Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • METEO SP72 - nowa stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem, ciśnieniem i fazami księżyca

 • 2017-10-09 00:31 | aktualizacja: 2017-10-09 00:31
  3.1 pkt
 • Ostatnio pod polską marką METEO, pojawia się coraz więcej interesujących stacji pogodowych z atrakcyjnymi wielokolorowymi wyświetlaczami. Takim właśnie nowym produktem jest model SP72, który oprócz prognozy pogody, pomiaru temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), ma także pomiar ciśnienia atmosferycznego oraz pokazuje nam fazę, w której aktualnie znajduje się Księżyc.
 • Stacja pogody METEO SP72
  METEO SP-72


  Informacje na wyświetlaczu zostały czytelnie rozmieszczone, poszczególne segmenty pogodowe są w innych kolorach. Dzięki stosunkowo dużym cyfrom temperatury i wilgotności, dane te odczytamy nawet z większej odległości, a dzięki różnym kolorom dla danych wewnętrznych i zewnętrznych, nie pomylimy ich ze sobą.

  Podobnie jak poprzednie nowe modele tej marki, METEO SP72 został wyposażony w automatycznie radiowo ustawiany i synchronizowany zegar, wykorzystywany jest do tego wzorzec czasu, nadawany na sygnale DCF.

  Urządzenie posiada także możliwość zdefiniowania alarmów temperaturowych, możemy ustawić je dla temperatury w pomieszczeniu, jaki i temperatury panującej na zewnątrz. Na wyświetlaczu stacji pogodowej znajdziemy także kolorowy wskaźnik komfortu klimatycznego, jeżeli wszystko jest w porządku, to wskaźnik wskaże GOOD (dobrze), jeżeli jest za sucho, to zatrzyma się nad napisem DRY, a jeżeli za wilgotno, nad HUMID.

  Stacja pogody METEO SP72 - czujnik zewnętrzny
  METEO SP-72 - czujnik zewnętrzny


  METEO SP72 współpracuje z maksymalnie trzema czujnikami zewnętrznymi temperatury i wilgotności, można je umieścić teoretycznie w odległości do 60 metrów od stacji. Dlaczego teoretycznie? Ponieważ jest to zasięg podawany w idealnych warunkach, gdy oba urządzenia się widzą, czyli bez przeszkód terenowych i zakłóceń radiowych.

  Stacja pogody METEO SP72 - zestaw
  METEO SP-72 - zestaw


  Stacja posiada także złącze USB, jeżeli produkt jest zasilany z zasilacza, to może służyć do ładowania innych urządzeń mobilnych.

  Stacje pogodową METEO SP-72 kupimy w cenie około 150 zł.

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: METEO (P.H.U. Metrex)
 • Komentarze (10)

  • Ocena treści
   Komentarz
  • 3
   Dzień dobry. Czy są stacje pogodowe opisane w języku polskim???? A nie "in" "out" itd? To już jest przesada, żeby stacje jak podają "polskiego producenta" i miały angielskie opisy na panelu. Czy ktoś zna stacje pogodową naprawdę Polską dla Polaka??? Ja znam języki, ale akurat chciałam kupić to mamie, a ta jak widzi coś w obcym języku, nabiera dystansu zanim sprawdzi i za nic nie mogę znaleźć w sklepie polskiej stacji pogodowej o ładnym kolorowym panelu :( Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc.
   Data: 2020-09-05 09:56:28
   Dodał: Malgosia
  • 4
   Niby to klon Eurochron EFWS S550 (aktualnie niedostępny), ale mają różne czujniki zewn. Meteo mierzy temp. od -20°C, a S550 ma od -40°C (Conrad podaje od -35°C).
   Data: 2019-01-10 22:42:22
   Dodał: Freddie
  • 4
   Mitko, tu nie ma co się zgadzać, czy nie zgadzać, bo łatwo to można sprawdzić. Wyjmij po prostu baterie z czujnika na kanale 1. Jeżeli pojawią się jakieś dane na tym kanale, to będą to dane z jakiegoś innego obcego czujnika. Bardzo małe jest prawdopodobieństwo, aby druga nowa stacja miała identyczny problem...
   Data: 2018-05-15 21:41:05
   Dodał: Parasol
  • 1
   Zgodziłbym się z tym, gdyby ta wilgotność nie była cały czas dokładnie równa 20% przez już teraz ponad 10 dni, podczas gdy temperatura zmieniała się w zakresie od +5°C do +25°C. Na czujnikach ustawionych na kanale nr 2 lub 3 w miejscu gdzie wisi czujnik nr 1 stacja pokazuje realne wartości wilgotności i temperatury. Tak więc ewidentnie jakiś moduł stacji jest wadliwy, a na temperaturach i wilgotności znam się nieco, bo pracuję w Dziale Wentylacji kopalni i mam z tym do czynienia na co dzień.
   Data: 2018-05-15 19:53:21
   Dodał: Mitko
  • 4
   Mitko, czytając twój komentarz dochodzę do wniosku, że mogłoby coś takiego wystąpić, gdyby twoja stacja łapała na kanale 1 sygnał z innego, obcego czujnika (np. sąsiada), który został umieszczony w jakimś pomieszczeniu z wysuszonym powietrzem, stąd ta wilgotność 20% nawet w czasie deszczu. Sygnał z obcego czujnika na kanale 1 może być silniejszy od twojego i stacja go odbiera, dlatego wymiana stacji pogodowej nic nie dawała. Proponuje zrezygnować z kanału 1 w czujnikach, i po wyszukaniu czujników, sprawdzić czy na stacji pojawią się dane z czujnika nr 1, jeżeli tak, to jest to problem "obcego czujnika". Oczywiście, taka sytuacja jest możliwa, gdy stacja pogodowa nie ma zabezpieczenia przed obcymi czujnikami, czyli gdy czujniki nie przesyłają niepowtarzalnych kodów, które zapamiętuje stacja, i tylko z nich odbiera dane.
   Data: 2018-05-14 15:52:19
   Dodał: Parasol
  • 1
   Totalne badziewie. Mam z 3 czujnikami. Jak się stacja uprze to na kanale pierwszym pokazuje stałą wilgotność 20% i nic nie pomaga albo też stałą temperaturę. Dwa razy zwracana do serwisu, za 3cim razem przysłali nową i po kilku dniach to samo. Nie pomaga zmiana kanałów nadawania w czujnikach ani też wyłączenie i włączenie (przycisku reset nie ma), na kanale nr 1 stała wilgotność 20% nawet w czasie deszczu. Kto ma trochę oleju w głowie, to wie, że to niemożliwe.
   Data: 2018-05-13 23:25:37
   Dodał: Mitko
  • 3
   Czy podświetlenie działa ciągle, czy tylko po naciśnięciu przycisku? W skrócie, czy w nocy gdy się obudzę z jednym okiem otwartym, to czy bez zapalania światła odczytam temperaturę itp?
   Data: 2017-12-30 13:05:14
   Dodał: luk
  • 4
   W dzisiejszych czasach bardzo dużo produktów jest wytwarzanych w Chinach. Stacje pogodowe nie są tu jakimś nietypowym wyjątkiem. Jak spojrzysz na np. samochody dostawcze Citroen Jumper, Fiat Ducato i Peugeot Boxer - wyglądają prawie identycznie i są produkowane w tej samej fabryce.
   Data: 2017-11-06 17:28:20
   Dodał: Parasol
  • 3
   Stacja identyczna jak Eurochron EFWS S550. Fabryka w Chinach robi stację pogody dla Conrada, dla Meteo i bóg wie jeszcze dla kogo.
   Data: 2017-11-05 22:03:18
   Dodał: Ian
  • 4
   Przecież to chińczyk!
   Data: 2017-10-12 21:51:09
   Dodał: gość
  Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2021 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje