Posiadam dwie takie stacje. Jedną działającą od 2006 roku z czujnikami na dachu. Stacja permanentnie zawiesza się i resetuje, czasem kilkanaście razy dziennie, często zawiesza się i wymaga odłączenia zasilania celem resetu. Problemy występują od nowości ale początkowo mi nie przeszkadzały, tym bardziej, że zdarzały się sporadycznie, czasem raz na kilka tygodni. Stacja podłączona jest przewodowo z czujnikami.
Drugą stację, fabrycznie nową, nieinstalowaną, jako leżak magazynowy wyprodukowany również 2006 roku, kupiłam na Allegro w 2013 roku celem reanimacji tej pierwszej. Po zmontowaniu dokładnie identyczne problemy. Rozesłałem maile po Europie i do USA celem uzyskania pomocy. Odpowiedź firmy La Crosse/ TFA: "produkt od kilku lat nie jest już produkowany i nie ma dla niego wsparcia..." i tyle. Na światowych forach problem ten jest dobrze znany, iż stacja ta ma fabryczny błąd w oprogramowaniu, ale co z tego jeśli nie ma dla niej upgradu softu ani żadnej "łaty".
Nigdy więcej nic sygnowanego nazwą La Crosse, TFA, czy TechnoLine. To wszystko te same produkty. Zanim coś kupisz sygnowane tą marką dobrze się zastanów. Szkoda kasy i nerwów.
Produkt
posiadam od
kilku lat
Zalety
Ładny wygląd
Dość precyzyjne pomiary
W miarę solidne wykonanie
Wady
Masakryczne oprogramowanie wewnętrzne, bez wsparcia producenta!
Cena !!!
Jakość:
1 pkt
Funkcjonalność:
5 pkt
Niezawodność:
1 pkt
Dokładność:
4 pkt
Koszt:
1 pkt
Pomocność opinii:
4 pkt
(3.2 pkt)
marcin dobrowolski
Data dodania: 2009-02-05 15:23:12
wady:
-stosunkowa duża awaryjność (deszczomierz zepsuł się 2 razy w przeciągu roku.
- osłona anty radiacyjna nie spełnia swojej roli (musiałem wybudować klatkę meteo i teraz jest ok)
np. w upalny dzień temperatura w cieniu wynosiła 36C a wg ws 3600 wahała się od 39C do 41C, w zależności od stopnia chłodzenia wiatrem. Także aby otrzymać realne wyniki potrzebna jest klatka lub profesjonalna duża osłona.
-zawiesza się co jakiś czas i nabija jakieś kosmiczne wartości.
-wiatromierz poddany silnej operacji słonecznej zmienia wskazania.tzn ze np. wiatr wieje ze wschodu a mocne słonce świecące z pd zachodu powoduje ze na stacji róży wiatrów ukazuje się strzałka z tej strony co świeci słonce. Nie wiem z czego to wynika.Dzieje się tak u mnie miedzy godziną 16-18 w lato przy mocnym słońcu
- w zimę wiatromierz może zamarznąć i będzie pokazywał jeden kierunek puki mróz nie puści
-stosunkowo łatwo zakłócany jest zasięg(czasem wystarczy odsunąć bazę od monitora komputera i już jest ok/
-wilgotność maksymalna to 95% a nie jak podaje producent 99%
-czujnik termo-higro ma stosunkowo długi czas odpowiedzi na nagłe zmiany temperatury. W praktyce to wygląda tak ze opady śniegu nie topią się mimo ze temp wg stacji to np +2C. Tak naprawdę jest mróz ale czujnik jest dosyć wolny i zanim pokaże odpowiednią temp. musi minąć parę chwil.Mam tez inne termometry i one reagują błyskawicznie.
zalety
- stosunkowo dokładne pomiary
- cena stosunkowo niska
- atrakcyjny wygląd
- dużo funkcji
- duża liczba badanych parametrów
- połączenie do PC