Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Pogoda z Twojego domu gdziekolwiek jesteś, czyli stacje pogodowe Oregon Scientific Anywhere Weather

 • 2013-03-18 14:20 | aktualizacja: 2013-06-19 21:42
  5 pkt
 • Firma Oregon Scientific wprowadziła do sprzedaży stacje pogodowe LW301 i LW302 z serii Anywhere Weather. Urządzenia umożliwiają śledzenie pogody w domu z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfonów (tabletów).
 • Stacja pogodowa Anywhere Weather LW301


  Zasada działania stacji Anywhere Weather jest prosta, najłatwiej wyjaśni to poniższy schemat. Dane z czujników zewnętrznych są przesyłane bezprzewodowo do odbiornika sygnałów o nazwie "Weather sensor receiver". Odbiornik "Weather sensor receiver" jest podłączony kablem USB ze specjalnym koncentratorem (Internet-connected hub), który z kolei podłączamy do sieci Internet. Po podłączeniu, stacja automatycznie przesyła nasze dane pogodowe na serwery Oregon Scientific.

  Zasada działania stacji pogodowych Anywhere Weather


  Aby wyświetlać pogodę z domu na smartfonie lub tablecie, musimy pobrać aplikacje Anywhere Weather. Aplikacja jest dostępna w wersji na Androida (od v2.3.4) lub iOS (od wersji 5). Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji trzeba się zarejestrować, podać imię, nazwisko, email oraz hasło.

  Aplikacja Anywhere Weather - rejestracja


  Następnie logujemy się i rejestrujemy naszą stacje pogodową. Podajemy nazwę stacji, MAC ADDR i REG CODE (znajdziemy na spodzie koncentratora) oraz zaznaczamy, czy nasze dane pogodowe mają być dostępne tylko dla nas, dla przyjaciół, czy dla wszystkich.

  Aplikacja Anywhere Weather - iOS, ekran LIVE Aplikacja Anywhere Weather - iOS, ekran ustawień


  Po poprawnej rejestracji wyświetli się strona "LIVE" z aktualnymi danymi pogodowymi naszej stacji. Dane są aktualizowane maksymalnie co minutę. Producent oferuje również możliwość przeglądania danych za pomocą PC - na specjalnej stronie internetowej.

  Widok ekranów aplikacji Anywhere Weather


  Stacje Anywhere Weather występują w dwóch podstawowych wersjach - LW301 i LW302. LW301 sprzedawana jest w zestawie z czujnikiem temperatury/wilgotności, deszczomierzem i wiatromierzem. Wersja LW302, to stacja dla początkujących, zawiera w zestawie tylko czujnik temperatury/wilgotności. Dostępne są również wersje z dodatkowymi czujnikami w komplecie - LW301_UV to LW301 z dodatkowym czujnikiem UV, LW302_PD to LW302 z dodatkowym pływającym czujnikiem temperatury wody (do stawu, basenu itp.).

  Każda stacja z serii Anywhere Weather może obsługiwać do 8 czujników temperatury/wilgotności, 1 wiatromierz, 1 deszczomierz i 1 czujnik UV. Tak więc, możemy na początek kupić wersje LW302 i w przyszłości rozbudować ją do wersji np. LW301_UV.

  Anywhere Weather - obsługiwane czujniki


  Producent informuje, że nowe stacje są kompatybilne z czujnikami Oregon Scientific obsługującymi protokół 3.0, czyli powinny współpracować z czujnikami ze stacji serii WMR. Z tego by wynikało, że jeżeli ktoś ma przykładowo WMR80 (wiatromierz, deszczomierz) to zamiast LW301, może kupić tańszą LW302 i wykorzystać wiatromierz i deszczomierz z WMR80.

  Stacje pogodowe Anywhere Weather możemy kupić na europejskiej stronie Oregon Scientific (eu.oregonscientific.com), LW301 kupimy z 199,99 EUR (830zł), natomiast LW302 za 129,99 EUR (~540zł).
  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Informacje i zdjęcia: Oregon Scientific
 • Komentarze (4)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 5
   ...albo pod ta domena http://www.oregonscientific.pl
   Data: 2013-06-14 16:37:03
   Dodał: mmos
  • 5
   W sumie wszystkie stacje Oregon mozna juz kupic na ich oficjalnej stronie, nawet jest polska wersja jezykowa: www.oregonscientific.eu
   Data: 2013-06-14 16:35:29
   Dodał: mmos
  • 5
   Szukam tego typu urządzenia ale jeszcze z 2 czujnikami pokojowymi do pomiaru konfortu. I proszę o jakieś informację oraz kiedy to będzie dostępne na polskim rynku. swan87@wp.pl,
   Data: 2013-05-29 06:47:24
   Dodał: swanki
  • 5
   Niezła, własnie czegoś takiego brakowało na rynku bez zbędnego oprogramowania i pośredniczących stron.
   Data: 2013-05-09 13:57:57
   Dodał: Brecht
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje