Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Nowe konsole typu WS39x0 (WS3900 i WS3910)

 • 2024-02-03 22:37 | aktualizacja: 2024-02-22 20:55
 • Konsole typu WS39x0 to zupełnie nowe jednostki bazowe z kolorowymi wyświetlaczami LCD o przekątnej 7,5 cala, wyposażone w łączność Wi-Fi. Służą do monitorowanie parametrów pogodowych, wewnętrznych i zewnętrznych, mają wbudowane czujniki temperatury i wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego. Model WS3910 ma dodatkowo czujnik dwutlenku węgla (CO2).
 • Konsola typu WS39x0


  Jednostki centralne WS39x0 obsługują prawie wszystkie czujniki Ecowitt, nadające na tej samej częstotliwości. Mogą odbierać i wyświetlać informacje o prędkości i kierunku wiatru, opadach deszczu, indeksie UV, promieniowaniu słonecznym, temperaturze odczuwalnej, punkcie rosy oraz jakości powietrza (CO2, PM1.0, PM2.5, PM10 i AQI), a także pomiary z nawet 8 czujników temperatury i wilgotności.

  Czujniki z których dane można wyświetlać na konsolach typu WS3900/WS3910


  Wyświetlają także prognozę pogody, fazę księżyca oraz czasy wschodu i zachodu słońca. Mogą służyć jako bramka Wi-Fi, do odbioru danych z większej liczby czujników, które można przeglądać za pośrednictwem strony internetowej.

  Czujniki z których dane można tylko przesyłać do Internetu na konsolach typu WS3900/WS3910


  Konsole mogą automatycznie przesyłać pomiary do internetowych serwisów pogodowych Ecowitt Weather, Weather Underground, Weather Cloud, Weather Observation Website (WOW) oraz na dowolny zdefiniowany przez użytkownika serwer.

  Konsola WS39x0 i przesyłanie do internetowych serwisów pogodowych


  WS3900/WS3910 nie mają własnej pamięci do przechowywania danych, nie obsługują też kart pamięci. Ale jeżeli zależy nam na archiwizacji pomiarów, to mają możliwość przesyłania danych na dowolną stronę, możemy więc na własnej stronie zrobić archiwum pomiarów. Jak to można zrobić dowiecie się tutaj: Jak na własnej stronie archiwizować pomiary ze stacji pogodowej?

  Warto dodać, że do konsol WS39x0 można podłączyć także urządzenia Internetu rzeczy (IoT), takie jak inteligentny licznik przepływu wody oraz inteligentne gniazdko zasilania. Obsługę tych urządzeń znajdziemy w aplikacji.

  Konsole są zasilane z zasilacza, baterie (3xAA) służą tylko jak zasilanie awaryjne, ale nawet na samych bateriach powinny działać przez około 24 godziny.

  Nowe stacje bazowe WS39x0 będzie można kupić pod marką Ecowitt, zapewne później także pod innymi. Cena Ecowitt WS3900 to 320 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: ECOWITT (Fine Offset Electronics Co.,Ltd)
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje