Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Stacje pogodowe Bresser 4Cast: PRO SF WIFI i XL WIFI

 • 2022-01-26 22:15 | aktualizacja: 2022-01-27 10:01
 • PRO SF WIFI i XL WIFI to interesujące stacje pogodowe z serii Bresser 4Cast, wyposażone w duże kolorowe wyświetlacze i kilkudniową prognozę pogody, pobieraną z serwisu internetowego. Co ciekawe, to mają także możliwość wysyłania pomiarów do Internetu. Oba produkty są funkcjonalnie bardzo podobne, mają identyczne zintegrowane czujniki zewnętrzne, różnią się wielkością wyświetlaczy oraz liczbą dni prognozy pogody.
 • BRESSER 4CAST PRO SF WIFI
  BRESSER 4CAST PRO SF WIFI


  Bresser 4Cast PRO SF WIFI to produkt z 10 calowym ekranem i prognozą pogody na 6 najbliższych dni (dziś i 5 następnych). Natomiast Bresser 4Cast XL WIFI to stacja z gigantycznym szerokokątnym 19 calowym wyświetlaczem, pokazująca prognozę pogody na 8 najbliższych dni (dziś i 7 następnych).

  Bresser 4Cast XL WIFI
  Bresser 4Cast XL WIFI


  Prognoza pogody jest pobierana z serwisu ProWeatherLive (PWL) i wyświetlana w postaci symbolu pogodowego, na dole konsoli (wyświetlacza). Oprócz graficznego wskaźnika prognozowanej pogody, jest także wyświetlana informacja o maksymalnej i minimalnej temperaturze, jaka w danym dniu może wystąpić, albo średniej temperaturze i prawdopodobieństwie opadów w danym dniu. Dane pogodowe, zmierzone przez stacje, mogą być przesyłane do serwisu PWL, gdzie możemy je przeglądać i analizować, za pomocą przeglądarki lub dedykowanej aplikacji.

  Aplikacja ProWeatherLive - zdjęcie 1 Aplikacja ProWeatherLive - zdjęcie 2 Aplikacja ProWeatherLive - zdjęcie 3 Aplikacja ProWeatherLive - zdjęcie 4 Aplikacja ProWeatherLive - zdjęcie 5
  Aplikacja "ProWeatherLive"
  (źródło zdjęć: Google Play)


  Obie stacje pogodowe posiadają pomiar temperatury i wilgotności, ciśnienia powietrza, kierunku i prędkości wiatru, opadów deszczu, pomiar natężenia promieniowania słonecznego oraz indeksu UV. Oprócz tego, na wyświetlaczu, znajdziemy także informacje o fazach księżyca, czasach wschodu i zachodu słońca/księżyca, a także o czasie oparzenia słonecznego. Jest również wyświetlana informacja, pochodząca z serwisu ProWeatherLive, o widoczności powietrza i pokryciu chmur (%).

  Wyświetlacz Bresser 4Cast PRO SF WIFI
  Wyświetlacz Bresser 4Cast PRO SF WIFI


  Zintegrowany czujnik zewnętrzny (7 w 1), identyczny w obu modelach, zasilany jest energią słoneczną i ma możliwość regulacji kąta nachylenia panelu słonecznego, w zakresie od 0° do 15°, 30°, 45° i 60°, co umożliwia uzyskanie optymalnej mocy przez cały rok.

  Regulacja kąta nachylenia panelu słonecznego


  Stacje mogą obsługiwać wiele różnych dodatkowych czujników, takich jak czujniki temperatury i wilgotności (7 szt.) , wycieku wody (7 szt.), jakości powietrza PM 2.5/10 (4 szt.) oraz wyładowań atmosferycznych (1 szt.).

  Bresser 4Cast: PRO SF WIFI i XL WIFI - zasada działania


  Cena Bresser 4Cast PRO SF WIFI to 299 EUR (1370 zł), za model z dłuższą prognozą pogody i większym ekranem (Bresser 4Cast XL WIFI) trzeba zapłacić 529 EUR, czyli około 2420 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Bresser GmbH
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje