Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • GARNI Precise - seria stacji pogodowych z dokładnymi sensorami temperatury i wilgotności

 • 2022-11-11 22:33 | aktualizacja: 2022-12-31 22:07
 • W stacjach pogodowych GARNI z serii Precise zastosowano dokładne szwajcarskie sensory pomiarowe temperatury i wilgotności marki SENSIRION. Kupując produkt z tej serii, możemy liczyć na bardzo dokładny pomiar temperatury w zakresie dodatnim (±0,2°C) i trochę mniej dokładny w zakresie ujemnym (±0,5°C przy -20°C).
 • To dokładność dużo lepsza od standardowych "analogowych" termometrów zaokiennych, dostępnych powszechnie w sklepach, które najczęściej są wyskalowane z dokładnością do 1°C.

  W skład serii Precise aktualnie wchodzą trzy produkty: GARNI 612 Precise, GARNI 615 Precise i GARNI 618 Precise. We wszystkich znajdziemy ten sam sensor pomiarowy temperatury i wilgotności SENSIRION SHTC3. Sensor SHTC3 wykorzystano w stacjach bazowych i czujnikach zewnętrznych.

  Seria stacji pogodowych GARNI Precise
  Stacje pogodowe GARNI Precise


  Jaka jest dokładność pomiarowa takiego sensora, przy różnych temperaturach i różnej wilgotności, możemy zobaczyć na poniższych wykresach. Interesuje nas typowy błąd pomiarowy (Typical Accuracy), ponieważ 95% sensorów SENSIRION nie przekracza typowego błędu pomiarowego.


  Dokładność pomiaru temperatury - SENSIRION SHTC3
  Dokładność pomiaru wilgotności - SENSIRION SHTC3


  Wszystkie stacje posiadają "odwrócone" kolorowe wyświetlacze VA, mają prognozę pogody, radiowo ustawiany czas i datę, wyświetlają ciśnienie powietrza i fazę księżyca, ale przede wszystkim mierzą dokładnie temperaturę i wilgotność - w pomieszczeniu i na zewnątrz. Wszystkie mogą współpracować z maksymalnie 3 czujnikami zewnętrznymi temperatury i wilgotności (063H), które mają zasięg do 100 metrów (w idealnych warunkach).

  GARNI 612 Precise
  GARNI 612 Precise


  Co je różni? Oprócz wyglądu, kształtu i innym ułożeniu informacji na wyświetlaczu, różnią się przede wszystkim możliwością przedstawienia pomiarów w formie graficznej. Stacje GARNI 615 Precise i GARNI 618 Precise wyświetlają, w formie wykresu, zmiany ciśnienia powietrza, temperatury oraz wilgotności, jakie wystąpiły w ciągu ostatnich 72 godzin. GARNI 612 Precise nie ma takiej możliwości. Modele 615 Precise i 618 Precise są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, białej (W) i czarnej (B).

  GARNI 615 Precise
  GARNI 615 Precise


  Ile takie stacje kosztują? Spójrzmy na ceny podawane przez producenta, po przeliczeniu z korony czeskiej na złotówki. GARNI 612 Precise kupimy w cenie około 364 zł (sprawdź aktualną cenę), GARNI 615 Precise za 345 zł (sprawdź aktualną cenę), natomiast GARNI 618 Precise można mieć za 412 zł (sprawdź aktualną cenę). Ta ostatnia chyba wygląda też najciekawiej z całej trójki. Wszystkie opisane stacje to nowe produkty, niedawno wprowadzone.

  GARNI 618 Precise
  GARNI 618 Precise


  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: GARNI technology, Sensirion AG (sensor SHTC3)
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje