Jesteś w » Strona główna » BIOTERM » 174320 » Opinie
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Opinie stacja pogodowa BIOTERM 174320

(4.1 pkt)
Stacja pogodowa BIOTERM 174320
 • Jakość:
  3.5 pkt
 • Funkcjonalność:
  4 pkt
 • Niezawodność:
  4 pkt
 • Dokładność:
  4.5 pkt
 • Koszt:
  4.5 pkt
Sortuj według: data ↑ | ocena | pomocność
  • (3.6 pkt)
   Wiatromen
  • Data dodania: 2013-01-21 20:50:37
  • Polecam ten produkt Polecam ten produkt

  • Pełna recenzja plus zdjęcia i filmy dostępne pod tym adresem http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1352.0   Pierwszy egzemplarz stacji Bioterm 174320 którą nabyłem okazał się porażką, niestety w tamtym modelu nic nie działało prawidłowo, oprócz barometru i temperatury.
   Co ciekawe ciśnienie bezwzględne było prawie takie samo jak w stacji WH 1080

   Główny problem polegał na tym że ikonki pogody na wyświetlaczu LCD reagowały z opóźnieniem. Niestety problem w nowym modelu rozwiązano połowicznie, ale o tym za chwile.
   Następne problemy poprzedniego modelu to :

   Podczas minusowej temperatury wilgotność zewnętrzna nie jest pokazywana - kpina, sprawdzałem to dokładnie gdy temp. spadała do -0,1`C wilgotności nie było, pojawiały się tylko dziwne znaczki.

   Kolejny problem to błędne wyświetlanie faz księżyca, gdzieś na forum czytałem o podobnym problemie. Wytłumaczę o co chodzi, stacja pokazuje np. ikonkę księżyca w pełni a prawidłowo powinno być w nowiu, i odwrotnie.

   Nie mogłem przeboleć tej wilgotności zewnętrznej więc czym prędzej stacje reklamowałem u sprzedawcy. Po tygodniu przyszła nowa stacja, nowa to zbyt duże słowo niestety kolejny raz zostałem wykiwany, stacja nie jest nowa. Obejrzałem bazę z każdej strony i na boku stacji widać że była otwierana widać to po dość głębokich zarysowaniach. Ok idźmy dalej czujnik również był używany, dostrzegłem to po śladach.

   No nic pomyślałem zobaczymy czy się w ogóle uruchomi, wkładam baterie działa i szybko zsynchronizuje się.

   Kolejne zmiany

   W poprzednim modelu który miałem na wyświetlaczu był trend wilgotności oraz wschody i zachody księżyca tu ich nie ma, dziwne bo na opakowaniu jest to Bioterm 174320
   Aha jeszcze taki drobiazg na wyświetlaczy LCD nie ma cyfr pod słupkami barometru :(
   Żeby sobie ułatwić historię ciśnienia, po prostu nakleiłem to co było naklejone wcześniej na LCD.   Również inny jest rozkład klawiszy z tyłu stacji ( zdjęcie ) oraz ikonek pogody

   Pierwsza fotka z "nowej stacji druga ze starej
   Przejdźmy teraz do ikonek pogody, jak wiecie miałem w poprzednim modelu z tym nie mały problem http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1260.msg9205#msg9205

   W "nowej stacji jest lepiej ale nadal mam zastrzeżenia, co zauważyłem to ikonki zmieniają się, ale o dwa rysunki :P tzn. jeśli jest słońce i po spadku powinno być słońce z chmurką a jest od razu chmura :- tak samo jest przy wzroście ciśnienia gdy jest ikonka deszczu powinna być później ikonka chmurki a jest słońce i chmura, dziwne to ale tak właśnie jest, ciekawe jak u innych użytkowników tej stacji.

   Drugi problem to spora różnica wilgotności wewnętrznej, potrafi zawyżyć aż o 15 %. Porównywałem stawiając czujnik i bazę obok siebie, różnica w temp. jest ok. ale wilg. wewnętrzna odbiega od normy.

   I to są na szczęście jedyne jak na razie problemy, reszta działa prawidłowo, ikonka księżyca działa tak jak powinna, a wilgotność pokazywana jest przy ujemnej temperaturze.

   Dokładność

   Co do dokładności temperatury jest dobrze, czujnik testowałem z innymi stacjami i różnica była zadowalająca.


   Wyniki testu

   Wszystkie czujniki umieściłem obok siebie ( zdjęcie )

   WS 9126 IT -9,9`C
   Bioterm - 9,4`C
   "no name" -9,6`C

   Tu aż takiej dużej rozbieżności nie ma z czego jestem zadowolony, tym bardziej że to są trzy inne czujniki.   Co do wilgotność zewnętrznej jet dobrze porównywałem z stacją WH 1080 i mniej więcej wyniki zgadzają się, Bioterm reaguje tak jakby szybciej może spowodowane jest to tym że nie ma ochrony na czujniku.


   Barometr

   Ciśnienie pokazywane przez stacje to ciśnienie bezwzględne, niestety nie da się przestawić na względne a szkoda. Barometr jest dość dobrze skalibrowany możliwe że zawyża o 2-3 hPa. Natomiast poprzedni model był bardzo dokładny, ciśnienie porównywałem do stacji WH 1080 i różnica była 0,5 hPa. Ale jak pamiętam w tamtym modelu dało się ustawić wysokość npm. w tym nie. :-
   Jedną z ciekawych funkcji to historia ciśnienia na ekranie LCD, z tyłu obudowy wciskamy przycisk "history, a stacja zapamiętuje wcześniejszy pomiar. Mamy do dyspozycji 12 godzin wstecz.
   Taka jedna uwaga na opakowaniu w którym była stacja, jest wyraźnie napisane że pokazywana jest minimalna i maksymalna wartości ciśnienia, niestety w tym jak i w poprzednim modelu nie było takiej opcji mimo że wyraźnie pisze.   To jest wprowadzanie ludzi w błąd !!! >:(

   Wschody i zachody słońca


   Do dyspozycji mamy tylko pięć miast znajdujących się w Polsce.
   [GDZ] Gdańsk, [WAW] Warszawa, [KKW] Kraków, [SZC] Szczecin

   Przydało by się więcej choćby Suwałki a tak muszę ustawić Gdańsk.

   Najwięcej miast mamy w Niemczech 24 i we Włoszech 21.

   Dostępne są państwa

   Niemcy, Dania, Hiszpania, Włochy, Irlandia, Luksemburg, Norwegia, Holandia, Portugalia, Francja, Finlandia, Czechy, Wielka Brytania, Węgry, Chorwacja, Polska, Rosja, Jugosławia, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Austria, Belgia, Szwajcaria.

   Funkcje

   Zewnętrzna i wewnętrzna temp. w stopniach `F lub `C
   Zewnętrzna i wewnętrzna wilgotność % RH
   Pamięć wartości min i max. temp. i wilgotności.
   Wykres12 godzinnej historii zmian wartości ciśnienia atmosferycznego, można przemienić na in HG lub hPa.


   Przewidywany kierunek zmian ciśnienia.
   I tu nie wystarczy że ciśnienie spadnie, chociaż na wykresie to wyraźnie widać. Zastanawiałem się kiedy pojawi się strzałka w dół mimo że ciśnienie spadło o parę hPa. w dzień, a tu nadal nie drgnie.

   Dopiero po przechodzeniu przez nasz kraj gwałtownego ośrodka niskiego ciśnienia strzałka zmieniła kierunek na tendencje spadkową ( zdjęcie )

  • Produkt posiadam od kwartału
  • Zalety
   a) dobry zasięg sygnału jak na 433 mHz
   b) czujnik mierzy dokładnie temperaturę jak i wilgotność.
   c) wilgotność mierzy do 95 % chociaż w specyfikacji jest do 90 %
   e) współpracuje z innymi czujnikami
   f) ikonki są animowane
   g) stabilna stopka
  • Wady

   a) ikonki pogody zmieniają się co dwa stopnie (przynajmniej mój egzemplarz)
   b) ciśnienie atmosferyczne aktualizuje się co godzinę ( jak dla mnie to za rzadko )
   c) brak pod wykresem słupkowym cyfr
   d) brak ciśnienia względnego
   e) zegar zajmuje pierwszy plan ( zamiast niego można by było powiększyć barometr )
   f) niedokładna wilgotność wewnętrzna
   g) przycisk snooze z tyłu stacji
   h) dostępnych tylko pięć miast dla Polski
   • Jakość:
    3 pkt
   • Funkcjonalność:
    4 pkt
   • Niezawodność:
    3 pkt
   • Dokładność:
    4 pkt
   • Koszt:
    4 pkt
  • Pomocność opinii: 4 pkt
   Czy opinia jest pomocna?
   Tak Nie
  • (4.6 pkt)
   Johny1981
  • Data dodania: 2011-04-12 12:19:53
  • Polecam ten produkt Polecam ten produkt
  • Jestem usatysfakcjonowanym posiadaczem powyższej stacji meteo. Z początku byłem nastawiony bardzo sceptycznie to tego rodzaju "wynalazków". Precyzja przedstawianych przez stację warunków atmosferycznych jest godna wystawienia oceny bardzo dobrej. Zasadniczą kwestią w czasie sprawdzania poprawności odczytywanych danych jest taka, że w większości przypadków nie zwracamy uwagi na czynniki zewnętrzne, których jest multum oraz które bardzo często wprowadzają nas w zakłopotanie a najczęściej spotykanymi są porównywanie danych z danymi z internetu, TV czy np. radio lub, co gorsza, z zaokiennym termometrem. Dodatkowym, bardzo złym testem jest ustawienie czujki obok bazy w oczekiwaniu na pokrycie się danych (zbyt mała odległość od centralki może wywołać zakłócenia odbioru sygnału w tym przekłamania pomiarowe. Najdłużej stabilizuje się pomiar wilgotności, która zmienia się zdecydowanie szybciej od temperatury (wystarczy chwyciś na 5-8 sekund czujkę w dłoń aby odczyt wilgotności zmienił się nawet o wartość kilkudziesięciu PUNKTÓW procentowych (nie mylić z procent). Kilka podstawowych porad: zarówno stacja jak i czujnik muszą się przez pewien czas przystosować do warunków otoczenia przy pierwszym uruchomieniu bądź zmianie lokalizacji (może być to czas rzędu nawet 30 do 50 minut). Przyrządy pomiarowe ulokowane blisko np. grzejnika, rozgrzanego latem metalowego parapetu, ściany odbijającej promienie świetlne praktycznie zawsze wprowadzą nas w błąd. Unikajmy rozlokowywania przyrządów pomiarowych w tego typu miejscach. Bardzo dobrym miejscem dla czujki jest zamontowanie jej na wysokości ok. 2m nad powierzchnią, w niewielkiej odległości od sufitu (zadaszenie) i w cieniu – np. ściana północna. Jedynym, jak dla mnie najmniej istotnym elementem jest przedstawianie ciśnienia atmosferycznego w wartości bezwzględnej – może ono być, jak wynika z prawa fizyki, odrobinę inne od np. podawanego w radio, tv czy internecie. Nie jest to żadne przekłamanie przyrządu barometrycznego – jest to prezentacja ciśnienia atmosferycznego w wartości bezwzględnej. Ps. NIGDY nie ryzykujmy z dokupywaniem, jeżeli mamy inną możliwość, czujników na serwisach aukcyjnych. Najlepiej zrobić to prosto od producenta albo ze sklepu „stacjonarnego” gdzie kupiliśmy stację i gdzie na miejscu moglibyśmy dopasować prawidłową czujkę ponieważ wskaźników „kompatybilnych” oraz IDENTYCZNIE wyglądających jest tyle co źdźbła w stodole :). Cóż mogę dodać na koniec… z całego serducha polecam ten model. Fajna rzecz na prezent.
  • Zalety
   - precyzja pomiarowa
   - precyzja pomiarowa
   - i jeszcze raz precyzja
   - estetyka wykonania
   - bardzo duży i czytelny ekran
   - niezawodność
  • Wady
   - wskazanie ciśnienia jedynie w wartości bezwzględnej
   • Jakość:
    4 pkt
   • Funkcjonalność:
    4 pkt
   • Niezawodność:
    5 pkt
   • Dokładność:
    5 pkt
   • Koszt:
    5 pkt
  • Pomocność opinii: 16 pkt
   Czy opinia jest pomocna?
   Tak Nie
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje