Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Renkforce W2052GU - stacja pogodowa z pomiarem wyładowań atmosferycznych

 • 2015-02-09 10:29 | aktualizacja: 2015-02-09 19:43
 • Renkforce W2052GU to niedroga stacja pogodowa wyposażona w czujnik wyładowań atmosferycznych, dzięki któremu zostaniemy ostrzeżeni przed burzami oraz poinformowani o odległości od burzy i przypuszczalnej ilości uderzeń piorunów. Urządzenie oprócz pomiaru wyładowań mierzy także kierunek i siłę wiatru, opady deszczu, temperaturę i wilgotność, ciśnienie atmosferyczne oraz promieniowanie UV.
 • Renkforce W2052GU - stacja pogodowa z czujnikiem zewnętrznym


  Stacja pogodowa Renkforce W2052GU posiada jeden zintegrowany czujnik zewnętrzny, który mierzy kierunek i siłę wiatru, opady deszczu, temperaturę i wilgotność, promieniowanie UV oraz wyładowania atmosferyczne.

  Czujnik piorunowy wykrywa wyładowania (naziemne i pomiędzy chmurami) pojawiające się w odległości do 30 km. Działa on na zasadzie odbierania silnego pola elektromagnetycznego, które powstaje w momencie uderzenia pioruna. Na wyświetlaczu stacji pogodowej wyświetlana jest ilość uderzeń piorunów w ciągu 10, 30 lub 60 minut.

  Ilość uderzeń piorunów


  Dodatkowo na wykresie słupkowym wyświetlana jest szacowana odległość aktywności burzy.

  Wykres szacowanej odległości aktywności burzy


  Oprócz tego mamy też graficzny wskaźnik, informujący nas o położeniu burzy: burza zbliża się, burza jest nad naszym domem, burza oddala się.

  Wskaźnik informujący o położeniu burzy


  Interesującą właściwością jest możliwość ustawienia alarmu burzowego. Możemy ustawić dwa alarmy - odległości burzy i ilości uderzeń pioruna.

  Renkforce W2052GU posiada także pomiar promieniowania UV, na stacji wyświetlana jest najwyższa wartość dzienna, aktualny indeks UV oraz zalecany czas przebywania na słońcu. Zalecany czas przebywania na słońcu obliczany jest na podstawie typu skóry i faktora ochronnego SF (faktor ochrony przeciwsłonecznej). Typ skóry ustawiamy na podstawie tabelki znajdującej się w instrukcji, a faktor SF odczytujemy z kremu przeciwsłonecznego. Na wyświetlaczu stacji mamy też wykres promieniowania UV z ostatnich 6 dni.

  Wykres promieniowania UV z ostatnich 6 dni


  W stacji znajdziemy także informacje o punkcie rosy, indeksie ciepła oraz temperaturze odczuwalnej. Pomiar opadów oraz ciśnienie atmosferyczne prezentowane są także na wykresie słupkowym. Prognoza pogody wyświetlana jest w postaci 5 symboli graficznych: słonecznie, częściowe zachmurzenie, zachmurzenie, deszczowo, burzowo.

  Czas i data ustawiane są automatycznie drogą radiową, za pomocą sygnału czasu DCF77. Czujnik zewnętrzny ma zasięg do 100m (w wolnej przestrzeni) i komunikuje się z konsolą na częstotliwości radiowej 868 MHz. Dodatkowo możemy dokupić dwa czujniki zewnętrzne temperatury/wilgotności.

  Stację pogodową Renkforce W2052GU możemy kupić w cenie 389 zł w polskim oddziale sklepu Conrad.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Informacje i zdjęcia: Conrad Electronic
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje