Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • Eve Room - monitor jakość powietrza w domu z pomiarem LZO

 • 2019-07-29 19:36 | aktualizacja: 2019-07-29 19:40
 • Nie wszyscy wiedzą, że powietrze w pomieszczeniach może być nawet 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Eve Room to niewielkie urządzenie, które pomoże nam zadbać o jakość powietrza w domu. Oprócz pomiaru temperatury i wilgotności ma także pomiar lotnych związków organicznych (LZO). Informacje pomiarowe są wyświetlane na wyświetlaczu E-ink i mogą być przeglądane na smartfonie.
 • Eve Room ze smartfonem i aplikacją


  Lotne związki organiczne LZO (ang. VOC) znajdziemy prawie wszędzie, bo np. w meblach, zabawkach, środkach do czyszczenia, olejkach zapachowych, są wytwarzane także przy gotowaniu. W przypadku nieprawidłowej wentylacji, związki te bardzo szybko wzrastają do poziomu szkodliwego. Dlatego ważne jest monitorowanie ich stężenia, w czym pomocny może być Eve Room.

  Gdzie znajdziemy lotne związki organiczne LZO (VOC)
  Gdzie znajdziemy lotne związki organiczne LZO (VOC)


  Eve Room posiada 1.54 calowy wyświetlacz E-ink (200 x 200) o wysokim kontraście i szerokim kącie widzenia, który umieszczono w eleganckim korpusie z anodowanego aluminium. Dostępne są cztery różne układy ekranu, możemy wybrać taki układ, jaki będzie dla nas najbardziej przejrzysty i czytelny, wyróżniający określony pomiar.

  Eve Room - 1.54 calowy wyświetlacz E-ink


  Jakość powietrza jest oceniana w skali od jednej do pięciu gwiazdek, należy dążyć do tego, aby była zawsze powyżej trzech. W urządzeniu wykorzystano dokładne szwajcarskie sensory pomiarowe firmy Sensirion.

  Eve Room ze smartfonem i otwartą aplikacją Eve Room - wyświetlacz E-ink (układ 2)


  Stacja pogodowa Eve Room nie tylko wyświetla informacje pomiarowe na ekranie, ale także przesyła je do naszego iPhona lub iPada (z systemem iOS 11.4 lub nowszym), wykorzystując do tego technologie Bluetooth. Wbudowany bufor pamięci zapamiętuje do 3 tygodni danych pomiarowych, będziemy mieć pomiary w aplikacji także, gdy nasz smartfon przez długi czas nie będzie w zasięgu urządzenia (np. wyjedziemy na wakacje).

  Eve Room - wykres w aplikacji


  Dane aktualne i historyczne możemy przeglądać na wykresach za pomocą aplikacji "Eve for HomeKit", możemy je także wyeksportować w popularnym formacie .xls i dokładnie przeanalizować w arkuszu kalkulacyjnym.

  Przed wykorzystaniem urządzenie musimy skalibrować, jest to prosty proces polegający na umieszczeniu w miejscu docelowym na około 6 godzin, a następnie przeniesieniu na 30 minut w dobrze wentylowane miejsce np. na balkon.

  Eve Room posiada wbudowany akumulator, który po pełnym naładowaniu, co trwa około 2 godzin, powinien wystarczyć na 6 tygodni pracy. Gdy poziom naładowania baterii będzie niski, Eve Room przechodzi w tryb oszczędzania energii, który ogranicza pomiary do temperatury i wilgotności.

  Warto dodać, że urządzenie jest zgodne z technologią Apple HomeKit. Eve Room kupimy w cenie około 450 zł.  Jakość powietrza w pomieszczeniach i lotne związki organiczne (źródło: Sensirion)


  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Eve Systems
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje