Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • EUROCHRON EFWS 260 WIFI - stacja pogody z przesyłaniem temperatury do Weather Underground

 • 2017-07-07 22:42 | aktualizacja: 2017-11-14 21:38
  4.6 pkt
 • Conrad Electronic wprowadził do oferty kolejną stację z możliwością wysyłania pomiarów do serwisu pogodowego Weather Underground. EUROCHRON EFWS 260 to stacja pogodowa, której główną funkcją jest pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Na wyświetlaczu urządzenia, oprócz aktualnych pomiarów, znajdziemy także informacje o maksymalnych i minimalnych temperaturach w danym dniu.
 • EUROCHRON EFWS 260 WIFI - widok w miejscu użytkowania


  EUROCHRON EFWS 260 WIFI ma możliwość przesyłania pomiarów nie tylko do Weather Underground, ale także do serwisów pogodowych WeatherBug i WeatherCloud. Ale aby skorzystać z takiej możliwości, należy najpierw w wybranym serwisie się zarejestrować, a otrzymany identyfikator oraz hasło wpisać w specjalnej aplikacji na urządzeniu mobilnym.

  Aplikacja WS Tool - system Android (router) Aplikacja WS Tool - system Android (serwis pogodowy) Aplikacja WS Tool - system Android (lista podłączonych stacji)
  Aplikacja WS Tool dla systemu Android
  (źródło zdjęć: Google Play)


  Do konfiguracji wysyłania pomiarów do Internetu służy bezpłatna aplikacja WS Tool, dostępna na systemy Android i iOS. Serwisem pogodowym, do którego najczęściej przesyłane są pomiary z prywatnych stacji pogody, jest Weather Underground, można w nim znaleźć dane z ponad 250 tyś. prywatnych stacji meteo.

  EUROCHRON EFWS 260 WIFI - widok stacji i czujnika
  EUROCHRON EFWS 260 WIFI


  Czujnik zewnętrzny mierzy temperatury w zakresie od -40°C do +60°C, ma zasięg do 100 metrów (w otwartej przestrzeni), posiada wyświetlacz, na którym oprócz temperatury znajdziemy także informacje o wilgotności. Wilgotność nie jest wyświetlana na ekranie stacji pogodowej, ale najprawdopodobniej jest także wysyłana do serwisów pogodowych.

  EUROCHRON EFWS 260 WIFI - co znajdziemy w komplecie
  Co znajdziemy w komplecie EUROCHRON EFWS 260 WIFI


  Stacja pogodowa EFWS 260 WIFI jest dostępna w cenie 189 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Conrad Electronic SE
 • Komentarze (5)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 4
   Kupiłem tę stację prawie równy rok temu. Stacja bardzo mała, a to dla mnie wielką zaletą. Czujka zewnętrzna oddalona o 10 metrów i brak problemów z przesyłem. Czujniki temperatury oraz wilgotności nie odbiegają od pomiarów na innym termometrze. Jedyny minus to aplikacja ws-tool, która się nadaję tylko do konfiguracji i to z problemami, reszta już niezbyt działa. Drugi minus to niebieska dioda, która świeci gdy stacja podpięta jest do zasilania z sieci, jest zbyt jasna, szczególnie to widać w nocy. Nie miałem problemów z konfiguracją stacji ze stroną wundergound. Od momentu konfiguracji nic nie trzeba było zmieniać w opcjach i wszystko działa. Stacja jest dość dobrze wykonana, tak samo jak czujka zewnętrzna, która ma fajny mały wyświetlacz, ale polecam do niej dokupić dobre baterie, szczególnie na zimę.
   Data: 2019-09-21 08:43:47
   Dodał: Jakub
  • 5
   Lepiej korzystać z aplikacji na androida WS View, jest lepsza bo to jakby bardziej rozbudowana WS Tool i aktualizowana częściej.
   Data: 2019-02-24 15:23:14
   Dodał: Adam
  • 5
   Przesyła temperaturę zewnętrzną, wilgotność, widzę jeszcze punkt rosy tak jakby ze stacji był wysyłany. Ogólnie to bardzo fajna malutka stacja pogody.
   Data: 2019-02-18 17:07:42
   Dodał: Adam
  • 4
   Z tego co się orientuje, to wszystkie dane są przesyłane do serwisów pogodowych, czyli obie temperatury i najprawdopodobniej także wilgotność z czujnika, ale serwisy takie jak np. Weather Underground, WeatherCloud pomijają dane wewnętrzne. Może ktoś ma taką stacje, coś napisze, i będziemy mieli pewność w tej kwestii.
   Data: 2017-11-14 21:47:08
   Dodał: Parasol
  • 5
   Stacja pogody do serwisów Weather Underground, WeatherBug, WeatherCloud, przesyła tylko temp. zewnętrzną mierzoną na stacji, czy potrafi przesyłać dwie temperatury?
   Data: 2017-11-14 11:13:06
   Dodał: Tomek
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje