Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • ARCHOS Weather Station - stacja pogodowa do smartfonów z pomiarem CO2, hałasu i czujnikiem gleby

 • 2015-01-04 13:27 | aktualizacja: 2015-02-08 21:07
  2.5 pkt
 • Francuska firma ARCHOS wprowadziła do sprzedaży stację pogodową współpracująca z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS. Stacja umożliwia pomiar temperatury, wilgotności, jakości powietrza (CO2), ciśnienia atmosferycznego oraz natężenie hałasu. W zestawie znajdziemy także czujnik gleby, który będzie pomocny przy podlewaniu roślin.
 • Stacja pogodowa ARCHOS Weather Station składa się z trzech elementów (modułów), wewnętrznego, zewnętrznego i czujnika gleby.

  ARCHOS Weather Station - moduł wewnętrzny
  Moduł wewnętrzny


  Moduł wewnętrzny podłączany jest do domowej sieci Wi-Fi, ma za zadanie odbierać dane przesyłane radiowo z innych modułów oraz wysyłać wszystkie informacje do chmury ARCHOS (serwer internetowy).

  Schemat działania stacji pogodowej ARCHOS Weather Station


  Oprócz tego moduł wewnętrzny mierzy temperaturę i wilgotność wewnętrzną, ciśnienie atmosferyczne, poziom hałasu oraz jakość powietrza (CO2). Dane przesłane do chmury przechowywane są przez 3 lata i dostępne z dowolnego miejsca na świecie na smartfonach i tabletach (Android/iOS) z zainstalowaną specjalną aplikacją. Aplikacja umożliwia przeglądanie zarejestrowanych danych pogodowych na szczegółowych wykresach, a także ustawianie różnego rodzaju alertów i powiadomień.

  ARCHOS Weather Station - aplikacja 1 ARCHOS Weather Station - aplikacja 2
  ARCHOS Weather Station - aplikacja 3
  Aplikacja (system Android)


  Przesuwając rękę nad modułem wewnętrznym, zostaniemy poinformowani odpowiednim kolorem o jakości powietrza w domu. Gdy moduł zaświeci w kolorze zielonym, oznacza to stężenie CO2 poniżej 1000ppm, kolor żółty to stężenie od 1000 do 2500 ppm, jeżeli zobaczymy kolor czerwony to poziom CO2 jest bardzo wysoki, powyżej 2500ppm.

  Moduł wewnętrzny, jakość powietrza (kolory)


  Moduł zewnętrzny ma zasięg do 100m, mierzy temperaturę i wilgotność zewnętrzną. Czujnik gleby umożliwia pomiar temperatury i wilgotności gleby, zasięg do 30m. Oba zewnętrzne moduły/czujniki mierzą temperaturę w zakresie od -50°C do +70°C i wilgotność w zakresie od 1% do 99%.

  ARCHOS Weather Station - czujnik gleby ARCHOS Weather Station - moduł zewnętrzny
  Czujnik gleby i moduł zewnętrzny (z prawej)


  Stację pogodową firmy ARCHOS możemy kupić za około 560 zł (130 EUR) na stronie producenta, jest też dostępna w polskim oddziale sklepu Conrad w cenie 629 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Informacje i zdjęcia: ARCHOS, Google Play (zdjęcia aplikacji)
 • Komentarze (2)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 1
   Teraz już nie działa od wielu miesięcy chmura, nie da się nawet zarejestrować stacji. Produkt bezuzyteczny, kilka setek wyrzucone w błoto.
   Data: 2018-11-20 16:08:55
   Dodał: WS
  • 4
   Miałem tę stację pogodową, ale musiałem ją zwrócić po miesiącu. Były problemy z chmurą archosa. Stacja najpierw przestała dawać odczyty na telefon. Po zresetowaniu wszystkiego, nie dało się już więcej sparować stacji z żadnym telefonem. Pisałem do pomocy archosa. Odpowiedzieli, że wiedzą o problemie i że mam spróbować później. Po próbowaniu później przez 2 tygodnie oddałem stację do sklepu. I tutaj duży plus dla conrad.pl. Zwrócili pieniądze bez problemu. Stacji nie polecam. Każde rozwiązanie na jakiejś chmurze prędzej czy później przestanie działać np. z powodu końca wsparcia przez producenta (w tym bezlitosny jest np. tomtom), lub jego zniknięcie z rynku, lub innym problemem którego producent nie umie rozwiązać.
   Data: 2015-07-19 15:11:41
   Dodał: Czesław
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2022 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje