Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • La Crosse Technology WS6822 - stacja pogody z kolorowym ekranem i inteligentną prognozą

 • 2017-08-07 12:11 | aktualizacja: 2017-08-08 22:20
 • WS6822 to nowa na rynku stacja pogodowa amerykańskiej firmy La Crosse Technology. Urządzenie posiada atrakcyjny kolorowy ekran, na którym wyświetlana jest prognoza pogody, temperatura i wilgotność (wewnętrzna i zewnętrzna) oraz radiowo sterowany czas i data. Prognoza pogody opiera się na zmianach ciśnienia atmosferycznego i jest wyświetlana w postaci 6 kolorowych symboli.
 • La Crosse Technology WS6822 - widok z przodu
  La Crosse Technology WS6822


  La Crosse Technology WS6822 został wyposażony w inteligentną prognozę pogody, przez pierwsze 7-10 dni następuje kalibracja barometru - w tym czasie stacja uczy się prognozowania. Im dłużej urządzenie pozostanie w jednym miejscu, tym dokładniejsza będzie prognoza. Dokładność (sprawdzalność) takiej prognozy to około 70-75% (Jak stacja pogodowa prognozuje pogodę?).

  W prognozie pogody, oprócz symboli pogodowych (słońca, chmur itp.), zmianie ulega także krajobraz, drzewa i kolor liści zmieniają się sezonowo, zgodnie z porami roku - według dat zaprogramowanych w stacji pogodowej.

  La Crosse Technology WS6822 - wersje krajobrazu
  La Crosse Technology WS6822 - zmiana krajobrazu


  Oprócz pokazywania aktualnych pomiarów temperatury i wilgotności, stacja ma także możliwość wyświetlania maksymalnych i minimalnych wartości pomiarowych w danym dniu. Mamy także możliwość ustawienia alarmów dla temperatury i wilgotności - po osiągnięciu ustawionej wartości alarmowej, stacja będzie emitować, co minutę, 5 sekundowy sygnał akustyczny, aż do momentu wyjścia z zakresu alarmowego lub ręcznego wyłączenia.

  W produkcie znajdziemy także informacje o indeksie ciepła i punkcie rosy. Warto jeszcze dodać, że przy temperaturze i wilgotności zewnętrznej wyświetlane są strzałki trendu zmian, które aktualizowane są cztery razy w ciągu godziny.

  La Crosse Technology WS6822 - wyświetlacz
  La Crosse Technology WS6822 - wyświetlacz


  Stacja współpracuje z 1 czujnikiem zewnętrznym, pracującym w paśmie 433 MHz. Czujnik może zostać umieszczony w odległości nie większej niż 91 metrów od stacji, ale taki zasięg jest możliwy do uzyskania tylko w idealnych warunkach, bez przeszkód terenowych.

  La Crosse Technology WS6822 - czujnik zewnętrzny
  La Crosse Technology WS6822 - czujnik zewnętrzny


  La Crosse Technology WS6822 jest już dostępny na rynku europejskim w cenie około 80 EUR (340 zł).


  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: La Crosse Technology Ltd.
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2021 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje