Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Oregon Scientific WMR86NS - domowa stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem

 • 2017-07-03 19:02 | aktualizacja: 2017-07-04 11:59
 • Oregon Scientific wprowadza na rynek kolejny produkt, w którym zastosowano nowoczesny kolorowy wyświetlacz LCD. Stacja pogodowa WMR86NS to urządzenie meteorologiczne, wyposażone w wiatromierz i deszczomierz, prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne oraz pomiar temperatury i wilgotności - w środku pomieszczenia i na zewnątrz. W produkcie znajdziemy także radiowo sterowany zegar i informacje o aktualnej fazie księżyca.
 • Oregon Scientific WMR86NS - widok stacji z czujnikami


  Oregon Scientific WMR86NS ma identyczne parametry, możliwości, i znajdujące się w zestawie czujniki pomiarowe, jak model WMR86N, różni się od niego tylko kolorowym wyświetlaczem. Porównując kolorowy ekran z czarno-białym, widać, że kolor robi jednak ogromną różnicę. Na ekranie kolorowym poszczególne sekcje pogodowe wyświetlają dane w różnych kolorach, dzięki temu prezentowane informacje są bardzo czytelne i łatwe do szybkiego odczytania.

  Porównanie Oregon Scientific WMR86NS i WMR86N


  W kolorze jasnozielonym, wyświetlane są jednocześnie informacje o temperaturze i wilgotności pochodzącej z sensora pomiarowego umieszczonego w stacji, jak i z jednego z czujników zewnętrznych, a przy pomiarach znajdziemy informacje o trendzie zmian (strzałka). Prognoza pogody, w postaci 5 symboli graficznych (słonecznie, częściowe zachmurzenie, pochmurno, deszczowo, śnieżnie), oraz ciśnienie atmosferyczne z wykresem słupkowym, wyświetlane są w kolorze niebieskim.

  Oregon Scientific WMR86NS - widok samej stacji


  W niebieskiej sekcji ciśnienia mogą być wyświetlane także dane o opadach deszczu oraz opcjonalnie o promieniowaniu UV. Informacje dotyczące wiatru wyróżniają się kolorem żółtym, a na samym dole ekranu, w kolorze pomarańczowym, znajdziemy aktualny czas oraz fazę księżyca.

  Możliwości stacji pogodowej możemy zwiększyć, poprzez dokupienie dodatkowych czujników. Urządzenie możemy doposażyć dwoma dodatkowymi czujnikami temperatury/wilgotności i jednym czujnikiem promieniowania UV. Możemy także dokupić panel słoneczny do wiatromierza, dzięki czemu będzie zasilany darmową energią słoneczną.

  Stacja pogodowa WMR86NS jest droższa od swojego odpowiednika w wersji czarno-białej o 20 EUR (85 zł), kupimy ją w cenie 140 EUR (590 zł).

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Oregon Scientific
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2021 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje