wykorzystać praktycznie wszędzie, nawet do pomiarów zewnętrznych, bo ma szeroki zakres pomiarowy (temperatura od -40°C do +60°C, wilgotność od 0% do 99%). Możemy go umieścić w pokoju, w lodówce, w piwnicy z winami, w szafie, w samochodzie i wielu innych miejscach. Co ciekawe, to tył czujnika jest namagnesowany, co umożliwia łatwe umocowanie go na metalowych elementach (np. lodówce).

  Zakres zastosowań - zwierzęta Zakres zastosowań - rośliny Zakres zastosowań - szafa Zakres zastosowań - lodówka Zakres zastosowań - pokój dziecinny Zakres zastosowań - winiarnia Zakres zastosowań - samochód
  Przykłady wykorzystania Inkbird IBS-TH1


  W IBS-TH1 wykorzystano sensor pomiarowy HTU21D, którego dokładność pomiarową możemy zobaczyć na poniższych wykresach.

  Dokładność pomiaru temperatury dla sensora HTU21D Dokładność pomiaru wilgotności dla sensora HTU21D
  Dokładność sensora pomiarowego HTU21D
  (źródło: TE Connectivity)


  Stacja pogodowa Inkbird IBS-TH1 jest dostępna w trzech wersjach. IBS-TH1 to model standardowy (podstawowy). IBS-TH1 Plus różni się od zwykłego IBS-TH1 tylko wyświetlaczem. IBS-TH1 Mini, jak sama nazwa wskazuje, jest dużo mniejszy, został też pozbawiony zewnętrznej sondy pomiarowej. Wszystkie wersje IBS-TH1 działają na identycznej zasadzie i współpracują z aplikacją "Engbird".

  Cena IBS-TH1 i IBS-TH1 Plus to 135 zł (31.5 EUR), a IBS-TH1 Mini kupimy za 98 zł (22.7 EUR).  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Inkbird Tech. Co., Ltd.
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2019 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje