Jesteś w » Strona główna » La Crosse Technology » WS9257IT+ » Opinie
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Opinie stacja pogodowa La Crosse Technology WS9257IT+

(4.72 pkt)
Stacja pogodowa La Crosse Technology WS9257IT+
 • Jakość:
  4.33 pkt
 • Funkcjonalność:
  5 pkt
 • Niezawodność:
  5 pkt
 • Dokładność:
  5 pkt
 • Koszt:
  4.33 pkt
Sortuj według: data ↑ | ocena | pomocność
  • (4.6 pkt)
   gorylla
  • Data dodania: 2013-11-07 15:11:50
  • Polecam ten produkt Polecam ten produkt
  • Jak pisałem wcześniej drugą część moich spostrzeżeń napiszę po otrzymaniu czujnika zewnętrznego.
   Czujnik dostałem po naprawie gwarancyjnej więc mogę podzielić się całokształtem wrażeń z użytkowania stacji.

   Zanim jednak przejdę do samej stacji obsmaruję sklep RTV Euro, tym bardziej, że moja ocena stacji na ich stronie wraz z krytycznymi uwagami o sklepie, nie zostały dopuszczone do publikacji.

   Już tak w Polsce jest, że nikt nie życzy sobie słów krytycznych pod swoim adresem- zamiast umieścić komentarz i przeprosić, lepiej go po prostu usunąć.

   Wcześniej nie dodałem, że stacja przyjechała do mnie kurierem z RTV Euro AGD w stanie wskazującym na jej używanie. Pudełko było lekko "zmielone", listek kartonowy do otwierania był naderwany. Listwa aluminiowa dookoła wyświetlacza miała drobne ryski. Myślałem o odesłaniu, ale stwierdziłem, że jednak przetestuję. Szybko okazało się, że czujnik jest zepsuty. Wygląda zatem na to, że dostałem jakiś sprzęt, którym się chyba ktoś pobawił, zepsuł i wysłano go klientowi, niech on się martwi co z tym zrobić.

   Najgorsze było jednak z naprawą gwarancyjną- nie dość, że trwała ponad 3 tygodnie, to jeszcze przyjechał do mnie czujnik z innych typów stacji. Oryginalny czujnik do tej stacji to TX44DTH-IT (dokładnie ten był zepsuty), a do mnie przyjechała stacja z czujnikiem TX29DTH-IT. Serwisantem była firma BEST-TECH z Wa-wy. Nie wiem, co mam myśleć o takim serwisie, co nawet dedykowanego czujnika nie potrafi wysłać. Probowałem znaleźć różnice techniczne w tych czujnikacha, ale wygląda na to, że różnią się chyba tylko wielkością (44 jest mniejszy niż 29). Stacja bez problemu dogadała się z czujnikiem i wygląda, że działa normalnie, ale zakup w Euro i jakość serwisu pozostawia chyba jednak sporo do życzenia. Po tych przygodach mogę tylko mieć nadzieję, że sprzęt już się nie zepsuje, bo pewnie będą duże problemy.

   A teraz o stacji.
   Pomiar ciśnienia wydaje się być dokładny- ustawiłem względne dla mojego miasta po analizie kilku portali pogodowych. Były niewielkie rozbieżności, więc starałem się uśrednić. Potem kilka razy porównywałem z tymi samymi portalami dla róznych ciśnień i różnice wskazań nigdy nie przekroczyły 2 hpa, więc pomiar jest chyba dokładny.

   Ogólnie czułość pomiarów jest bardzo wysoka- ciśnienie korygowane jest bardzo szybko- podobnie zresztą jak pomiar temperatury i wilgotności. Podziałki dokładności 0,1 st. dla temperatury, 0,1 stopnia ciśnienia i 1 proc. dla wilgotności są naprawdę świetne, cały czas widać rzeczywiste wskazania, a nie jakieś przybliżenia do +/- 1 stopnia. Jeśłi jeszcze 1 stopnień dla ciśnienia to nie jest wielka różnica, ale dla temperatury (szczególnie w domu) to naprawdę dużo. Jak palę w piecu to widzę, jak temperatura powolutku rośnie, kiedy się zatrzymuje (osiągając max) i kiedy zaczyna spadać. Wtedy wiem, że kaloryfery zaczynają się wychładzać i można podrzucić do pieca.

   Jak pisałem mam barometr analogowy wskazówkowy i do niego odnoszę pomiary stacji. Nie jest to może wysokiej jakośći aneroid, ale do tej pory mnie nie zawiódł. Zauważyłem, że stacja reaguje dużo szybciej na zmiany ciśnienia niż analog i amplitudy wahań sa większe. Barometry zgadzają się jedynie w zakresie ciśnienia normalnego 1013. Potem amplituda wychyleń jest większa dla Lacrosse- przy ciśnieniu na poziomie 990 czy 1025hpa sięga do 5 barów. Wskazania serwisów pogodowych są mniej więcej pośrednie.


   Czujnik komunikuje się dla mojego domu z każdego miejsca, czasami oddalonego o kilka ścian. Nie było miejsca, w obrębie domu, aby czujnik nie skomunikował się ze stacją.

   Brak DCF może jest lekką wadą, ale na szczęście dokładność zegara jest duża i nie ma potrzeby ciągłej korekty wskazań. Czas ustawiony ponad 2 tygodnie temu na razie nie ma żandego przesunięcia. Zatem brak DCF chyba nie stanowi poważnego problemu.

   Przyciski z tyłu stacji potrafią być lekko wkurzające- szczególnie jak chcę zresetować ustawienia wartości min-max (np. w celu sprawdzenia, jaka będzie najniższa temperatura w nocy). Wtedy trzeba wziąć stację do ręki, co wiąże się z pozostawieniem odcisków paluchów na pleksi-obwódce.

   W ciemnym pomieszczeniu czytelność stacji drastycznie spada.

   Czujnik nie jest wodoodporny i trzeba go gdzieś ukryć. Pomimo tego, że położyłem go na parapecie w podcieniu (gdzie nie ma żadnych szans na zalanie deszczem), to jednak zlała go rosa i wyszła lipa. Chyba nbajlepiej go gdzieś powiesić pod sufitem, ale wtedy wskazania danych na czujniku będą bezużyteczne.

   Podsumowując ze stacji jestem zadowolony- może nie jakoś wybitnie, ale to udany produkt za rozsądne pieniądze i po pierwszych perypetiach mam nadzieję na wieloletnie działanie.

   A do sklepu Euro RTV nabrałem dużego uprzedzenia.
  • Produkt posiadam od miesiąca
  • Zalety
   + dość ładny wygląd w porównaniu do innych stacji
   + duże rozmiary co daje czytelne wskazania,
   + doskonała komunikacja z czujnikiem zewnętrznym,
   + dokładne wskazania i wybitnie szybka reakcja na zmianę warunków pogodowych,
   + podziałki o rozsądnie dużych dokładnościach,
   + bezprzedowowa praca i komunikacja, co pozwala na postawienie stacji i czujnika wszędzie, bez ciągnięcia kabli.
  • Wady
   - plastiki przeciętnej jakości,
   - brak synchronizacji zegara po DCF,
   - przyciski z tyłu są designerskie, ale nieco utrudniają obsługę stacji i wymuszają dotykanie stacji i pozostawianie odcisków palców na ramce,
   - brak polskich lokalizacji dla ustawień wschodów i zachodów słońca,
   - czujnik nie jest wodoodporny! i trzeba go gdzieś chować przed deszczem i rosą
   • Jakość:
    4 pkt
   • Funkcjonalność:
    5 pkt
   • Niezawodność:
    5 pkt
   • Dokładność:
    5 pkt
   • Koszt:
    4 pkt
  • Pomocność opinii: 11 pkt
   Czy opinia jest pomocna?
   Tak Nie
  • (4.75 pkt)
   gorylla
  • Data dodania: 2013-10-03 14:06:58
  • Polecam ten produkt Polecam ten produkt
  • To będzie pierwsza część recenzji, resztę napiszę później. Dlaczego? Już odpowiadam.

   Stacja wpadła mi w oko dość dawno- kilka miesięcy temu. Chociaż nie widziałem jej live to na zdjęciach w necie wyglądała ma ładną. I tak w istocie jest.

   Stacja posiada praktycznie wszystko, co musi wiedzieć szanujący się wędkarz (ciśnienie wraz z jego historią, pory księżyca, wschody i zachody słońca, temperaturę, krótką prognozę), do tego jest wyposażona w rzekomo dobry i niezawodny czujnik zewnętrzny w technologii transmisji 868MHz (a nawet 915MHz -chociaż to nawet do końca nie wiadomo w jakiej). Otóż właśnie ten niby chwalony, bezawaryjny czujnik w mojej stacji padł. Od pierwszego włączenia stacja go nie widziała, a sam czujnik wyświetlał jakieś herezje. Później zaczął migać, gasnąć i całkiem padł. Wymiana baterii nic nie dawała. Stację zwróciłem do reklamacji. Dodam, że kupiona w polskim sklepie.

   Jednak zdążyłem pobawić się bazą.

   JEst rzeczywiście dość spora, po zdjęciach w necie wyglądała na raczej niedużą. Generalnie to w niczym nie przeszkadza, ale jej wielkośc wywołała u mnie lekkie zdziwienie. Jakość wykonania niezła, tochę aluminiowej ramki nadaje jej mniej plastikowego charakteru, ale szału wykonania nie ma- po prostu chiński standard. Szkoda, że ramka zewnętrzna nie jest ze szkła, tylko pleksi, bo wtedy stacja miałaby więcej blichtru. A tak to po prostu plastik w niezłym wydaniu.

   Stajca jest dość gruba i jej powieszenie chyba nie jest dobrym pomysłem. Dodatkowo za postawieniem a nie powieszeniem przemawia fakt, że przyciski są z tyłu obudowy- przy zawieszeniu trzeba będzie zdejmować stację z kołka. Ogólnie brak przycisków z przodu jest dość miłe i trendy- ale jak ktoś musi coś pstrykać w stacji to nie jest to raczej dorby pomysł. Ja po dopasowaniu informacji ekranowych do mego gustu raczej bym nie włączał innych przycisków bo i po co. Praktycznie wszystko co trzeba jest na wyświetlaczu, a od alarmu mam komórkę.


   Faktycznie nie ma polskich miast do lokalizacji stacji pod kątem wschodów i zachodów słońca. Jest tylko zachodnia Europa. Polecam jednak ustawienie zamiast Berlina, jak proponował kolega, ustawienie miejscowości Lecce we Włoszech. Ta lokacja jest najdalej wysunięta na wschód i daje rezultaty na poziomie centralnej Polski (np. Kalisz, Bydgoszcz). U mnie (półn.wsch) Polska daje to przesunięcie nie większe około 10 minut, więc w pełni do zaakceptowania).

   Stacja ma większym kontraście (tak od 4 w górę) jest bardzo wyraźna i czytelna.

   Czułość bazy (czujnik jak wiadomo padł) jest świetna, ciśnienie bardzo bliskie barometrowi analogowemu, temperatura i wilgotność zgodna z inną, słabszą stacją EMOS, którą mam od dłuższego czasu.

   Co ważne- stacja z polskiego sklepu posiada polską instrukcję! chociaż po prawdzie jej obsługa jest banalnie prosta, więc i zagraniczna byłaby wystarczająca.


   Ogólnie z bazy i funkcji stacji jestem zadowolony. Mam nadzieję na rychłą naprawę i dalsze testy.
  • Produkt posiadam od kilku dni
   • Jakość:
    4 pkt
   • Funkcjonalność:
    5 pkt
   • Dokładność:
    5 pkt
   • Koszt:
    5 pkt
  • Pomocność opinii: 4 pkt
   Czy opinia jest pomocna?
   Tak Nie
  • (4.8 pkt)
   tdk
  • Data dodania: 2013-08-22 23:52:50
  • Polecam ten produkt Polecam ten produkt
  • Stacja jest moim zdaniem naprawdę duża ale tego właśnie oczekiwałem. Spora jest zewnętrzna ramka przeźroczysta, ładna druga wewnętrzna ramka aluminiowa przez co zyskuje na estetyce. Duży i czytelny wyświetlacz z możliwością regulacji kontrastu. Sam wyświetlacz ma wymiary 11x11 cm. W stacji jest zamontowana stopka z tyłu do postawienia na meblu lub można też zawiesić na ścianie. Przyciski ukryte z tyłu. Brak niestety podświetlenia a to by się przydało.
   Wskazania termometru wewnętrznego stacji i czujnika są ze sobą skorelowane, różnica wskazań nie większa 0,1 st C. Obok termometru rtęciowego czujka pokazuje w zasadzie to samo.
   Nie mam możliwości weryfikacji wilgotności.
   Ciśnienie nieznacznie odbiega od wskazań najbliższej stacji meteorologicznej ale różnica wysokości to około 40-50m w stosunku do mojej stacji. Licząc z kalkulatora (uwzględniajac temp i wysokość) tak jakby mini-stacja była w tym miejscu co stacja meteo jest ok 5 hPa różnicy. Jest też możliwe, że popełniłem gdzieś błąd ale na jeżdżenie pod stację meteorologiczną i porównywanie wyników nie mam ochoty. Może kiedyś.
   Nie ma synchronizacji zegara DCF. Nie ma miast polskich potrzebnych do nastawienia wschodów i zachodów słońca. Jest dostępny zachód i południe europy a najbliższe nam to Niemcy, Berlin.
   Wbudowany budzik.
   Deklarowany zasięg sygnału baza czujnik to 100m w otwartym terenie. U mnie przez kilka ścian spokojnie się ze sobą komunikują.
   Cenowo szału nie ma. W podobnej/tańszej cenie wahałem się np nad Emos TE688NL ale chciałem coś większych rozmiarów i czytelnego. Kupując z allegro otrzymałem bez instrukcji w języku polskim. Markety niby mają po polsku ale też nie ma przesadnych trudności z nastawieniem czegokolwiek w tej stacji.
  • Produkt posiadam od kilku dni
  • Zalety
   - duży i czytelny wyświetlacz
   - regulowany kontrast
   - estetyka wykonania, z powodzeniem może pełnić funkcję ozdobną
   - wskazania termometru bazy i czujnika takie same + to samo co na rtęciowym.
   - duży zakres pomiaru wilgotności
   - duży zakres pomiaru temperatury
   - dobry zasięg sygnału baza-czujnik
  • Wady
   - brak podświetlenia
   - brak DCF
   - brak miast PL do nastawy wschodu/zachodu słońca
   - obsługuje jeden czujnik
   • Jakość:
    5 pkt
   • Funkcjonalność:
    5 pkt
   • Niezawodność:
    5 pkt
   • Dokładność:
    5 pkt
   • Koszt:
    4 pkt
  • Pomocność opinii: 7 pkt
   Czy opinia jest pomocna?
   Tak Nie
 
Copyright © 2024 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje