Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

  • Czym się wyróżnia stacja pogodowa SENCOR SWS 16600 WiFi SH?

  • 2024-08-25 23:48 | aktualizacja: 2024-08-25 23:47
  • SENCOR SWS 16600 to stacja pogodowa z pomiarem wiatru, deszczu i promieniowania słonecznego. Na pierwszy rzut oka, produkt wyróżnia się przede wszystkim dużym 7.8 calowym, ciekawie zaprojektowanym, wielokolorowym wyświetlaczem LCD TRUE BLACK. Ale ciekawych funkcji i możliwości, które się wyróżniają to urządzenie, jest dużo więcej.
  • Stacja pogodowa SENCOR SWS 16600 WiFi SH


    Oprócz ładnego wyświetlacza, SENCOR SWS 16600 WiFi SH ma także możliwość automatycznego przesyłania pomiarów do serwisów pogodowych, obsługę wielu dodatkowych czujników jakości powietrza (PM2.5, PM10, CO2, CO, HCHO, VOC) oraz obsługę urządzeń Internetu rzeczy (IoT). To spore możliwości jak na jeden produkt.

    Wyświetlacz SENCOR SWS 16600
    Wyświetlacz SENCOR SWS 16600


    Bardzo ciekawie prezentuje się wyświetlacz. W centralnym miejscu umieszczono informacje o wietrze i prognozie pogody, po lewej i prawej stronie są informacje o temperaturze i wilgotności. Trochę niżej, z lewej strony, znajdziemy temperaturę odczuwalną (Feels Like) i dane z opcjonalnych czujników oraz informacje o promieniowaniu słonecznym. Natomiast z prawej strony jest ciśnienie atmosferyczne i informacja o opadach deszczu.

    SENCOR SWS 16600 - wykres danych historycznych
    Wykres danych historycznych


    Na dole wyświetlacza, po prawej stronie, umieszczono duży wykres danych historycznych. Możemy na nim śledzić zmiany parametrów pogodowych, takich jak ciśnienie atmosferyczne, temperatura, wilgotność, opady deszczu. Domyślnie wykres przedstawia dane z ostatnich 24 godzin, ale możemy wybrać inny okres (ostatnie 1/2/3 dni lub aktualny dzień). W przypadku wykresu opadów, można również wyświetlić dane z ostatnich 24 dni. Jest także możliwość automatycznej zmiany parametrów pogodowych (co 4 sekundy) oraz automatycznej zmiany okresów czasu dla wybranego parametru (co 4 sekundy).

    Po lewej stronie wyświetlacza, na samym dole, znajdziemy czas i datę, a także informacje o fazie księżyca oraz czasie wschodu/zachodu słońca.

    Prognoza pogody, jest generowana na podstawie zmian ciśnienia powietrza, składa się z 6 symboli pogodowych (słonecznie, częściowe zachmurzenie, zachmurzenie, deszczowo, burzowo, śnieżnie).

    SENCOR SWS 16600 - symbole pogodowe
    symbole pogodowe


    SENCOR SWS 16600 może obsługiwać wiele różnych dodatkowych czujników, które będą wyświetlane na ekranie i w aplikacji. Możemy podłączyć do 3 czujników temperatury i wilgotności (SWS TH8600-9898-12500-16600), do 3 czujników wycieku wody, czujnik PM 2.5/10, czujnik HCHO z VOC, czujnik CO i czujnik CO2.

    W stacji mamy możliwość ustawienia różnych alertów pogodowych (ostrzeżeń pogodowych). Możemy ustawić alerty typu high/low (przekroczenia/spadku) dla temperatury, wilgotności, prędkości wiatru, temperatury odczuwalnej, punktu rosy, ciśnienia, UV, promieniowania słonecznego, opadów, PM 2.5/10, HCHO oraz CO2. Gdy kryterium alertu zostanie spełnione (np. została przekroczona określona temperatura), włączy się dźwięk alarmu, a na ekranie LCD zacznie migać ikona ostrzeżenia.

    Publikacja pomiarów na platformach meteorologicznych
    Publikacja pomiarów na platformach meteorologicznych


    SWS 16600 ma możliwość publikacji pomiarów na platformach meteorologicznych Weather Underground i WeatherCloud oraz na jednej własnej platformie. Własna platforma oznacza, że mamy możliwość przesyłania pomiarów także na własny serwer/stronę. Warto z takiej możliwości korzystać, bo wtedy mamy możliwość łatwego archiwizowania wszystkich pomiarów i późniejszej analizy na komputerze. A jak przesyłać i odbierać dane na własnej stronie? Nie jest to trudne, wystarczy do tego strona z obsługą PHP, więcej przeczytacie tutaj: Jak na własnej stronie archiwizować pomiary ze stacji pogodowej?

    Producent informuje, że w produkcie wykorzystano wysokiej jakości szwajcarskie czujniki Sensirion, ale brak jest konkretnych informacji jakie dokładnie są to sensory. Możemy się tylko domyślać, że mogą to być prawdopodobnie sensory typu SHT3x.

    Warto jeszcze wspomnieć, że stacja współpracuje z aplikacjami "Sencor HOME", "Tuya Smart" i "Smart Life". A czas i data są synchronizowane w Internecie na podstawie lokalizacji urządzenia.

    SENCOR SWS 16600 - aplikacja


    Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
    Źródło informacji i zdjęcia: SENCOR
  • Dodaj komentarz
    • Ocena treści:
    • Imię (nick):
    • Komentarz:

      Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
    • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje