Jesteś w » Strona główna » Artykuły i porady » artykuł
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Artykuły i porady

 • GARNI 2040 Arcus - 11 dniowa prognoza z Internetu i przesyłanie pomiarów do serwisów pogodowych

 • 2022-11-30 17:45 | aktualizacja: 2022-12-01 13:54
 • Stacja pogodowa GARNI 2040 Arcus to produkt, który na kolorowym wyświetlaczu (TRUE BLACK), oprócz standardowych informacji pogodowych o temperaturze, wilgotności, wietrze i deszczu, wyświetla także 11 dniowe prognozy pogody pobierane z Internetu. Stacja może również wysyłać pomiary do serwisu pogodowego, skąd możemy je przeglądać z dowolnego miejsca na świecie. Obsługuje także wiele różnego rodzaju czujników dodatkowych, takich jak np. jakości powietrza PM10/2.5.
 • Stacja pogodowa GARNI 2040 Arcus
  GARNI 2040 Arcus


  Prognoza pogody, pobierana automatycznie przez stację i aktualizowana, składa się ze szczegółowej prognozy godzinowej na najbliższe 24 godziny i prognozy dziennej na 10 kolejnych dni. Wyświetlana jest w postaci 19 różnych symboli pogodowych. W skład prognozy wchodzi także informacja o maksymalnej, minimalnej oraz średniej temperaturze w danym dniu, lokalnej widoczności, zachmurzeniu oraz prawdopodobieństwie wystąpienia opadów deszczu.

  GARNI 2040 Arcus - główny wyświetlacz
  GARNI 2040 Arcus - główny wyświetlacz


  Ekran GARNI 2040 Arcus składa się z dwóch wyświetlaczy, głównego o wielkości 163 x 80 mm, na który prezentowane są wszystkie pomiary oraz mniejszego, o wielkości 163 x 24 mm, na którym prezentowana jest prognoza pogody.

  GARNI 2040 Arcus - mniejszy wyświetlacz (z prognozami)
  GARNI 2040 Arcus - mniejszy wyświetlacz (z prognozami)


  Niektóre pomiary mogą być wyświetlane w formie wykresu słupkowego z ostatnich 24 godzin (ciśnienie powietrza, temperatura, wilgotność) lub 12 dni (opady deszczu). Pozwala to łatwiej wychwycić tendencję zmian parametrów pogodowych w czasie.

  GARNI 2040 Arcus - wykres słupkowy
  GARNI 2040 Arcus - wykres słupkowy


  Dane pogodowe, zmierzone przez czujniki stacji, mogą być automatycznie przesyłane do serwisu pogodowego ProWeatherLive (PWL), skąd możemy je przeglądać i analizować za pomocą aplikacji lub przeglądarki, z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Możemy także przesyłać dane do innych serwisów pogodowych (Weather Underground, Weathercloud, PWSWeather, AWEKAS), ale nie bezpośrednio, a za pośrednictwem serwera ProWeatherLive.

  GARNI 2040 Arcus - zasada działania
  GARNI 2040 Arcus - zasada działania


  W zestawie ze stacją znajdziemy zintegrowany czujnik zewnętrzny (7w1), który odpowiada za pomiar temperatury i wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, opadów deszczu, natężenia promieniowania słonecznego oraz indeksu UV (UVI). Czujnik zasilany jest za pomocą akumulatora (2000 mAh, Ni- MH 3.6V), który doładowywany jest przez panel słoneczny.

  Do GARNI 2040 Arcus możemy dokupić różne dodatkowe czujniki, między innymi do pomiaru temperatury i wilgotności (także wody i gleby), wyładowań atmosferycznych (piorunów), jakości powietrza (PM2.5 i PM10), dwutlenku węgla (CO2). Dzięki temu możemy, na jednym urządzeniu, monitorować wiele różnych parametrów pogodowych naszego otoczenia.

  Stację pogody GARNI 2040 Arcus można kupić w cenie około 1300 zł (sprawdź aktualną cenę). Warto jeszcze dodać, że w produkcie zastosowano szwajcarskie czujniki temperatury i wilgotności marki SENSIRION, a także, że stacją tego samego rodzaju (typu) jest Bresser 4CAST CV WIFI (7003240).

  Autor: Parasol (Stacje-Pogody.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: GARNI technology
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2023 Stacje-Pogody.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje