Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Stacje pogodowe typu WN182x (WN1820 i WN1821)

 • 2024-02-09 21:15 | aktualizacja: 2024-02-09 21:15
 • Stacje pogody typu WN182x to urządzenia przeznaczone głównie do pomiaru temperatury i wilgotności. Posiadają nieduże jednostki centralne, z kolorowymi ekranami LCD o wielkości 4.9 cala. Zostały wyposażone w łączność WiFi i możliwość przesyłania pomiarów do internetowych serwisów pogodowych.
 • Stacja pogodowa typu WN182x - widok z przodu (boczny)
  Konsola stacji typu WN182x (WN1821)


  Stacje pogodowe WN182x mogą pełnić również funkcje pośrednika (bramki Wi-Fi) w przesyłaniu danych z większej liczby czujników do serwisów pogodowych, gdzie będziemy mogli je przeglądać. Mają także pomiar ciśnienia atmosferycznego, ale nie jest on wyświetlany na ekranie stacji, tylko dostępny z poziomu aplikacji lub w serwisie pogodowym.

  W skład serii WN182x wchodzą aktualnie dwa produkty o oznaczeniach WN1820 i WN1821. Czym się różnią? Model WN1821 ma wbudowany czujnik fotoakustyczny NDIR CO₂ do wykrywania stężenia dwutlenku węgla, a wynik pomiaru jest wyświetlany na ekranie stacji. WN1820 nie ma pomiaru dwutlenku węgla.

  WN1821 wyświetla nie tylko aktualne dane o dwutlenku węgla, ale może także pokazywać maksymalne stężenie CO2 zarejestrowane przez stacje, średnie stężenie z ostatnich 24 godzin, a także maksymalny poziom CO2 z 1 godziny lub 24 godzin. To bardzo przydatne informacje.

  Konsole mają charakterystyczną rozkładaną antenę, na końcu której umieszczono sensor temperatury i wilgotności. Ma to zapobiegać wpływowi grzejącej się elektroniki na dokładność pomiaru temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

  WN182x - sensor temperatury i wilgotności w pomieszczeniu


  W zestawie ze stacjami znajdziemy jeden czujnik zewnętrzny temperatury i wilgotności, ale WN182x mogą współpracować z większą liczbą czujników. Niektóre pomiary z dodatkowych czujników mogą być wyświetlana na ekranie, inne mogą być tylko przesyłane do serwisów internetowych.

  Lista obsługiwanych czujników, z których dane mogą zostać wyświetlone na ekranie:
  - 8 czujników temperatury i wilgotności
  - 8 czujników wilgotności gleby
  - 8 czujników wilgotności liści
  - 8 czujników temperatury gleby lub wody

  Czujniki z których dane można wyświetlać na konsolach typu WN182x


  Stacje typu WN182x nie mają własnej pamięci do zapisywania pomiarów (zapamiętują tylko wartości maksymalne i minimalne), ale mogą przesyłać dane do internetowych serwisów pogodowych Ecowitt Weather, Weather Underground, Weather Cloud, Weather Observation Website (WOW) oraz na dowolny serwer. Jeżeli chcemy wszystkie pomiary archiwizować, to możemy wysyłać dane na własny serwer (stronę) i tam je zapisywać. Informacje jak to zrobić znajdziecie tutaj: Jak na własnej stronie archiwizować pomiary ze stacji pogodowej?

  WN182x - przesyłanie pomiarów do internetowych serwisów pogodowych


  Stacje tego typu możemy kupić pod marką Ecowitt (Ecowitt WN1820, Ecowitt WN1821), ale także pod innymi markami np. MISOL (MISOL WN1821). Co do ceny, to zależy od tego gdzie kupujemy i jaki model, ale najczęściej trzeba się liczyć z wydatkiem od około 320 do 450 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: ECOWITT (Fine Offset Electronics Co.,Ltd)
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje